Olympus Stylus 1 s Wi-Fi a OI.Share - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Olympus Stylus 1 s Wi-Fi a OI.Share

30. října 2013, 09.11 | Tato novinka, která má být v prodeji od poloviny listopadu, je určena pro potenciální uživatele, kteří chtějí kompaktní fotoaparát s rysy DSLM přístrojů Olympus OM-D, ale s menším snímačem a pevně integrovaným objektivem s velkým rozsahem ohniskové vzdálenosti. Přístroj je malý, ale má odolné a ergonomicky řešené tělo se šasi z hořčíkové slitiny a všestranné využití.

 

Nabízí pohodlné zábavné snímání s využitím plné automatiky a scénických programů, ale umožňuje i digitální tvorbu s ručním ovládáním. Měří 116 × 67 × 57 mm a včetně baterie váží 402 g. Využívá obrazový senzor typu BSI-CMOS a nový procesor TruePic VI. Snímač formátu 1/1,7 palce má rozměry 7,44 × 5,58 mm a rozlišení 12 milionů pixelů. Největší snímky mají rozlišení 3968 × 2976 px a uživatel může vybírat ze čtyř poměrů stran obrazu: 1:1, 4:3, 3:2 a 16:9.

 

Olympus Stylus 1 v ruce

 

Pořizovat je možno nekomprimované 12bitové obrazové soubory RAW (ORF), snímky v grafickém formátu JPEG se čtyřmi úrovněmi komprese, superjemné, jemné, normální a základní, a ozvučené video formátu MPEG-4 s kodekem H.264. Maximem je Full HD/1920 × 1080 @ 30p, ale také je možno použít 1280 × 720 @ 30p a vysokorychlostní režimy 640 × 480 @ 120p a 320 × 240 @ 240p pro dramatické zpomalené přehrávání a zachycení velice rychlých akcí. Mikrofon je stereofonní. Data se ukládají na paměťové karty SD, SDHC a SDXC.

 

Olympus Stylus 1 - různě nastavený zoom, shora

 

Objektiv i.Zuiko Digital je optický zoom s rozsahem 10,7× ED 6–64,3 mm 1:2,8 a po přepočtu na formát šíře 35 mm odpovídá rozsahu 28–300 mm. Digitální zoom má maximum 2×. K dispozici je systém optické stabilizace obrazu. Systém automatického zaostřování pracuje na principu detekce kontrastu, má celkem 25 bodů a nabízí standardní režimy a funkce, jako vícebodový a bodový autofokus, sledování objektu Tracking AF, ostření po jednom snímku i souvislé, detekci tváří v záběru, ale díky dotykovému displeji i rychlé dotykové ostření s funkcemi Fast AF & Touch AF Shutter a také možnost párování s Wi-Fi přístroji, jako jsou tablety, laptopy, smartphony. Nechybí pomocné LED světlo AF a možné je i ruční ostření. Normální minimální zaostřovací vzdálenost je 10 cm, v režimu makro pak 5 cm.

 

Olympus Stylus 1 s Wi-Fi a OI.Share

 

Pro měření světla slouží systém umožňující měření vícesegmentové, vyvážené na střed a bodové. Expozici lze kompenzovat v rozsahu ± 3 EV, využít je možno funkci automatických expozičních řad snímků AE Bracketing, výklopný elektronický blesk, ale také výkonný a flexibilní blesk externí. Ekvivalent citlivosti ISO má rozsah od 100 do 12 800. Pro vyvážení bílé je připraveno 6 režimů, k dispozici je funkce WB Bracketing a možné je ruční vyvážení s tím, že si uživatel může uložit až dvě nastavení.

 

Olympus Stylus 1 - zadní stěna

 

Fotoaparát má velký elektronický hledáček s podsvíceným panýlkem s rozlišením 1,44 milionu obrazových bodů, 100% zobrazením záběru a zvětšením obrazu 1,15×. Je vybaven funkcí automatické detekce přiblížení oka, tudíž je k dispozici automatické přepínání s displejem, a umožňuje komfortní komponování záběru a možnosti nastavení parametrů před samotnou expozicí obdobně, jako fotoaparáty řady OM-D.

 

Olympus Stylus 1 - výklopný dotykový displej

 

Displej typu TFT LCD má délku úhlopříčky 3 palce (asi 7,5 cm) a rozlišení 1,04 milionu obrazových bodů. Je dotykový a umístěný na výklopném panelu. Umožňuje rychlé dotykové ostření s funkcemi Fast AF & Touch AF Shutter, snímat v režimu se živým náhledem, zobrazuje rychlé ovládací prvky a také samozřejmě rozhraní se základními uživatelskými nabídkami.

 

Olympus Stylus 1 - en face

 

Přináší komplexní systém manuálního a automatického ovládání, včetně hybridního analogově-digitálního ovládacího kroužku na objímce objektivu i uživatelsky definovatelné funkce ovládání a možnost uložit uživatelské nastavení parametrů pro rychlé, pohotové použití. Nejjednodušší použití poskytuje pohodlná automatika iAuto, na výběr je také několik scénických programů (Portrét, e-Portrét, Krajina, Sport, Noční scéna, Noc + portrét, Západ slunka, Dokumenty, Panorama, Ohňostroj, Vícenásobná expozice, Pláž a sníh), ale také flexibilní programová automatika, program s prioritou clonového čísla, program s prioritou času expozice (1/2000—60 s) a režim s ručním nastavením všech parametrů expozice. Nechybí sada 11 uměleckých digitálních filtrů, 5 různých rámečků – hravě-tvůrčích efektů a funkce Photo Story+ pro aranžování fotografií do koláží.

 

Olympus Stylus 1 - k dispozici bude i různé příslušenství

 

Pro připojení k počítači lze použít rozhraní USB 2.0, pro připojení k HDTV výstup mikro HDMI, ale přístroj má také integrovaný Wi-Fi modul pro bezdrátovou komunikaci, pro kterou lze využít i nový software OI.Share pro snadné a rychlé spárování a interakci s chytrými telefony a tablety, a to včetně dálkového ovládání fotoaparátu a sdílení snímků na sociálních sítích. Jednoduché dálkové ovládání umožňuje ovladač RM-UC1. Jako zdroj energie slouží lithium-iontový akumulátor BLS-5, který na jedno nabití umožňuje pořídit asi 410 snímků (podle norem CIPA). Výrobce k novému kompaktu nabídne i různé příslušenství, třeba očnici pro digitální hledáček, ochranné transportní pouzdro nebo 1,7× telekonvertor a redukci CLA-13, umožňující prodloužit ohniskovou vzdálenost až na 510 mm po přepočtu na formát šíře 35 mm. Do prodeje má být uveden ve druhé půlce listopadu, jaká bude jeho cena v korunách nebylo oznámeno. 

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 » Ostatní  » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: