Panasonic AG-AC90 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Panasonic AG-AC90

20. srpna 2012, 00.14 | Panasonic pro podzimní trh profesionálních digitálních videokamer připravil nový model série AVCCAM. Videokamera AG-AC90 se záznamem na paměťové karty spojuje vysokou kvalitu obrazu, pokročilé funkce a snadné ovládání v moderním provedení. Novinka má být v prodeji od října 2012.

 

Objektiv digitální videokamery Panasonic AG-AC90 je 12násobný optický zoom, začínající u ohniska 29,8 mm (ekvivalent 35mm formátu) se širokým úhlem záběru, a má i výbornou světelnost F1,5. Trojitý obrazový snímač 3MOS typu BSI (BackSide Illumination) má vysokou citlivost, velký odstup signálu od šumu a Full HD rozlišení. AVCHD záznam podporuje jak režim PS, určený pro tvorbu Full HD progresivního obrazu, tak i profesionální režim PH.

 

Panasonic AG-AC90

 

Kameraman má k dispozici široké zorné pole, kvalitu obrazu a formáty videa a souborů potřebných pro tvorbu zpravodajských záběrů a jejich produkci. Mezi ostatní profesionální vlastnosti patří trojitý kroužek pro manuální ostření, přibližování a nastavení clony. To uživateli přináší všestrannost a pocit ovládání známý z výměnných objektivů. Mikrofonní XLR/audiovstupy a dálkové ovládání umožňují rozšiřitelnost celého sytému tak, jak to vyžadují profesionální aplikace.

 

Panasonic AG-AC90 zboku

 

Panasonic AG-AC90 – vybrané údaje podrobněji:


Objektiv: výkonný 12× optický zoom začíná na širokoúhlém ohnisku 29,8 mm (ekv. 35mm formátu). Při použití inteligentního 25× digitálního zoomu lze dosáhnout až 25násobného plynulého přiblížení. Nabízí také funkci 2×, 5× a 10× digitálního zoomu. Povrch ošetřený antireflexními vrstvami Nano Surface Coating minimalizuje výskyt duchů a dalších nepříjemností zejména při prudkém bočním světle či protisvětle. Vysokorychlostní ostření spolu se světelností F1,5 umožňuje velmi jasnou reprodukci obrazu. Vestavěný pětiosý systém optické stabilizace obrazu Hybrid O.I.S. zajišťuje stabilní záznam z ruky.


Vysoce citlivé senzory 3MOS typu BSI: tři senzory MOS (RGB) snímající světlo bez jakýchkoli omezujících segmentů mají velikost 1/4,7 palce a celkem 2 190 000 efektivních pixelů. Umožňují zachytit vysoce kvalitní obraz s věrnou reprodukcí barev i za špatných světelných podmínek. Obvod pro zpracování obrazu, který je navržen pro profesionální použití, vytváří přirozené plynulé tonální přechody a ostré detaily.


Snadné ovládání díky trojici manuálních kroužků a HD LCD monitoru: tubus objektivu obsahuje kroužky pro manuální ostření, zoom a nastavení clony – umožňuje tak ovládání kamery způsobem známým z výměnných objektivů. Kamera je vybavena dotykovým LCD monitorem s úhlopříčkou 8,89 cm (3,5 palce) a s rozlišením přibližně 1 150 000 obrazových bodů. Panel je umístěn v přední horní části rukojeti a obsahuje asistenta ostření, funkci „zebra“ pro vyšrafování přeexponovaných míst a funkce pro generování barevných testovacích obrazců. Displej lze otáčet v rozsahu 270 ° a umožňuje tak natáčení z podhledu, z nadhledu i z nejrůznějších pozic a stanovišť.


Vysoce kvalitní záznam s podporou režimů AVCHD PS/PH: kamera má profesionální AVCHD režimy: PS pro Full HD (1920 × 1080 px) a progresivní (60p) snímání obrazu a PH režim pro vysoce kvalitní záznam. HD/SD multi-formáty (60Hz model): 1080/60p, 60i, 30p, 24p, 480/60i; (50Hz model): 1080/50p, 50i, 25p, 576/50i. Duální sloty pro SD karty: podporuje paměťové karty SDXC, SDHC i SD. Díky dvěma SD kartám může operátor zvolit záložní nahrávání. Fotografování v rozlišení 3 Mpx (snímky mohou být pořízeny i během nahrávání videozáznamu).

 

Vlastnosti podporující profesionální využití: dva audiovstupy XLR (výběr z MIC/LINE/+48V), audiokanály CH1/CH2 s individuálním řízením úrovní a výběru vstupu, HDMI výstup, AV multivýstup (D-konektor, kompozitní video a dvoukanálové audio), USB konektor; dálkové ovládání umožňuje vzdálené nastavení clony, ostření, zoomu a funkcí pro zahájení a ukončení nahrávání; vrchní část rukojeti obsahuje jak tlačítko pro zahájení a ukončení nahrávání, tak i ovládání rychlosti zoomu objektivu (tři stupně rychlosti).

 

Panasonic AG-AC90 – detaily

 

Nová profesionální videokamera Panasonic AG-AC90 se záznamem na paměťové karty bude v prodeji od října letošního roku za doporučenou cenu 1800 €, tedy 44 900 Kč bez DPH. Bude vystavena na pekingském mezinárodním veletrhu rozhlasové, televizní a filmové techniky BIRTV2012, který se bude konat v Čínském mezinárodním výstavním centru od středy 22. do soboty 25. srpna 2012, a na výročním evropském mezinárodním kongresu rozhlasového a televizního vysílání IBC2012, který se bude konat v amsterdamském RAI Centre od pátku 7. do úterý 11. září 2012.

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - profi technika  

 » Ostatní  » Aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: