Panasonic Lumix DMC-XS3 – tenký stylový ultrakompakt - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Panasonic Lumix DMC-XS3 – tenký stylový ultrakompakt

18. července 2013, 15.04 | Druhý dnes představený kompakt Lumix je velice tenký stylový elegán do kapsy nebo dámské kabelky. Je vybaven 14megapixelovým senzorem CMOS, díky kterému umožňuje pořizovat kvalitní Full HD video formátu MP4. Vyráběn je ve třech barevných verzích, černé, červené a hnědé, a dostupný by měl být od konce srpna.

 

Panasonic Lumix XS3 má přibližné rozměry 9 × 5 × 1,85 cm a je i velmi lehký: s baterií a paměťovou kartou SD váží přibližně 103 g a bez nich jen 89 g. Využívá obrazový snímač CMOS typu 1/2,33“ High Sensitivity MOS s rozlišením 14,1 milionu efektivních pixelů, který se spolu s rychlým obrazovým procesorem Venus Engine podílí na zpracování snímků, na poměrně rychlém sekvenčním snímání a na Full HD videozáznamu. Fotografie mají maximální rozlišení 4320 × 3240 obrazových bodů při základním poměru stran obrazu 4:3. Ten si může uživatel podle své preference změnit na 3:2, 16:9 nebo 1:1. Snímky ve formátu JPEG mají dvě úrovně kvality, jemnou a standardní.

 

Panasonic Lumix DMC-XS3 – tři barvy

 

Pro pohotové zahájení videozáznamu má samostatné tlačítko. Záznam je pořizován ve formátu MP4 a ve Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. S využitím režimu iA – Intelligent Auto, který je samozřejmě k dispozici i při fotografování, a s asistencí optické stabilizace MEGA O.I.S. je pořízení kvalitního videozáznamu zábavné a snadné. Inteligentní automatika využívá inteligentní kontrolu citlivosti ISO, expozice, výběr scén a pomáhá si také funkcí detekce obličeje. Při zapnutém režimu iA jsou podle situace vybírána potřebná nastavení a funkce pro co nejlepší výsledný obraz, a to jak u fotografie, tak i videozáznamu. Video je ozvučené, mikrofon i reproduktor jsou monofonní. Snímky a videozáznamy lze ukládat na miniaturní paměťové karty microSD a microSDHC, k dispozici je také asi 200MB vnitřní paměť.

 

Panasonic Lumix DMC-XS3

 

Objektiv Lumix DC Vario je pětinásobný optický zoom 4,3–21,5 mm 1:2,8–6,9 Aspherical a po přepočtu na 35mm formát odpovídá rozsahu 24–120 mm u statických snímků a 26–130 mm u videozáznamu. Jeho optická konstrukce sestává z 6 členů uspořádaných do 5 skupin, 3 prvky jsou asférické (celkem je asférických 5 ploch). K dispozici je samozřejmě systém optické stabilizace obrazu MEGA O.I.S. Extra Optical Zoom nabízí tyto možnosti: 5,9× (4:3/10 Mpx), 8,4× (4:3/5 Mpx) a 10,5× (4:3/3 Mpx a méně). Funkce Intelligent Zoom má rozsah 10× a digitální zoom má maximum 4×.

 

Panasonic Lumix XS3 – displej

 

Systém Light Speed AF umožňuje pořizovat i momentní záběry, k dispozici je sada scénických programů včetně nočního snímku z ruky – Intelligent Handheld Night Shot v automatickém režimu iA – Intelligent Auto, který umožňuje zachytit noční atmosféru díky sestavení optimalizovaného obrazu z několika rychle za sebou pořízených snímků. K ovládání fotoaparátu, komponování záběrů a prohlížení snímků a přehrávání videozáznamů slouží TFT LCD panel s délkou úhlopříčky 2,7 palce (asi 6,7 cm), rozlišením 230 kpx a s přibližně 100% zobrazením snímaného záběru.

 

Výsledný vzhled fotografie je možno upravit sadou Tvůrčích režimů. K dispozici jsou nastavení Retro, Expressive, High Key, Low Key, Dynamic Monochrome, Old Days, One Point Color a další. Pro výraznější úpravu snímků jsou v nabídce navíc funkce Creative Control, Creative Retouch a Beauty Retouch. Zatímco první dvě umožňují retuše a úpravy tradičním postupem, třetí funkce je zaměřena na vzhled obličeje, kdy rychle a jednoduše dovolí nanést na tvář make-up, zjemnit pokožku nebo provést virtuální bělení zubů. Nechybí program Panorama ani zabudovaný elektronický blesk.

 

Panasonic Lumix DMC-XS3 – tenký stylový ultrakompakt

 

Fotoaparát má kombinované rozhraní AV/USB Multi – AV výstup s volbou PAL/NTSC a USB 2.0, které slouží i pro dobíjení baterie. Tou je kompaktní 3,6V Li-ion Battery Pack s kapacitou 690 mAh (2,5 Wh). Na jedno plné nabití lze pořídit přibližně 230 snímků (podle norem CIPA). 

 

Panasonic Lumix XS3 bude k dostání od konce srpna za prodejní cenu kolem 3500 Kč.

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 » Ostatní  » Aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: