Panasonic: nové televizory pro Evropu - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Panasonic: nové televizory pro Evropu

12. února 2013, 10.54 | Panasonic představil nové modely LED LCD a plazmových televizorů Smart VIERA, které budou postupně uvedeny na evropský trh od prvního čtvrtletí do léta letošního roku. Nové chytré televizory VIERA nemají pouze vylepšenu kvalitu zobrazení a design, ale také se snadněji ovládají, lépe se přizpůsobí potřebám různých uživatelů a mají rozšířené možností propojení a pokročilé síťové funkce.

 

Nové LED/LCD televizory Smart VIERA určené pro evropský trh vhodně kombinují a zpřístupňují možnosti nabízené klasickým a internetovým televizním vysíláním se sdílením obsahu a sociálními sítěmi a nabízejí možnost jednoduše využívat všech vlastností a funkcí chytrých televizorů díky aplikacím pro smartphony a tablety. Nabídka obsahuje 28 modelů v devíti řadách s LED podsvícením od 60 po 19 palců – od nejvýkonnějšího a nejvíce vybaveného modelu WT60 po základní B6.

 

Otázku zlepšení 2D i 3D obrazu výrobce řeší uvedením nové generace IPS panelů. Díky jejich vylepšené technologii nabízejí televizory širší pozorovací úhel bez degradace obrazu. Rozmazání obrazu zamezuje použití 3600Hz technologie BLS – Back Light Scanning, umožňující přesné řízení podsvětlení střídavým přepínáním horního a dolního segmentu LED při reprodukci každého snímku. Lepší kontrast je záležitostí pokročilé gamma korekce a zvýšené kontroly úrovně podsvětlení v 16 oblastech panelu. To umožňuje reprodukovat černou barvu bez nežádoucích příměsí šedi.

 

Pro zjednodušení a větší pohodlí při ovládání LED/LCD televizorů Smart VIERA je nyní k dispozici úvodní „Moji domácí obrazovku“, která umožní i více uživatelům jednoho televizoru přizpůsobit zobrazovaný obsah včetně aplikací jejich individuálním potřebám. Smart VIERA přes Skype kameru rozpozná, kdo před ní právě sedí a při spuštění televizoru otevře úvodní obrazovku konkrétnímu uživateli. Současně se mu tak mohou zobrazovat preferované programy, předpověď počasí, poznámky, schůzky v Google kalendáři, ikony aplikací. 

 

Funkce Swipe & Share 2.0 umožní přehrávat na televizoru obrázky a videa ze smartphonu nebo tabletu (platformy iOS/Android) pouhým přetažením z displeje telefonu směrem k televizoru. Rovněž lze poslat obraz i z televizoru do mobilního zařízení či si na něm v průběhu přehrávání televizního kanálu pustit jiný program. Nově bude možné přes televizor sdílet fotografie či videa z jednoho telefonu na druhý a také nahrávat na disk USB 3.0.

 

Televizory nabídnou také hlasovou interakci sloužící k vyhledávání např. televizních pořadů nebo informací v internetovém prohlížeči hlasem. V nabídce je 18 evropských jazyků. Pomocí aplikace VIERA Remote 2.0 nainstalované do ovladače Smart VIERA Touch Pad Controller, smartphonu nebo tabletu položí uživatel dotaz, který se převede na text a v televizoru vyhledá relevantní výsledek. 

 

Kromě zabudovaného Wi-Fi rozhraní se budou vybrané modely řady 2013 poprvé na evropském trhu dodávat s Twin HD tunerem. Dvoutunerové řešení dovoluje dívat se na jeden pořad a zároveň druhý nahrávat, sledovat vysílání na tabletu nebo smartphonu zatímco jiný člen domácnosti má svůj oblíbený pořad puštěný v televizoru. Toto řešení umožňuje také nahrávat dva různé pořady současně, například na externí disk Western Digital My Book AV-TV speciálně navržený pro ukládání multimediálního obsahu.

 

Většina nových LED LCD modelů se objeví na českém trhu v prvním čtvrtletí roku 2013, řady WT, FT a XM začátkem léta 2013.

 

Panasonic: nové televizory pro Evropu

 

Nabídku plazmových televizorů Smart VIERA na evropském trhu rozšíří řady ZT60, VT60, GT60, ST60 a X60 s odstupňovanou nabídkou technologií i cen. Ve výbavě plazmových televizorů Panasonic se letos poprvé objeví Twin HD tuner, a to u řady ZT60 a VT60. Dvoutunerové řešení umožní sledovat jeden program a zároveň nahrávat jiný, nebo sledovat jeden program na vašem televizoru, zatímco jiný člen rodiny se bude díky funkci Watch & Share dívat na svůj program na tabletu nebo smartphonu. Sledovat můžete také dva programy zároveň. Během vysílání zpravodajské relace vám tak neunikne vývoj právě probíhajícího sportovního přenosu.  

 

Zcela nové možnosti přináší Twin HD tuner pro nahrávání. Se dvěma tunery lze nahrávat jeden pořad a zároveň sledovat jiný, anebo nahrávat dva různé pořady současně. Využít lze kombinací integrovaného rozhraní USB 3.0 s externími disky určenými pro nahrávání videa z TV, například Western Digital My Book AV-TV.

 

Obdobně jako u LED LCD TV si také u plazmových každý uživatel může individuálně nastavit úvodní obrazovku. Televizory řady ZT60, VT60, a ST60 díky Skype kameře rozpoznají, kdo před nimi právě sedí a otevře úvodní obrazovku identifikovaného uživatele. Tomu se pak zobrazí například vysílání oblíbeného kanálu, předpověď počasí, poznámky se schůzkami v Google kalendáři nebo nabídka oblíbených aplikací. 

 

Funkce Swipe & Share 2.0 umožní přehrávat na televizoru obrázky a videa ze smartphonu nebo tabletu (platformy iOS/Android) pouhým přetažením z displeje telefonu směrem k televizoru. Rovněž lze poslat obraz i z televizoru do mobilního zařízení či si na něm v průběhu přehrávání televizního kanálu pustit jiný program. Nově bude možné přes televizor sdílet fotografie či videa z jednoho telefonu na druhý. Swipe & Share 2.0 bude dostupný u modelových řad ZT60, VT60, GT60 a ST60.

 

Nabídka funkcí u Panasonic TV se v roce 2013 rozšíří ještě o dotykové pero, které umožní malovat a psát do fotografií přímo na obrazovce televizoru. Uživatel si pak může stáhnout upravené obrázky zpět do svého telefonu a poslat je svým přátelům. Dotykové pero TY-TP10U bude použitelné u televizorů řady ZT60, VT60, ST60, avšak nebude součástí balení, kdo ho bude chtít, musí si ho dokoupit zvlášť.

 

VIERA Remote App 2.0 kromě již zmíněného Swipe & Share a nahrávání na pevný disk nově přináší spouštění a ovládání aplikací v mobilním zařízení, možnost využít tablet jako gamepad nebo přímo ve smartphonu přehrát multimediální soubory díky DLNA přenosu dat.  K vyhledávání televizních pořadů nebo např. informací v internetovém prohlížeči hlasem nově slouží hlasová interakce. V nabídce je 18 evropských jazyků. Pomocí aplikace VIERA Remote 2.0 nainstalované do ovladače Smart VIERA Touch Pad Controller, smartphonu nebo tabletu položí uživatel dotaz, který se převede na text a v televizoru vyhledá relevantní výsledek.

 

Na evropský trh bude uvedeno celkem 12 nových plazmových modelů Panasonic Smart VIERA od ZT60 v 60palcovém provedení, přes VT60 se třemi velikostmi Full HD 3D neoPlasma panelu, 55, 60 a 65 palců, přes řadu GT60 ve 42- a 50palcovém provedení Full HD 3D neoPlasma panelu nebo modely ST60 až po základní plazmové modely v řadě X60. Všechny nové modely budou na českém trhu k dispozici v prvním čtvrtletí 2013.

 

Podrobné informace o nových televizorech najdete na webu Panasonic.cz.

 

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: