Panasonic v Evropě rozšířil nabídku LED žárovek a podílí se na osvětlení Hradčan - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Panasonic v Evropě rozšířil nabídku LED žárovek a podílí se na osvětlení Hradčan

6. června 2013, 05.18 | Panasonic na tiskové konferenci uspořádané v Nové galerii Pražského hradu uveřejnil své obchodní výsledky s akcentem na sortiment LED osvětlení, prezentoval rozšíření nabídky LED žárovek „Nostalgic Clear“ i dalších modelů určených pro evropský trh a uveřejnil svůj podíl na renovaci osvětlení vybraných částí Pražského hradu.

 

Panasonic, třetí největší výrobce světelných zdrojů osvětlení a japonská jednička na poli LED žárovek, rozšířil nabídku domácího osvětlení o klasickou E27 LED žárovku v provedení s výkonem 32, 48 a 60 W. Tyto typy představují odpověď na rostoucí požadavky domácností po cenově výhodné žárovce s nízkou spotřebou a kvalitním světlem. Nové žárovky patří do třídy A energetické účinnosti, poskytují vysoký a stabilní světelný tok a dosahují živostnosti 25 000 hodin, tedy okolo 25 let běžného svícení.

 

LED žárovky Panasonic pro domácnost

 

Společně s představenou řadou modelů E27 přichází na trh i dvojice nových žárovek v designu Nostalgic Clear. Čiré LED žárovky s výkonem 20 a 40 W si získaly zákazníky po celém světě díky schopnosti technologie Centre-Mount vytvořit atmosféru světla tradičních „Edisonek“, tedy klasických žárovek s wolframovým vláknem.

 

LED žárovky Panasonic Nostalgic Clear a pro profipoužití

 

Tato řada byla doplněna o 60W model a do portfolia Nostalgic Clear přibyla i 55W LED žárovka v matném provedení. Oba nové modely Nostalgic Clear mají ve srovnání s tradiční 60W žárovkou o přibližně 83 % lepší energetickou účinnost. Také jejich životnost je 25 000 hodin.

 

Panasonic: rozšíření nabídky LED žárovek v Evropě

 

Panasonic přichází nejen s LED žárovkami se závitem typu E27, ale také s novou generaci LED svítidel typu E14 „svíčka“ (či „miňonka“) a bodových (reflektorových) GU10 a GU5.3. Také všechny tyto nové modely mají energetickou účinnost třídy A. Panasonic tedy významně rozšířil svůj sortiment na evropském trhu a nabízí spotřebiteli atraktivní, cenově výhodnou a energeticky efektivní alternativu běžných žárovek, které z rozhodnutí Evropské komise o zákazu prodeje zvláště energeticky náročných žárovek už nebude možno zakoupit.

 

Panasonic: rozšíření nabídky LED žárovek v Evropě

 

Uváděné hodnoty u LED žárovek představují ekvivalent klasické žárovky. Například model E27 40 W představuje náhradu za klasickou 40W žárovku s wolframovým vláknem. Má tedy svítivost 470 lumenů, barevnou teplotu světla 2700 K, ale spotřebu pouze 6,4 W, nikoli 40 W.

 

Panasonic: obchodní výsledky a hlavní zaměření v oblasti osvětlení a LED žárovek

 

Panasonic prezentoval jednak rozšíření svého sortimentu LED žárovek v Evropě, ale také své obchodní výsledky a hlavní zaměření v oblasti osvětlení a LED žárovek, a to opět i s ohledem na Evropu, kde po zákazu klasických wolframových žárovek stoupá zájem o využití svítivých elektronických diod.  

 

Panasonic a jeho podíl na renovaci osvětlení Hradčan


Panasonic pro svou tiskovou konferenci vybral prostory Pražského hradu zcela záměrně, neboť v části tohoto největšího hradního komplexu na světě byly instalovány moderní LED žárovky Panasonic, které zachovávají historickou atmosféru osvětlení a zároveň výrazně šetří náklady. Podstatná část prezentace byla tudíž zaměřena na Pražský hrad a unikátní renovaci jeho osvětlení.

 

Chrám sv. Víta I

To původní ve vybraných částech hradu postupně nahradí téměř 10 000 nejmodernějších LED žárovek Panasonic, které vynikají svou úsporností a nadčasovým designem. Jejich instalace přinese 77% úsporu energie, přičemž díky použitým jedinečným technologiím neutrpí ani historická atmosféra této vzácné památky, zařazené do seznamu světového dědictví UNESCO.

 

Chrám sv. Víta II

 

V několika částech Pražského hradu bylo nainstalováno pět různých typů LED žárovek Panasonic tak, aby odpovídaly specifickým potřebám na osvětlení. Nejznámější z nich a zároveň srdce celého komplexu, Katedrálu sv. Víta, osvětlují čiré 40W LED žárovky s označením "Nostalgic Clear" a 15W modely typu "svíčka". Právě tato kombinace umožňuje dosáhnout příjemného osvětlení velkého prostoru, aniž by nenarušila jeho slavnostní a historickou atmosféru.

 

Chrám sv. Víta III

 

Typ "Nostalgic Clear", který si získal oblibu po celém světě díky své schopnosti vytvořit atmosféru světla tradičních "Edisonek", přinese významné úspory i na prvním hradním nádvoří. Tyto moderní žárovky s životností 40 000 hodin představují výraznou úsporu oproti tradičním žárovkám s životností přibližně 1000 hodin. Díky tomu se také výrazně sníží frekvence výměny opotřebených dílů osvětlení, která je náročná i na manipulaci.

 

Královský palác - Vladislavský sál I

 

Nesporným přínosem nové LED technologie Panasonic je také fakt, že vyzařuje velmi nízké hodnoty ultrafialového a infračerveného záření, čímž zároveň chrání cenné historické památky před poškozením, jaké způsobují tradiční typy osvětlení. I proto byly nové LED žárovky instalovány v Královském paláci, proslaveném množstvím cenných exponátů. Specifické potřeby na jasné a dlouhodobé osvětlení třetího nádvoří tvořícího část hlavní trasy celého komplexu zase splňuje řada LED žárovek Panasonic s 300 stupňovým rozptylem světla.

 

Královský palác - Vladislavský sál II

 

Ivo Velíšek, ředitel Správy Pražského hradu, k tomuto výjimečnému projektu řekl: „LED žárovky Panasonic jsme si vybrali do několika unikátních prostor Pražského hradu proto, že nás zaujalo jejich přirozené světlo, velmi úsporný provoz, ale i použité materiály. Ty totiž umožňují mnohem snazší a ekologičtější recyklaci, než dříve využívané modely.“ A Laurent Abadie, prezident a CEO, Panasonic Europe, uvedl: „Lokality světového dědictví UNESCO, kam patří i Pražský hrad, mají nevyčíslitelnou kulturní hodnotu, a proto je nezbytné, aby jejich historická atmosféra zůstala zachována. Navíc LED žárovky Panasonic, mezi nimi i designově výjimečný a oceňovaný typ "Nostalgic Clear", pomáhají nejen k naplnění tohoto cíle, ale přispívají také k úspoře energií a nákladů na údržbu osvětlení.“

 

Podrobné informace najdete na webu Panasonic.cz.

 

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: