Sony DEV-5 a DEV-3 – dalekohledy s digitálním záznamem - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Sony DEV-5 a DEV-3 – dalekohledy s digitálním záznamem

sony_cx39600_100px

1. září 2011, 00.00 | První digitální dalekohledy na světě se záznamem stereofonního Full HD videa umožňují nejen pozorovat přírodu, sport nebo letadla, ale také pořizovat kvalitní videozáznamy s možností pozdějšího přehrávání na HD televizorech. K dispozici je také režim 3D, jenž zobrazenou scénu zachytí jako trojrozměrný videozáznam, který lze přehrát na 3D televizoru BRAVIA s tím, že maximální přiblížení v režimu 3D je 5,4×. Variabilní zoom umožňuje prohlížet scénu při malém přiblížení a pak operativně přiblížit vzdálený objekt.

Oba nové digitální dalekohledy se záznamem HD videa a zoomem mají minimalistický design s ergonomickými ovládacími prvky, systém automatického zaostřování a stabilizátor obrazu. Systém optické stabilizace obrazu SteadyShot Active Mode umožňuje mít ostřejší obraz při pozorování i natáčení. Dalekohledy lze pořizovat videozáznam v plném vysokém rozlišení (Full HD/1 920 × 1 080 px) se stereofonním zvukem. Zvětšení obrazu je u vyššího modelu DEV-5 až 20násobné při 2D záznamu. Při větším než 10násobném přiblížení se u modelu DEV-5 zapne digitální zoom rozšiřující celkový rozsah zvětšení na 0,9× až 20×, který se vyrovná mnohým výkonným klasickým dalekohledům. Při zvětšení vyšším než 10× se zapnutým digitálním zoomem kvalita 2D videa klesá. Model DEV-3 není funkcí digitálního zoomu vybaven, ten zobrazuje přírodu, sport a architektonické detaily s maximálně 10násobným zvětšením. Oba modely mají HDMI port pro připojení k HD nebo 3D televizoru a model DEV-5 má navíc také zabudovaný GPS modul s funkcí Geotagging.Na rozdíl od tradičních dalekohledů elektronický autofokus udržuje sledovaný objekt zaostřený, i když je v pohybu. Pomocí vhodně umístěného otočného ovladače je také možno pohodlně ručně doostřovat – chce-li uživatel například přesně vybrat svůj objekt a odlišit jej od převislých větví nebo jiných předmětů zasahujících do zorného pole. Elektronický autofokus dokáže u obou modelů zaostřit na předměty od vzdálenosti 1 cm při záznamu ve 2D (při záznamu ve 3D od 80 cm). Kromě přiblížení vzdálených předmětů tedy dalekohledy nabízejí i možnost zvětšení zobrazených detailů.Obraz pro pravé a levé oko zachycuje samostatně dvojice kvalitních objektivů Sony G s obrazovými snímači Exmor R CMOS a výkonnými obrazovými procesory BIONZ. Nezávislé elektronické hledáčky poskytují ostrý a detailně prokreslený obraz pro pravé a levé oko a vytvářejí příjemný a naprosto přirozený trojrozměrný obraz.

Digitální dalekohledy DEV-5 a DEV-3 jsou vybaveny optickým stabilizátorem SteadyShot s režimem Active – stejným, jako mají videokamery Handycam a fotoaparáty Cyber-shot. Optický stabilizátor SteadyShot udržuje obraz ostrý a nehybný i při velkém přiblížení a funguje také při nahrávání videa pro pozdější přehrávání na HD televizoru. Dalekohled lze přes HDMI snadno připojit k televizoru BRAVIA nebo jinému HD televizoru a promítat záznamy na velké obrazovce. 3D video lze zobrazit na modelech BRAVIA kompatibilních s formátem 3D. Pro přenos videoklipů do počítače k uložení, stříhání nebo sdílení je dalekohled vybaven USB portem.Oba dalekohledy se pohodlně drží i po delší dobu a jsou vybaveny ergonomickou úchopovou zónou s povrchem z elastomeru pro jisté držení a stabilitu při ovládání. Ovládací prvky umístěné na horní části umožňují snadné ovládání dalekohledů i v rukavicích. Tlačítka pro spuštění záznamu jsou dvě, aby nahrávání bylo možno pohodlně spustit levou i pravou rukou.Model DEV-5 je navíc vybaven vestavěným GPS modulem, který na cestách automaticky zaznamenává polohu. Videoklipy obsahující geografickou informaci je možné později zobrazit na online mapách s využitím kompatibilního softwaru. K oběma dalekohledům je přiložena vysokokapacitní baterie NP-FV70, umožňující přibližně 3 hodiny záznamu 2D videa na jedno nabití. V elektronickém hledáčku je zobrazen časový údaj v minutách, který uživatele informuje o zbývajícím času k dispozici pro natáčení.Součástí balení obou modelů je nabíječka baterie/síťový adaptér, propojovací A/V kabel a USB kabel pro připojení k počítači a nahrávání videosouborů do počítače. Model DEV-5 je navíc vybaven krytkou objektivu, krytkou hledáčku, velkými očnicemi, ochranným pouzdrem a popruhem na krk. Nové digitální dalekohledy Sony s možností záznamu budou k dostání od začátku listopadu 2011 za tyto doporučené prodejní ceny: DEV-5 za 49 000 Kč a DEV-3 za 39 000 Kč.

Přehledná tabulka se základními údajiTématické zařazení:

 » Ostatní  » Aktuality  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: