Sony DEV-50V – dalekohled s digitálním záznamem a GPS - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Sony DEV-50V – dalekohled s digitálním záznamem a GPS

5. června 2013, 00.26 | Nový model dalekohledu s digitálním záznamem uvede Sony na evropský trh v červnu 2013. Oproti předešlému modelu je o 30 % menší a lehčí. Má nový design a je utěsněn proti vnikání vlhkosti, dešťové vody a prachu a výborně se hodí na cesty a pro sledování sportů, volně žijících živočichů nebo letadel, a to za každého počasí.

 

Utěsnění proti stříkající vodě odpovídá normám JIS/IEC úrovně 5 (IPX5) a proti prachu JIS/IEC úrovně 4 (IPX4) podle interních testů. Dalekohled je kompaktní a lehký, snadno ho přibalíte do svého batůžku, brašny nebo tlumoku. A nechcete-li s sebou do terénu nosit anebo nemáte dalekohled, speciální digitální „spotting scope“ výbavu, anebo digitální fotoaparát s mohutným teleobjektivem či telezoomem, můžete digitální dalekohled DEV-50V s výhodou využít pro pozorování divoce žijící zvěře, sportovních závodů nebo pro sledování přistávajících a startujících letadel a také k pořízení působivých fotografií a videozáznamů.

 

Sony DEV-50V – dalekohled s digitálním záznamem a GPS

 

Přístroj má kvalitní duální objektiv Sony G a duální obrazový snímač CMOS Exmor R s úhlopříčkou 1/3,91 palce. Pro stabilizaci obrazu slouží optický stabilizátor SteadyShot s aktivním režimem, který podle vyjádření výrobce vykazuje dvojnásobnou účinnost než běžný Optical SteadyShot systém. A na rozdíl od běžných dalekohledů není třeba ostřit ručně, DEV-50V má rychlé a přesné automatické zaostřování, které umožňuje i sledování objektů v rychlém pohybu.

 

Sony DEV-50V

 

Video lze nahrávat ve formátu MPEG-4 AVC/H.264, který je kompatibilní s AVCHD Ver.2.0. Video může být 2D, nebo 3D. Rozlišení 3D videa je pouze HD, a to 2× 1920 × 1080/60i, 50i, rozlišení videa ve 2D může být HD/1920 × 1080/60p, 50p (PS), nebo 1920 × 1080/60i, 50i (FX, FH), anebo 1440 × 1080/60i, 50i (HQ, LP). Reproduktor je monofonní. Statický snímek má nejvyšší efektivní rozlišení 20,4 megapixelu. Přístroj nemá vnitřní paměť, data lze ukládat na paměťové karty Memory Stick PRO Duo (Mark 2), Memory Stick XC-HG Duo, Memory Stick PRO-HG Duo a SD, SDHC i SDXC (třídy 4 nebo vyšší).

 

Sony DEV-50V – dalekohled s digitálním záznamem a GPS

 

Digitální hledáček typu XGA OLED Tru-Finder poskytuje jasný obraz s vysokým kontrastem a pro situace, kdy je slabé osvětlení, zvyšuje jas hledáčku funkce „hyper gain“. Hledáček má dioptrickou korekci v rozsahu ± 3,5 dioptrie, nabízí zdánlivé zorné pole 36,9 ° (při poměru stran obrazu 16:9) a nastavení osové vzdálenosti okulárů od 55 do 75 mm. Rozsah zvětšení obrazu je 0,8–12× (2D: digitální transfokace je vypnuta)/0,8–25× (2D: digitální transfokace je zapnuta)/0,5–6× (3D zobrazení).

 

Sony DEV-50V

 

Digitální dalekohled Sony DEV-50V má přibližné rozměry 148,5 × 72,5 × 157,5 mm a váží cca 765 g. Pro připojení k počítači nebo televizoru má multirozhraní micro USB a výstup HDMI. Přístroj má zabudovanou jednotku GPS pro záznam zeměpisných údajů o poloze do exif metadat pořizovaných snímků, systém ale nezobrazuje mapu. Součástí prodejního balení je velká očnice, krytka duálního objektivu, krytka hledáčku, popruh na krk, baterie NP-FV70, AC adaptér, napájecí kabel, kabely micro HDMI a micro USB, transportní a ochranné pouzdro a návod k obsluze.

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Ostatní  » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: