Sony E PZ 18–105 mm F4 G OSS – první objektiv „G“ s bajonetem E - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Sony E PZ 18–105 mm F4 G OSS – první objektiv „G“ s bajonetem E

1. září 2013, 17.09 | Nabídku kompaktních výměnných objektivů Sony s bajonetem E rozšířil také první objektiv kvalitativní řady Sony G. Má konstantní základní clonové číslo, optický stabilizátor obrazu, elektronicky ovládaný zoom a umožňuje plynulé a tiché automatické ostření.

 

 

Je vhodný pro všechny systémové kompaktní fotoaparáty Alfa NEX řad NEX-3, NEX-5, NEX-6 i NEX-7, nový model A3000, tvarově vycházející z digitálních SLT a SLR fotoaparátů Sony Alfa, a také Full HD videokamery s výměnnými objektivy Handycam NEX-VG900E 1 a NEX-VG30EH.

 

Sony E PZ 18–105 mm F4 G OSS – první objektiv „G“ s bajonetem E

 

Sony E PZ 18–105 mm 1:4 G OSS je široce použitelný 5,8násobný zoom, jehož rozsah ohniskové vzdálenosti po přepočtu na formát šíře 35 mm odpovídá 27–157,5 mm. To je vhodný rozsah hlavně pro všestranné fotografování na cestách, především chceme-li cestovat nalehko, s jediným objektivem na malém, lehkém těle, ale nechceme se vzdát kvalitního obrazového senzoru formátu APS-C a dalších předností, které nabízejí fotoaparáty Alfa NEX, zejména NEX-6 a NEX-7.

 

Předností objektivu je také konzistentní světelnost, respektive nejnižší clonové číslo F4 ve všech nastaveních zoomu. A pružnost použití podporuje také efektivní systém optické stabilizace obrazu Optical SteadyShot, snižující negativní účinky chvění fotoaparátu při snímání z ruky, a to i ve špatných světelných podmínkách, v interiéru a při použití delších ohnisek.

 

Jedná se o objektiv kvalitativní řady Sony G, jeho optická konstrukce je tudíž vysoce kvalitní, využívá vhodné druhy optických skel, přičemž dva členy jsou z ED skel (Extralow Dispersion, tedy s mimořádně nízkým rozptylem) a jsou kombinovány se třemi asférickými čočkami pro vysoké rozlišení a kontrast v celém rozsahu zoomu. Minimalizováno je optické zkreslení i sférické, respektive barevné vady. Celková kvalita objektivu je optimalizována pro všechny ohniskové vzdálenosti. Clona s kruhovým otvorem zajišťuje jemný, hladký efekt rozostření pozadí u fotografií i Full HD videoklipů.

 

A zejména u Full HD videa také uživatelé ocení použití technologií vyvinutých pro videokamery Handycam, zajišťující tichý a velmi jemný, hladký provoz autofokusu a zoomu, který neruší zvukový doprovod pořizovaných nahrávek.

 

Vhodně umístěný ovladač motoricky poháněného zoomu na tubusu objektivu umožňuje zoom ovládat pevnou, nebo variabilní rychlostí, navíc tento způsob ovládání umožňuje snížit nežádoucí výkyvy fotoaparátu. Samozřejmě ale nechybí možnost nezávislého zaostření a zoomování otočnými kroužky. Ruční ostření při použití zoomu rozšiřuje tvůrčí kontrolu. Pro pohodlnou konzistentní manipulaci s objektivem se jeho celková délka nemění ani při ostření, ani při zoomování.

 

Sony E PZ 18–105 mm F4 G OSS

 

Sony E PZ 18–105 mm 1:4 G OSS – základní údaje:

Přípojný systém s bajonetem: Sony E

Materiál tubusu a bajonetu: kov

Optická konstrukce: 16 členů, 12 skupin; 2 prvky ED, 3 prvky asférické

Rozsah úhlu záběru (APS-C): 76 –15 °

Počet lamel clony: 7 (optimalizovaný kruhový otvor)

Základní clonové číslo: F4

Nejvyšší clonové číslo: F22

Clonový kroužek: ne

Systém stabilizace obrazu: optický stabilizátor obrazu SteadyShot

Autofokus: ano; krokový elektromotorek

Plně manuální ostření: ano

Metoda ostření: vnitřní systém; přední část objektivu se neotáčí

Zobrazení vzdálenosti, na níž je právě zaostřeno: ne

Nejkratší zaostřovací vzdálenost: 0,45 m

Maximální zvětšení obrazu: 0,11×

Průměr snímacích filtrů: 72 mm

Rozměry (max. průměr × délka): 78 × 110 mm

Hmotnost: 427 g

Sluneční clona: tvarovaná ALC-SH128, v balení

 

Sony E PZ 18–105 mm 1:4 G OSS s katalogovým označením SELP18105G bude stejně jako další dva nové objektivy řady E v Evropě k dostání od října 2013. Až budeme znát doporučené prodejní ceny pro náš trh, obratem je uveřejníme. Postupně se rozšiřující portfolio kompaktních výměnných objektivů Sony E nyní čítá 18 modelů se značkou Sony (včetně tohoto prvního modelu „G“) a Carl Zeiss.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Ostatní  » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: