Sony HVL-F43M – univerzální externí blesk - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Sony HVL-F43M – univerzální externí blesk

1. července 2013, 18.17 | Nový výkonný a plně vybavený externí blesk staví na úspěchu modelu HVL-F43AM, ale je ještě univerzálnější, neboť je kompatibilní s více fotoaparáty a videokamerami Sony a navíc má integrované výkonné LED světlo pro natáčení videa.

 

 

Jeho širší kompatibilita spočívá v použití nových aktivních sáněk typu Multi Interface Shoe. Ty zaručují 100% kompatibilitu s novými fotoaparáty SLT Alfa 99, SLT Alfa 58, Alfa NEX-6, Cyber-shot HX50, RX1/RX1R a RX100 II a také s videokamerami HDR-VG900 a HDR-VG30. Navíc je ale také kompatibilní s funkcí Auto-Lock příslušenství, které je připojitelné pomocí volitelného adaptéru ADP-AMA.

 

HVL-F43M opět uživateli poskytuje velmi příjemný a populární "Quick Shift Bounce" systém, který umožňuje okamžité otáčení hlavy blesku při přepínání mezi snímáním na šířku výšku a na šířku spolu s displejem a ovládacími prvky. To umožňuje dosáhnout velmi dobrého osvětlení z různých pozic a nastavení blesku se snadněji kontroluje i upravuje.

 

Nadšení videoamatéři a kameramani, ale také uživatelé fotoaparátů Sony Alfa SLT, Alfa NEX a Cyber-shot DSC, kteří s nimi rádi natáčejí video, jistě uvítají, že blesk má zabudované výkonné LED světlo pro pořizování videozáznamů. To lze s výhodou využít třeba při snímání v silném protisvětle, k přisvícení osoby, se kterou natáčíme rozhovor, ale také při snímání na večírcích a natáčení některých nočních scén.

 

Blesk má kompaktní, přesto robustní, ale hlavně spolehlivý design. Je utěsněný proti vnikání prachu, jemného písku a vlhkosti a zvládne každodenní používání i za náročných podmínek v exteriéru. Bezdrátové ovládání umožňuje snadno a rychle vytvářet propracované vícezábleskové efekty. K dispozici je i funkce automatického nastavení vyvážení bílé s informacemi o barevné teplotě, umožňující snadněji dodržet jednotné a přirozené barevné podání za jakýchkoli světelných podmínek.

 

Sony HVL-F43M – univerzální externí blesk

 

Sony HVL-F43M – základní údaje přehledně:

 

Směrné číslo: 43 (m/100 ISO a 105mm objektiv)

Pokrytí zábleskem: 24–105 mm (šíři záběru s 15mm ohniskovou vzdáleností lze pokrýt pomocí vestavěného rozptylného panelu)

Řízení záblesku: ovládání s TTL měřením, ovládání předblesku, manuální ovládání blesku

Nepřímý záblesk odrazem, „Bounce Flash“: nastavitelné pozice hlavy nahoru 30, 45, 60, 75, 90, 120 a 150 °, dolů 8 °, doprava 30, 45, 60 a 90 ° a stejně tak doleva 30, 45, 60 a 90 °

LED světlo pro video: max. osvětlení 400 lux/0,5 m, dosah cca 1 m (při 3200 ISO a F5,6)

Doba nabíjení blesku: cca 2,9 s (s alkalickými napájecími články)

Výdrž na jednu sadu článků: přes 200 cyklů blesku (s alkalickými napájecími články Sony)

Rozsah úpravy výkonu: 22 úrovní (1/1, 1/2, 1/4, 1/8, 1/16, 1/32, 1/64, 1/128 výkonu) á 1/3 EV

Bezdrátové ovládání sestav více blesků: maximálně 3 skupiny při použití s fotoaparáty SLT A99, A77, A65, A58, A57, A37, DSLR A900, A850 a A700, Alfa NEX-7, NEX-6 a Cyber-shot DSC-RX1 a RX1R

Další funkce: automatické vyvážení bílé s informacemi o nastavené barevné teplotě; automatický zoom s ovládáním optimalizovaným pro různou velikost obrazového snímače; vysokorychlostní synchronizace; modelovací osvětlení, test záblesku, vícenásobný záblesk, podpora funkce redukce červených očí ve fotoaparátu

Vestavěný rozptylný panel umožňující pokrýt zábleskem širokoúhlé záběry

Vestavěná bílá odrazná plocha

Vysoce kvalitní LCD

Kompatibilní přípojné patice: Multi Interface Shoe (Auto-lock Accessory Shoe s volitelným adaptérem ADP-AMA)

Zdroj energie: 4 tužkové (AA) napájecí články (buďto alkalické, anebo NiMH akumulátory)

Rozměry: cca 7,5 × 14 × 8,7 cm

Hmotnost: cca 355 g (bez napájecích článků)

Obsah balení: blesk s krytem konektoru, ministojan, pouzdro

 

Nový externí blesk Sony HVL-F43M je v Evropě v prodeji od července 2013.

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Ostatní  » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: