SONY VAIO S a Z – nové stylové i výkonné notebooky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

SONY VAIO S a Z – nové stylové i výkonné notebooky

sony_vaio_s_a_z_series_100px

26. září 2011, 23.00 | Společnost Sony představila dva nové, štíhlé a výkonné notebooky v řadách VAIO S a Z vhodné i na cesty. Větší, plně vybavený Full HD model v řadě S má VAIO Display Plus s úhlopříčkou 39,5 cm (15,5 palce) a váží 1,96 kg, mimořádně tenký a snadno přenosný notebook řady Z váží méně než 1,2 kg, má úhlopříčku 33,2 cm (13,1 palce) a inovativní Power Media Dock. Na tiskové konferenci také firma Kapsch představila servisní balíček Next Day k notebookům Sony VAIO.

SONY VAIO VPC-SE1E

Nový notebook v řadě S je stejně tenký, jako menší modely s úhlopříčkou 33,7 cm (13,3 palce), ale větší displej vhodný pro uživatele, kteří pro svou práci a zábavu potřebují větší plochu. Je tenký 25 mm a váží 1,96 kg, dobře se tedy přenáší, ať už v batohu, brašně nebo kufříku. Ploché tělo ze slitiny hořčíku a hliníku je lehké a odolné, navržené ve stylu „full flat“ s ukrytým pantem. Obrazovka typu VAIO Display Plus má úhlopříčku 39,5 cm (15,5 palce), rozlišení Full HD – 1 920 × 1 080 obrazových bodů, širokoúhlý poměr stran 16:9. Displej nabízí kvalitní a dostatečně velké zobrazení dokumentů, fotografií, filmů a dalších souborů, měkce rozptyluje odrazy kancelářských a jiných světel a vytváří jasný, příjemný obraz bez rušivých odlesků, které při delším sledování mohou způsobovat únavu očí.Notebook VAIO VPC-SE1E umožňuje pracovat nebo se bavit poměrně dlouhou dobu i bez připojení k síti. Interní baterie poskytuje energii pro až 6,5 hodin provozu v úsporném režimu Stamina. Jako volitelné příslušenství je v nabídce záložní tenká baterie („Sheet Battery“), nabíjená jak odděleně, tak připnutá k počítači. Lze ji připojit kdykoli a díky ní výdrž notebooku vzroste až na 13 hodin. A pokud uživatel potřebuje, technologie „Quick Charge“ mu zajistí hodinovou výdrž baterie po pouhých dvaceti minutách nabíjení ze sítě. Pohodlně umístěný přepínač výkonu nabízí výběr rychlého režimu („Speed“) pro maximální výkon a úsporného režimu („Stamina“) pro delší výdrž baterie, pokud je notebook používán mimo dosah zdroje síťového napětí.Model VPC-SE1E1E používá procesor Intel Core i5, má paměť 4 GB (DDR3 1333 MHz SDRAM) a pevný disk 500 GB. Grafika je AMD Radeon HD 6630M (1GB VRAM) + Intel HD 3000. Podsvícená klávesnice s izolovanými klávesami obsahuje samostatnou numerickou část pro přesné a rychlé vkládání číselných dat. Touchpad má podporu gest. Notebook je vybaven i senzorem okolního světla, který snižuje jas displeje a šetří energii, když poklesne intenzita osvětlení. Pro videohovory lze využít HD webkameru založenou na technologii Exmor HD s rozlišením 1,3 efektivních megapixelů. Nechybí optická mechanika DVD SuperMulti.Pro komunikaci slouží WLAN 802.11a/b/g/n a Bluetooth 2.1 + EDR. Notebook má dva konektory USB 2.0 a jeden superrychlý USB 3.0, výstup HDMI, stereofonní reproduktory s Dolby Home Theater v4 a tlačítka Web, VAIO a Assist. Použit je operační systém Windows 7 Home Premium (64bit) se Service Packem 1.Notebook SONY VAIO SE1E bude v jednotlivých evropských zemích v prodeji od října 2011. Doporučená prodejní cena nebyla v době vydání článku uveřejněna.SONY VAIO VPC-Z21V9E

Tento nový malý, snadno přenosný notebook má styl a eleganci, ale současně je i velmi výkonný a prakticky řešený. Využívá konstrukci „full flat“, která je spolu s víkem vyrobena z odolného, ale lehkého karbonového vlákna. Notebook tedy neváží ani celých 1,2 kg a je tenký pouhých 16,65 mm, což je bezpochyby velmi zajímavé pro uživatele, kteří hodně cestují, na cestách potřebují nebo vyžadují notebook a požadují maximální výkon při nižší hmotnosti. Tento model je i velmi dobře vybaven a nabízí několik inovativních pracovních funkcí.Konkrétně model VPC-Z21V9E má procesor Intel Core i7-2620M 2,7 GHz (s Turbo Boost až 3,4 GHz), paměť 8 GB (DDR3 1 333 MHz SDRAM), pevný disk s kapacitou 256 GB, SSD Flash modul (RAID 0), vestavěnou grafiku Intel HD Graphics 3000 (Power Media Dock obsahuje druhou GPU AMD Radeon HD6650M s 1 GB VRAM pro zvýšení grafického výkonu) a optickou mechaniku DVD SuperMulti Drive, která je součástí vícefunkční dokovací stanice Power Media Dock VGP-PRZ20C.Inovativní modul Power Media Dock se připojuje přes optický kabel a výrazně rozšiřuje možnosti notebooku. Kromě výše uvedených skutečností disponuje technologií vysokorychlostního I/O přenosu dat založeného na technologii „Light Peak“ a přidává další možnosti připojení. Ve spojení s tímto modulem VAIO Z21 zvládne zobrazení až na celkem čtyřech displejích včetně vlastního vestavěného, připojené přes HDMI nebo VGA výstupy. V této konfiguraci notebook dobře poslouží pracovníkům v oblasti designu, financí nebo vědy, kteří potřebují pracovat na několika obrazovkách zároveň. Nová generace HD grafiky AMD Radeon s 1GB VRAM zvládá i úlohy náročné na grafický výkon: od 3D počítačového projektování (CAD) až po hraní her. Je-li notebook připojen k doku, možnosti jeho připojení se rozšiřují o další USB porty i VGA a HDMI výstupy. Modul doplňuje stylový, designově sladěný stojánek.Displej s úhlopříčkou 33,2 cm (13,1 palce) je typu VAIO Premium, má rozlišení 1 600 × 900 obrazových bodů a širokoúhlý poměr stran 16:9. Je vybaven antireflexním povrchem, který snižuje odlesky z přímých světelných zdrojů a zajišťuje ostré a kontrastní podání barev. Použitelnost notebooku na cestách zlepšuje podsvícená klávesnice se širokou opěrkou zápěstí a novým, ergonomickým beztlačítkovým touchpadem s podporou gest. K dispozici jsou tlačítka Web, VAIO a Assist, snímač otisku prstu a technologie Quick Boot, umožňující pracovat za několik málo sekund po aktivaci přístroje.

Pro komunikaci nabízí WLAN 802.11a/b/g/n, 3G WWAN a Bluetooth 2.1 + EDR. Disponuje jedním konektorem USB 2.0, dokovací stanicí s dalším USB portem a podporou zařízení s USB 2.0/3.0, má konektor HDMI s podporou 3D zobrazení a stereofonní reproduktory s Dolby Home Theater v4. Nechybí HD webkamera „Exmor“ se snímačem s rozlišením 1,3 milionu efektivních pixelů. A ozvučení je kvalitní díky využití nejnovější technologie Dolby Home Theater v4.Jako základní zdroj energie při použití notebooku z dosahu elektrické sítě slouží inovativní tenká baterie – „sheet battery“. Tato interní lithio-polymerová baterie poskytuje energii až na 7 hodin provozu. A doplňuje ji volitelná tenká lithio-polymerová baterie, kterou lze nabíjet samostatně a připojit bez demontáže interní baterie. Tato tenká baterie prodlužuje výdrž notebooku až na 14 hodin a nabízí i funkci rychlého nabíjení.

Nové notebooky SONY VAIO Z budou k dostání od poloviny října 2011 za doporučenou prodejní cenu 69 990 Kč. Jako operační systém je použit Windows 7 Professional (64bit/Service Pack 1). K dispozici je kompletní nabídka originálního příslušenství Sony, jehož design lze sladit s konkrétním notebookem VAIO.Kapsch – servisní balíček Next Day k notebookům SONY VAIO

Zákazník, který si zakoupí notebook z vybraných modelových řad SONY VAIO podle seznamu na webu Sony.cz/VaioNextDayService, si může ke standardní záruce dokoupit rozšíření v podobě servisního balíčku Next Day s garancí opravy v záruční době notebooku do druhého dne včetně víkendů a svátků, a to jakékoli adrese kdekoli v České republice, kterou si zvolí.

Zvolit je možno roční i dvouletý servisní balíček a spojením obou těchto nabídek získat také prodlouženou záruku na tři roky od zakoupení notebooku SONY VAIO. Standardní záruka, poskytovaná Sony, se ovšem zakoupením služby Kapsch neprodlužuje. Servisní balíček se vztahuje na opravy notebooků v záruční lhůtě a je vázán na sériové číslo registrovaného notebooku. Nezáruční oprava v záruční lhůtě bude sice provedena, ale bude na místě hrazena zákazníkem podle ceníku Kapsch.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Aktuality  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Články pana Pěnkavy

Autor: Čtenář Muž

Založeno: 27.09.2011, 11:49
Odpovědí: 3

Moc se mi líbí seriál článků pana Pěnkavy o novinkách v oblasti notebooků. Jsou to krásně opsané tiskové zprávy výrobců a hezky se to čte. Jsem opravdu přesvědčen, že to všechny fotografy tento typ článků inspiruje k lepšímu fotografování. Chtěl jsem proto také zeptat, jestli byste pane Pěnkavo nemohl na serveru Fotografování.cz vydávat také třeba články o nových automobilech. Já si myslím, že tématicky je tato oblast oblast stejně spřízněná s procesem fotografování, jako již zmiňované notebooky. Automobily přece používá při své práci většina fotografů, nebo ne? Děkuji za odpověď.

Odpovědět na příspěvek

RE: Články pana Pěnkavy

Autor: asonyv Muž

Založeno: 28.09.2011, 19:02

Já myslím, že to není zas tak mimo a pokud se vám články o noteboocích nelíbí, tak je přece nemusíte číst.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Články pana Pěnkavy

Autor: R. Muž

Založeno: 28.09.2011, 23:26

To je výborná reakce!

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Články pana Pěnkavy

Autor: Čtenář Muž

Založeno: 29.09.2011, 14:20

Tak pravil zástupce společnosti Sony, která panu Pěnkavovi jistě něco šoupla do kapsy, aby tenhle PR pamflet sepsal a vydal na stránkách fotografického serveru...

Odpovědět na příspěvek

A co zakon o ochrane spotrebitela?

Autor: botumato Muž

Založeno: 29.09.2011, 11:36
Odpovědí: 0

Zvolit je možno roční i dvouletý servisní balíček a spojením obou těchto nabídek získat také prodlouženou záruku na tři roky od zakoupení notebooku SONY VAIO. Standardní záruka, poskytovaná Sony, se ovšem zakoupením služby Kapsch neprodlužuje. Servisní balíček se vztahuje na opravy notebooků v záruční lhůtě a je vázán na sériové číslo registrovaného notebooku. Nezáruční oprava v záruční lhůtě bude sice provedena, ale bude na místě hrazena zákazníkem podle ceníku Kapsch.

Pokial viem, tak v CR (aj v SR) plati Zakon o ochrane spotrebitela, ktory ustanovuje zarucnu dobu 2 roky. Takze pokial si chce zakaznik predlzit zarucnu dobu o dalsi rok, moze si ju zaplatit, avsak zarucne opravy v 2 rocnej dobe musia byt bezplatne. Samozrejme, ak je chyba sposobena skrytou vadou, alebo vyrobnym nedostatkom.
Pokial zakaznik \"utopi\" NTB, tak sa na to zaruka nevzahuje.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: