CES 2005: Kodak EasyShare One - bezdrátový přenos snímků z fotoaparátu - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:CES

CES 2005: Kodak EasyShare One - bezdrátový přenos snímků z fotoaparátu

17. ledna 2005, 00.00 | Kodak představil na CESu další krok ve své vizi sdílení fotografií. Jedná se o digitální fotoaparát, který kromě v několika ohledech nadstandardní výbavy také umí bezdrátově přenášet snímky pomocí WiFi.

Kodak představil na CESu další krok ve své vizi sdílení fotografií. Jedná se o digitální fotoaparát, který, kromě v několika ohledech nadstandardní výbavy, také umí bezdrátově přenášet snímky pomocí WiFi. A to ostatní? Displej s úhlopříčkou 3", 256 MB interní paměti a video sekvence s frekvencí 30 snímků za sekundu, což jsou v současnosti hodnoty ojedinělé.

Konstrukce a design
Nejen parametry je tento fotoaparát zajímavý. Stačí jeden pohled a je hned jasné, že jde o netradiční přístroj. Celá zadní strana, na které je displej, se dá vyklápět a otáčet. Pokud tedy přístroj přenášíte, můžete jeho displej otočit, aby se nepoškodil. Fotoaparát má na šířku 103 mm, na výšku 63 mm a do hloubky 26 mm, z čehož vyplývá, že se jedná o velmi kompaktní přístroj. Hmotnost je udávána na 225 g.

Technická specifikace
CCD snímač s rozlišením 4,23MPix produkuje snímky o velikosti max 2408x1758 bodů s citlivostí 80, 100, 200, nebo 400 ISO. Ozvučené video sekvence s rozlišením 640x480 bodů lze natáčet s frekvencí 30 snímků za sekundu po dobu omezenou pouze kapacitou použité paměťové karty.
Objektiv má ohniskovou vzdálenost proměnnou od 6,0 do 16,6 mm (ekvivalent kinofilmu 36-108 mm) se světelností F2,9-4,9. Minimální zaostřovací vzdálenost je 60 cm. Automatické zaostřování funguje na principu měření kontrastu.

Fotoaparát má pouze automatické, nebo scénické režimy, které ovládají délku expozice od 1/1400 s do 1/2 s. Do výbavy samozřejmě také patří samospoušť, automatické vyvážení bílé, nebo možnost zvolit její tři přednastavené hodnoty, korekce automatické expozice, nebo senzor natočení.
Snímky se ukládají do interní paměti s kapacitou 256 MB, nebo na paměťovou kartu SD, nebo MMC, kterou lze dokoupit. Dotykový LCD displej s úhlopříčkou 3" má rozlišení 230.000 bodů. Fotoaparát je vybaven SDIO WiFi 802.11b, díky čemuž lze přenášet snímky bezdrátově.

Shrnutí
Kodak rozšiřuje možnosti sdílet fotografie ze stejnojmenných přístrojů pomocí standardu EasyShare. Tento digitální fotoaparát je však pouze jedním krokem. Dalším je oznámení SD WiFi karty (802.11b), kterou lze použít v Kodak Pointer Dock Plus a tisknout tak bezdrátově snímky z počítače, nebo právě z fotoaparátu Kodak EasyShare One, nebo je z připojeného fotoaparátu odesílat do počítače, nebo je přímo sdílet na internetu. Doporučená cena je stanovena na 599$, což je při aktuálním kurzu cca 14.000,- Kč. WiFi karta bude k dostání v létě za cenu 99$, tzn. cca 2300,- Kč.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » CES  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: