CES 2005: Konica Minolta DG-5W – malý kompakt pro fotografování pod vodou - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:CES

CES 2005: Konica Minolta DG-5W – malý kompakt pro fotografování pod vodou

Konica-MInolta-DG5Wn

14. ledna 2005, 00.00 | Společnost Konica Minolta uvolnila tiskové informace o připravovaném modelu D5-5W, který umožňuje fotografovat pod vodou až do hloubky 1,5m.

Veletrh CES 2005 přinesl již jednu novinku, která spadá do kategorie digitálních kompaktů, umožňující práci pod vodou. S novým digitálním fotoaparátem postaveným na této filozofii přišla i společnost Konica Minolta. Nový model má označení DG-5W a odpovídá normě JIS class 8, takže je možné se sním ponořit do hloubky 1,5 metru po dobu 30 minut. DG-5W odpovídá i normě JIS 6, což znamená, že je i prachotěsný.

Modely postavené na této filozofii nejsou přímo určené pro fotografování pod vodou, ale jelikož odpovídají obou normám, umožňují větší bezproblémovost při fotografování v extrémních podmínkách jako je pláž u moře, fotografování v dešti apod., aniž bychom byli nuceni naše digitální fotoaparáty opatřit ochrannými pouzdry.Konstrukce a design
Model DG-5W, jak již bylo řečeno, je fotoaparát určený do extrémnějšího prostředí s možností i krátkého fotografování pod vodou. Tomu je určena i konstrukce těla, která má celkovou hmotnost 390 g, který působí uhlazeným dojmem bez zbytečných výstupků. Objektiv je zapouzdřený a krytý kovovým okružím. Ovládací prvky jsou poněkud větší, aby umožnily snadné ovládání i pod vodní hladinou. Celkově se nejedná o nijak velký digitální kompakt a může se pochlubit poměrně malými rozměry 125x 69 x 47 (d x v x h). Podobně jako i jiné novinky posledních veletrhů, tak i tento digitální kompakt zcela postrádá průhledový hledáček a komponovat fotografii jde jen pomocí LCD displeje umístěného na zadní straně.


Co všechno umí?
Srdcem tohoto nového digitálního fotoaparátu je CCD snímač o velikosti 1/2,5", umožňující pořídit snímky v rozlišení 2.272 x 1.704, 1.600 x 1.200, 1.280 x 960 a 640 x 480 bodů, které lze uložit na paměťové karty typu SecureDigital a MultiMediaCard. Kromě klasických statických scén umožňuje fotoaparát natáčet i videosekvence a to pouze v rozlišení 320 x 240 bodů v kvalitě 30 sním./s.

Konstrukce uložení objektivu do těla fotoaparátu přispělo k možnosti zajištění vodotěsnosti celého přístroje. Optická soustava disponuje 2,7násobným rozsahem zoomu s ohniskovým rozsahem 28-78 mm a se světelností F2,8 - 5,0. Závěrka využívá časů od 4 s do 1/1000 s s možností kompenzace expozice v rozsahu +-2 EV po 1/3 EV krocích. Pro fotografování je možno využít pouze 2,0" LCD displeje.

Nový digitální fotoaparát Konica Minolta DG-5W využívá pro napájení speciální Li-iontový nabíjecí akumulátor, ale může být napájen i pomocí externího zdroje. Obsahuje i A/V konektor pro možnost připojení fotoaparátu k externímu zobrazovacímu zařízení a podporuje, jak protokol NTSC, tak protokol PAL.První dojmy
Podobně řešených digitálních fotoaparátů, postavených na této filozofii, je na trhu poměrně málo a je jen dobře, že se tyto kompakty čas od času na trhu objeví. Vodotěsnost a prachotěsnost přece jen přináší zajímavé řešení, které snadno ochrání fotoaparáty před vnějšími vlivy a umožňuje zachytit i zajímavé snímky z vodní říše. Škoda je, že model Konica Minolta DG-5W je zatím určen pro japonský trh a že se nepředpokládá z jeho dovozem, protože se v každém případě jedná o vcelku elegantní digitální přístroj, který umožňuje fotografovat pod vodní hladinou.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » CES  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: