CES 2005: Olympus CAMEDIA C-170 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:CES

CES 2005: Olympus CAMEDIA C-170

Olympus-C170-novinka

7. ledna 2005, 00.00 | Z veletrhu CES 2005 přinášíme již druhou novinku od společnosti Olympus, kterým je nový 4 Mpix low-end s pevným ohniskem 36,7 mm a snadným ovládáním s českým menu.

Druhou novinkou, kterou společnost Olympus představila na veletrhu CES 2005, ze kterého vám přinášíme podrobné informace, je model CAMEDIA C-170. Tento nový model patří mezi levné, dostupné a snadno ovladatelné digitální přístroje, určené pro začínající fotoamatéry a pro ty, kteří dávají přednost jednoduchosti ovládání před profesionálními složitými přístroji.Konstrukce a design
Nový model C-170 oproti předcházejícímu modelu C-160 přichází s novým designem a jednoduchostí ovládání, který zvládnou úplně všichni včetně začátečníků. Vypuštěním průhledového hledáčku a změnou konstrukce krytu objektivu se zapínáním přístroje, bylo možno odlehčit nový model a zútlit jeho rozměry. C-170 se tak může pochlubit rozměry 101,0 x 51,5 x 36,0 mm a hmotností 120 g bez baterií a paměťové karty.
Jak již bylo řečeno, design se oproti svým předchůdcům změnil a má spíše nádech nových modelů společnosti Olympus počínaje modelem mju mini. Tělo kryje tenký hliníkový plíšek tvarovaný do ergonomických tvarů, umožňující snadné držení. Změnami prošlo i rozložení ovládacích prvků na principu jedno tlačítko jedna funkce, které tak je srozumitelnější pro všechny, včetně začátečníků a dětí.Technická specifikace
Nová Camedia C-170 je oproti svému předchůdci osazena čipem s větším rozlišením 4 miliony bodu, a tak se není co divit, že společnost Olympus sáhla i po větším CCD čipu o velikosti 1/2,5", který disponuje automatickou změnou citlivosti v rozsahu 50-250 ISO. Snímky můžeme pořizovat s maximální velikostí 2.288 x 1.721 bodů a ukládat v obrazovém formátu JPEG, buď do interní paměti o velikosti 14 MB, nebo na paměťovou kartu typu xD-Picture Card.
Jak je u této řady digitálních fotoaparátů společnosti Olympus typické, má tento fotoaparát pevné ohnisko. Objektiv tohoto modelu se skládá z 5 optických členů uspořádaných do 4 skupin včetně 2 asférických čoček s ohniskovou vzdáleností 6,11 mm (36,7 mm po přepočtu na 35 mm kinofilm). Pro přiblížení objektů můžeme využít 4násobného plynulého digitálního zoomu.
Ve standardním režimu zaostřuje objekty vzdálené 50 cm od objektivu a režim makro umožňuje zaostřit objekty ve vzdálenosti od 20cm do 50 cm. Pro ostření je možné využít jen automatické ostření, které lze přepnout na bodové. Zpracování obrazu provádí procesor TruPic TURBO, který umožňuje v režimu noční scéna redukovat šum v obraze a také umožňuje kalibrovat obvody CCD snímače a jeho příslušných obvodů.
Expoziční logika je téže plnoautomatická a k fotografování lze využít plnoautomatického režimu nebo scénických režimů (portrét, noční scéna, krajina, krajina s portrétem, sport, autoportrét, pláž a sníh). Expoziční režimy využívají časů závěrky pohybující se od 1/2 s do 1/1500 s s možností korekce +-2 EV po 1/3 EV krocích.
Při zhoršených světelných podmínkách můžeme aktivovat vnitřní blesk s rozsahem záblesku od 20 cm do 3 m, u kterého výrobce udává rychlost nabití 6 s.
Kromě statických snímků můžeme pořizovat i videosekvence a to v rozlišení 320 x 240 bodů v kvalitě 30 sním./s a v kvalitě 160 x 120 bodů s kvalitou 15 sním./s. Délka pořízené videosekvence je omezena pouze velikostí paměťové karty a k ukládání využívá obrazového formátu QuickTime Motion. Stejně jako dřívější modely není C-170 vybavena mikrofonem, takže při pořizování videosekvencí se nezaznamenává zvuk.
S ohledem na nový design a zmenšení velikosti kompaktního přístroje byl vypuštěn průhledový hledáček a komponovat je možno pouze za pomoci 1,5" LCD displeje s rozlišením 85.000 bodů. Vypuštění průhledového hledáčku, však nemá žádný vliv na používání a ovládání fotoaparátů, protože uživatelé fotoaparátů s tímto zaměřením využívají ve většině případů jen LCD.
Pro připojení k tiskárně nebo počítači využívá digitální fotoaparát komunikačního rozhraní USB 1.1 a pro přímý tisk podporuje protokol PictBridge. Tento fotoaparát využívá pro napájení snadno dostupného zdroje dvou tužkových AA baterií. Model C-170 má i vícejazyčné menu, které podporuje i české menu, jenž je možno stáhnout z internetu a nahrát do něj pomocí programu Olympus Master.Hodnocení
Olympus C-170 nepřináší po technické stránce velké změny, spíše tímto modelem společnost Olympus reaguje na postupné se zvyšování nároky trhu. Dle novinek konce minulého roku a roku tohoto se dá soudit, že uživatelé budou v letošním roce volit modely s vyšším rozlišením než letos a to i v té nejnižší třídě. Tento model je proto rozumným řešením, který přináší elegantní vzhled, 4 milionové rozlišení a snadné ovládání s českým menu.
Tento nový model od společnosti Olympus osloví nejen začínající fotoamatéry, ale i fotografy, kteří touží po jednoduchém digitálním přístroji pro každodenní použití. Nový Olympus C-170 by se měl objevit na trhu během prvních měsíců tohoto roku za cenu blízkou 3.500,- Kč (149.99 USD).


:: Technická specifikace Olympus CAMEDIA C-170
:: Porovnání technických parametrů Olympus CAMEDIA C-170 a C-160

Další informace z velerthu CES 2005 můžete najít na stránce report.grafika.cz.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » CES  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

teleobjektiv 36,7mm

Autor: Martin Muž

Založeno: 07.01.2005, 12:34
Odpovědí: 0

"...ohnisková vzdálenost je nyní posunuta do oblasti teleobjektivů...s ohniskovou vzdáleností 6,11 mm (36,7 mm po přepočtu na 35 mm kinofilm)" Nechci zbytečně šťourat, ale tohle je asi nějaká mýlka...

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: