CES 2005: Sony Cyber-shot P200 – digitální elegán od Sony - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:CES

CES 2005: Sony Cyber-shot P200 – digitální elegán od Sony

SOny-cybershot-P200-novinka

10. ledna 2005, 00.00 | Společnost Sony u příležitosti veletrhu CES 2005 představila nový model Cyber-shot P200, který nabízí 7.2 milionové rozlišení, 2.0“ LCD displej s komunikačním rozhraním USB 2.0 a inovovaným elegantním designem.

Mezi další novinky v oblasti digitální techniky, které přináší veletrh CES 2005, patří novinka společnosti Sony z řady Cyber-shot. Jedná se o nový model P200, který navazuje na úspěšný model P150. Tato novinka přináší lehčí kovové tělo, optiku Carl Zeiss Vario-Tessar s 3násobným zoomem a nabíjecí Infolithiové baterie s vysokou výdrží.Konstrukce a design
Štíhlé kovové tělo nového modelu působí velmi odolně a ponechává si původní tvar modelu P150. Celkově je tělo nového modelu P200 štíhlejší a pozbylo i na váze. Může se tak pochlubit rozměry 104 x 51,5 x 27,9 mm a hmotností 144 g bez paměťové karty a nabíjecího akumulátoru. Zkosené hrany nového modelu působí uhlazeným a komfortním dojmem, který z něho dělá elegantní fotoaparát.Technická specifikace
Z hlediska rozlišení se od minulého modelu P150 nic nezměnilo a i nový model využívá 1/1,8" senzor využívající technologii Super HAD CCD s rozlišením 7,2 milionů bodů. Tento čip umožňuje měnit citlivost v rozmezí 100-400ISO a pořizovat snímky v maximálním rozlišení 3.072 x 2.304 bodů, které je možno ukládat ve formátu JPEG na paměťovou kartu typu Memory Stick Media nebo na rychlejší kartu typu Memory Stick Media PRO. Přenos do počítače zajišťuje rychlejší rozhraní USB 2,0.
Videosekvenci lze pořizovat v rozlišení 640 x 480 bodů v kvalitě 30 snímků za sekundu nebo o něco menší kvalitě 16 snímků za sekundu. Také je možno využít rozlišení 320 x 116 bodů s kvalitou 8 sním./s.
Objektiv zůstává stejný typu Carl Zeiss Vario-Tessar s 3násobným optickým zoomem s ohniskovým rozsahem 38-114 mm p přepočtu na formát 35 mm kinofilmu se světelností F/2,8-5,2. Mezi další lákadla tohoto fotoaparátu jistě budou: akumulátor Stamina s technologií Info-lithium, 2.0" LCD displej, podpora předsádek nebo synchronizační kolébka.
Po funkční výbavě nabídne Sony Cyber-shot P200 takřka vše, co se očekává od dnešního stylového fotoaparátu. Nabízí plně automatický režim, 9 scénických režimů, ale i režim manuální. Nechybí ani rychlé komunikační rozhraní USB 2.0 nebo rychlé sekvenční snímání, se kterým můžeme pořídit až 5 snímků v nejvyšším rozlišení nebo až 100 snímků v kvalitě VGA rychlostí 1,1 sním./s. Výrobce slibuje i velmi rychlý start přístroje (1,3 s), rychlou expoziční a ostřící automatiku (0,3 s) i minimální prodlevu spouště (0,01 s). Co jsme si mohli vyzkoušet, tak fotoaparát opravdu startuje velice rychle, dá se říci, že za méně než 1s, ale kvůli jemnému pohybu zoomu je přechod z nejnižší ohniskové vzdálenosti k nejdelšímu poněkud pomalejší.První dojmy
Dnešní trh s digitálními fotoaparáty si žádá vysoké rozlišení snímače, veliký displej, zajímavý a elegantní design společně s širokou nabídkou funkcí, a proto i společnost Sony přichází s fotoaparátem, který všechny tyto požadavky splňuje. Nový fotoaparát využívá osvědčený snímač Super HAD CCD s nízkou úrovní šumu, který podává společně s optikou Carl Zeiss Vario-Tesar velmi dobré výsledky, o čemž jsme se mohli přesvědčit při testování modelu P150 a jestli tomu bude i u tohoto modelu, bude se jednat o velmi zajímavý a přitažlivý model digitálního kompaktu, který si najde podobně jako jeho předchůdce mnoho příznivců.


:: Technická specifikace Sony Cyber-shot P200
:: Porovnání technických parametrů Sony cyber-shot P200 a P150


Další informace z velerthu CES 2005 můžete najít na stránce report.grafika.cz.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » CES  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: