Češi se na Photokině neztratili - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

Češi se na Photokině neztratili

27. září 2010, 00.00 | Fotografický veletrh Photokina je mamutí akce, kde je možné potkat vystavovatele fotografické techniky a příslušenství z celého světa. V této záplavě se například neztratily ani české firmy, jako je například Fotorobot.cz a Fomei. Více viz náš článek.

Na Photokině lze potkat vystavovatele fotografií z různých zemí. Tradičně zde mají velmi silné zastoupení asijští a američtí producenti často i zcela neznámých značek. Člověka by při té záplavě fototechniky napadlo, zda zde potká pomyslnou „oázu“, ve které také uvidí produkty české provenience. Proto nás potěšilo, když jsme v pavilonu č.9 našli zajímavý stánek, ve kterém bylo možné si prohlédnout high-end techniku českých firem Fotorobot.cz a Fomei .

Obě firmy na Photokině spojily své síly při prezentaci fotografické techniky na pořizování automatizovaných animací pro 3D fotografie produktů. Na stánku bylo vystaveno několik fotorobotů stejnojmenného výrobce, které se používají pro přesné a rychlé snímání produktu z několika úhlů za použití studiových blesků značky Fomei, DSLR fotoaparátu, speciální roboticky ovládané „ruky“, počítače a dalšího fotografického příslušenství.

Vystavené spektrum fotorobotů bylo opravdu pestré. Od těch malých, které jsou určeny pro snímání menší produktů (například láhve, nádobí apod.) až po ty opravdu velké, jež dokáží nafotografovat i osobní automobil. Jednotlivé dílčí snímky se pak spojí ve speciálním softwaru (SpinME), odkud je možné vyexportovat 3D animaci, ve které si může divák interaktivně prohlédnout (aplikace FSI Viewer a FSI Server) nasnímaný produkt z různých úhlů pohledu.

Podle zástupce společnosti Fomei, která měla na stánku přítomnu svoji nejmodernější generaci studiových blesků ( Digital Pro X Systém ) to bude pro zábleskové jednotky náročná zkouška, ve které ovšem dané blesky bez problémů obstojí. Tvorba jedné animace totiž může vyžadovat pořízení až několika desítek dílčích snímků (obvykle se pořizuje od 12 do 50 fotografií, ale může to být i více – závisí na rozmezí úhlů, ze kterých se bude objekt snímat).

Celkově byl stánek firem Fotorobot.cz a Fomei nápaditě řešený (na scéně bylo možné mimo jiné vidět krásně zrenovovaný model závodní Škody MB, či s fotoaparátem v ruce obdivovat vnady modelky, která měla svůj dekolt oděný pouze do firemního loga a barev vystavovatele), a tak se nelze divit, že na Photokině sklidil u návštěvníků zaslouženou pozornost. Můžeme tedy proto s potěšením prohlásit, že Češi se na světovém veletrhu Photokina rozhodně neztratili.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoReport  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  » Reportáže  

 » Novinky  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: