PhotoPlus 2006: New York ožil profesionální fotografií - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

PhotoPlus 2006: New York ožil profesionální fotografií

PhotoPlus 2006

3. listopadu 2006, 00.00 | Včera začal letošní ročník veletrhu profesionální fotografické techniky PhotoPlus v New Yorku. Stejně jako v loňském roce pro vás přímo z akce připravujeme on-line zpravodajství, a tak můžete být zprostředkovaně takříkajíc při tom. Co letošní ročník nabízí?

PhotoPlus je největší americkou akcí zaměřenou výhradně pro profesionální fotografy. Probíhá každoročně v Jacobs Jewitz Convention Center v New Yorku na přelomu října a listopadu. Letošní ročník je otevřen pro veřejnost od 2. do 4. listopadu vždy od 10:00 do 18:00. Oficiální vstupné na samotný veletrh stojí od 40 USD, ale pokud si vyberete několik zajímavých seminářů, můžete snadno zaplatit až 1 000 USD. Na druhou stranu je nutné podotknout, že úroveň většiny workshopů a seminářů je vynikající a jsou pod nimi podepsání ti nejlepší z nejlepších. To je možné kromě jiného i díky silné podpoře sponzorů. Každý ze seminářů má minimálně jednoho zvučného sponzora.
Semináře od profesionálů profesionálům
Jedním ze specifik PhotoPlus je fakt, že semináře a workshopy mají opravdu skvělou úroveň a nabízejí velmi praktické informace včetně business modelů, konkrétních čísel, postupů apod. Spojené státy jsou zřejmě dostatečně velkým trhem na to, aby si profesionál dovolil odhalit zázemí svého úspěchu před svými kolegy, potenciálními konkurenty. To by bylo na trhu velikosti České republiky takřka nemyslitelné.Přestože program přednášek je poměrně hodně podobný tomu loňskému, je cítit výrazně větší důraz na počítačové zpracování, které bylo v loňském roce beznadějně vyprodané a pořadatelé se zřejmě snažili tento fakt zúročit. Dalším velmi častým tématem skloňovaným na různých seminářích je komunikace s klientem a psychologie obchodu. To značí, že i v USA není život profesionálního fotografa snadný a samotný fotografický kumšt nestačí, pokud není podpořen dobrým podnikatelským plánem a manažerskými dovednostmi.Veletrh plný změn
Přestože plochou je PhotoPlus v podstatě stejnou výstavou jako v loňském roce, dopad letošního souběhu s photokinou je citelný. Poměry na výstavní ploše se citelně změnily. Ubylo velkých prezentací a naopak přibylo malých vystavovatelů. Z velkých hráčů si exkluzivní prezentaci zachovali například Apple, Canon, Fujifilm, Nikon či Pentax. Naopak řada prestižních profesionálních značek značně redukovala plochu své expozice a více se soustředila na individuální komunikaci s návštěvníky. Škoda jen že některé značky zcela chybí. Letos nevystavuje například SanDisk, Samsung, Olympus, Panasonic a samozřejmě oproti předchozím ročníků chybí Konica Minolta.Nicméně rozhodně se nedá říct, že by PhotoPlus bylo z pohledu veletrhu nezajímavé. Proti loňskému roku přibylo hodně zajímavých softwarových produktů, přibylo drobného příslušenství a zejména materiálů pro tisk. Obecně se dá říct, že papírová podoba fotografie prožívá na PhotoPlus svou velkou renesanci, podobně jako klasická fotografie. Kodak přímo na ploše prodává profesionální filmové materiály a slaví s nimi docela slušný úspěch, objevila se řada skenerů včetně jednoho bubnového atd.

Na co se můžete těšit?
PhotoPlus teprve začal, ale již nyní pro vás sbíráme informace, zajímavosti a střípky přímo na výstavní ploše. Stejně tak čerpáme inspiraci na workshopech, takže kromě informací o produktech prezentovaných na veletrhu se můžete těšit i na nejrůznější fotografické tipy a triky.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoReport  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  » Reportáže  

 » Novinky  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: