Podívejte se na vítěze prestižní fotografické soutěže „Px3“ 2009 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

Podívejte se na vítěze prestižní fotografické soutěže „Px3“ 2009

8. července 2009, 00.00 | Francie vždy byla a je kolébkou moderní umělecké fotografie. Různé fotografické festivaly a soutěže, které se ve Francii pořádají mají bez diskuze prestižní nádech. Ne jinak je to v případě věhlasné soutěže fotografie „Px3“ (Prix de la Photographie, Paris), která se koná každoročně v Paříži. Jací fotografové se stali jejími hlavními vítězi v tomto roce? Více viz náš článek.

Navzdory tomu, že u nás není fotografická soutěž „Px3“ (Prix de la Photographie, Paris) tolik známá, tak přízvisko „prestižní“ si plně zaslouží. Proč? Každoročně se této mezinárodní soutěže účastní desetitisíce profesionálních a amatérských fotografů ze všech koutů světa (z celkem 85 států). Soutěžní kategorie zahrnují oblast umělecké, reportážní, reklamní, knižní, portrétní a přírodní fotografie. Fotografie se v jednotlivých kategoriích posuzovaly zvlášť, podle toho, jestli jejich tvůrcem byl profesionální, či amatérský, fotograf.

Logo prestižní fotografické soutěže Px3 2009, která se každoročně koná v Paříži

Početná soutěžní porota zahrnovala erudované fotoeditory, kurátory uměleckých fotogalerií, art direktory a jiné kapacity. Soutěžní komise, vedle dílčích ocenění v každé kategorii, také jmenovala dvě hlavní ceny „Fotograf roku“ (šek na 3000 EUR) a „Nejlepší nový talent“ (šek na 2000 EUR). Všichni ocenění fotografové obdrželi kromě prestiže také možnost mít své fotografické práce publikovány v souborném almanachu soutěže. Vedle udělení hlavních cen, měli někteří zvláště talentovaní účastnící soutěže možnost obdržet od soutěžní poroty čestná uznání, stejně jako měli šanci být honorováni cenou veřejnosti.

Vítězné fotografie ze všech kategorií si můžete prohlédnout na stránkách fotografické soutěže Px3 2009 (klikněte na obrázek výše)

Ocenění „Fotograf roku“ vyhrál známý postmodernistický fotograf Erwin Olaf, který nedávno také vystavoval v pražské galerii Langhans (recenzi jeho výstavy můžete naleznou ZDE). Tento fotograf proslul svými zvláštními fotografiemi, které si na paškál berou oduševnělou sterilitu konzumního života.

Ocenění „Fotograf roku“ vyhrál známý postmodernistický fotograf Erwin Olaf; Foto: Erwin Olaf

Cenu „Nejlepší nový talent roku“ obdržela mladá fotografka Annett Reimer (ročník 1984) žijící ve Velké Británii, která vytvořila surreálný cyklus konceptuálních snímků "The Unhomely Stage" (jeho fotografie se nesou v podobném duchu jako u výše zmíněného Erwina Olafa).

Ocenění „Nejlepší talent roku“ obdržela 24letá fotografka žijicí ve Velké Británii Annett Reimer; Foto: Annett Reimer

Vítězné fotografie v jednotlivých soutěžních kategoriích si můžete prohlédnout ZDE (je to kvalitní a inspirativní podívaná). Pokud se chcete této soutěže zúčastnit i vy, tak více informací naleznete ZDE. Uzávěrka na příští ročník fotosoutěže Px3 je 31. ledna 2010.

Zdroje:
pixelpastahome.blogspot.com
PX3

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoReport  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Výstavy  

 » Ostatní  » Odkazy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: