Večer s fotografem - Vladislav Jiroušek - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

Večer s fotografem - Vladislav Jiroušek

Animal zvířata fotografie

27. února 2006, 00.00 | Institut digitální fotografie pořádá pravidelně klubové večery s předními českými fotografy. Kdo již vystoupil a na koho se můžete těšit? Přijďte si popovídat s předními českými tvůrci o jejich práci a pohledu na svět.

8. března vystoupí v prostorách IDIFu v Praze Vladislav Jiroušek, který je znám nejen jako přední český zoolog a ředitel Jihlavské ZOO, ale také jako cestovatel a fotograf zvířat. A právě o jeho zkušenosti s fotografováním zvířat jak ve volné přírodě, tak i v zajetí, si můžete přijít popovídat na klubový večer s fotografem. Akce proběhne v Hálkove ulici číslo dvě a pro velký zájem je nutná bezplatná registrace.

Na předchozích večerech s fotografy již vystoupili:

Jindřich Štreit (22. února 2006)
Tři desítky příznivců dokumentární fotografie se ve středu 22. 2. 2006 setkaly v ateliérech IDIFu s předním českým dokumentárním fotografem, panem Jindřichem Štreitem. Po úvodním slovu Jiřího Hellera se autor představil vlastním osobitým stylem. Prostřednictvím skoro dvou desítek svých fotografických publikací, popsal témata, která fotografuje. Knihy jsou pro něj spolu s výstavním souborem završením určitého fotografického tématu. Jmenujme alespoň knihy Vesnice je svět, Lidé olomouckého okresu, Cesta ke svobodě, Za oponou, Dokouřeno..... Návštěvníci besedy si pak měli možnost prohlédnout na velkoplošné projekci výběry fotografií z různých tématických celků a poslechnout autorova slova k těmto snímkům. Tato část besedy již byla doplňována množstvím konkrétních otázek, na které Jindřich Štreit odpovídal do pozdních nočních hodin. Lidé odcházeli ve velmi povznesené náladě. Tak, jak tomu bývá v případě setkání s opravdovou osobností.

Kamil Rodinger (8. února 2006)
Každé setkání v Klubu IDIFu - "Večer s fotografem" přináší pro zúčastněné nové podměty. Pan Kamil Rodinger představil svůj široký rozsah tvorby - od snímků přírody, reportážní fotografii až po fotografii reklamní. A právě k tomuto tématu, k tématu volnosti či naopak svázanosti tvorby autora zadavatelem, jeho součinnosti s realizačním týmem a odpovědnosti fotografa směřovalo nejvíce otázek. Vzhledem k současnému nástupu digitálních technologií záznamu i zpracování obrazu se autor hojně vyjadřoval i k tomuto tématu. A díky jeho mnohaletým zkušenostem z realizovaných prací pro největší české i světové společnosti a reklamní agentury, které je zastupují, bylo opravdu poučné bedlivě naslouchat jeho slovům.

Karel Cudlín (25. ledna 2006)
Prvním hostem klubových "Večerů s fotografem" roku 2006 se stal jeden z nejvýznamnějších českých autorů pan Karel Cudlín. A jak se tomu již stalo příjemným zvykem, v první části večera promítal své snímky z různých fotografických cyklů. Od svých začátků volné fotografie rodin žižkovských Rómů až po jeho cesty do Izraele. Všechny cykly mají společnou notu - úctu k člověku, pokoru před zvyky a obyčeji fotografovaných skupin. Dokumentární snímky Karla Cudlína nejsou pouhým záznamem skutečností okolo autora. Fotograf volbou stanoviště, citu pro kompozici a světlo vytváří obrazy se silnou výtvarnou stránkou s nadčasovou platností.

Pavel Brunclík (7. prosince 2005)
Autor dosáhl významných úspěchů v oblasti reklamní fotografie. Postupně však začal jako protipól prací na zakázku fotografovat přírodu. Na těchto snímcích se nikdy nevyskytují lidé, často je na jeho fotografiích absence měřítka či místopisného bodu. Fotograf tak vytváří čisté snímky v desítkách států světa. Fotografie pak vystavuje a prodává ve formě velkoplošných technicky i obsahově dokonalých zvětšeninách. Dalším jeho fotografickým zájmem je pohyb a krása lidského těla.

Kateřina Brunclíková (7. prosince 2005)
Zcela jiné vidění světa nám nabízí na svých fotografiích Pavlova manželka Kateřina. Její snímky často přechází do snových fantazií, člověka fotografuje nejenom přímo, ale i jeho odrazy ve vodě, skle. Objektiv Kateřiny se často věnuje fotografiím aktů s jasným vlastním názorem na jeho podobu.

Roman Sejkot (25. listopadu 2005)
Profesionální fotograf. Ve svém životě vyzkoušel mnoho podob fotografie. Určitou dobu se věnoval dokumentární a novinářské fotografii, nyní se věnuje výhradně volné tvorbě. Nejznámější jsou jeho fotografické akty, kdy pracuje zejména se siluetou lidských těl. Bytostně miluje balet a divadlo, kterému se stejně jako některým svým dokumentárním projektům stále věnuje. Jeho další tvorba se zaměřuje na spolupráci fotografie s 3D počítačovými simulacemi.

Účast na následujících večerech zatím přislíbili:

  • 8.3.2006 Vladislav T. Jiroušek (probíhá on-line registrace)
  • 22.3.2006 Dana Kyndrová
  • 5.4.2006 František Dostál
  • 19.4.2006 Miloš Fic
  • 5.5.2006 Sára Saudková
  • 17.5.2006 Pepa Středa
  • 7.6.2006 Libor Špaček
  • 21.6.2006 Jiří Hanke

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoReport  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Výstavy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: