Canon inovuje nabídku fototiskáren modely SELPHY ES3 / ES30 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Canon inovuje nabídku fototiskáren modely SELPHY ES3 / ES30

2. září 2008, 00.00 | Společnost Canon představila dva nové modely sublimačních foto tiskáren řady Selphy, které by měly nabídnout vysokou kvalitu obrazu s možností optimalizace. Jsou to tiskárny Selphy ES3 a Selphy ES30. Nahrazují své předchůdce Selphy ES2 a Selphy ES20. Canon inovoval u tiskáren zejména design, zvětšil velikost LCD displeje, přidal některé nové obrazové efekty pro kreativní tisk. Novinkou jsou také tiskové kazety „Easy Photo Pack Gold“ a „Easy Photo Pack Silver“ pro lepší reprodukci zlaté a stříbrné barvy.

Společnost Canon představila dva nové modely sublimačních fototiskáren řady Selphy. Je to tiskárna Selphy ES3 a Selphy ES30. Nahrazují své předchůdce Selphy ES2 a Selphy ES20. Canon inovoval u tiskáren zejména ergonomii a design. Zvětšil velikost LCD displeje a přidal některé nové obrazové efekty pro kreativní možnosti tisku. Novinkou jsou také tiskové kazety „Easy Photo Pack Gold“ a „Easy Photo Pack Silver“ pro realistický tisk zlaté a stříbrné barvy. Podle Canonu budou tyto tiskové kazety užitečné například pro oživení fotografií či pohlednic „třpytivými“ doplňky apod.

Selphy ES30

Model Selphy ES30

Kreativnější možnosti tisku
Novinkou obou modelů je tlačítko „tvůrčího tisku“ (Creative print). Jeho stisknutím se uživatel dostane do menu nabízejícího speciální obrazové efekty, rámečky a další úpravy fotografií přímo v tiskárně bez použití PC. Novou záležitostí jsou i tři obrazové efekty: „Moderní zjasnění“(Modern bright), „Dírková komora“ ( Pin-hole camera - pro simulaci vinětace objektivu u starých fotoaparátů) a „Nostalgický“ (Nostalgic- patrně se jedná o sepiového tónování fotografie).

Atributy tisku a formáty tiskových medií
Výrobcem uváděné maximální rozlišení tisku je 300 x 600 dpi, což patří dnes u sublimačního tisku ke standardu. Barevný tisk probíhá v hloubce 24bitů (256 úrovní na každou barvu CMY). Kromě tří základních barev (CMY) tyto tiskárny nabízejí i možnost tisku přímé černé barvy pro syté černé tóny a nechybí ani tradiční laminace. Jak bylo výše uvedeno, lze použít speciální tiskový systém, který používá, vedle stávajícího třísložkovém barevného systému, místo černé barvy tiskové zásobníky „Easy Photo Pack Gold“ (E-P20G) a „Easy Photo Pack Silver“ (E-P20S) pro tisk různých třpytivých aplikací na fotografii.

Tiskárny Selphy ES30, Selphy ES3 podporují tisk na media o velikosti 148x100mm (velikost pohlednice, tiskové kazety Easy Photo Pack E-P50, Easy Photo Pack E-P100, Easy Photo Pack E-P25BW, Easy Photo Pack E-P20G, Easy Photo Pack E-P20S), 119x89mm (Velikost L- speciální tiskové kazety Easy Photo Pack E-L50, Easy Photo Pack E-L100), 86x54mm (velikost kreditní karty, tiskové kazety, Easy Photo Pack E-C25. Pro tisk samolepek 86x54 mm je určena kazeta Easy Photo Pack E-C25L. Tiskárny podporují přímý tisk z kompatibilních mobilních telefonů a PDA přes volitelnou Bluetooth jednotku BU-30.

Podle Canonu by vytištěné fotografie měly mít životnost až 100 let. Podávání listů tiskového media je zajištěno automaticky z integrované kazety.

Inovovaný design a ovládací prvky

Vzhled tiskáren doznal změn především ve větším aplikování oblejších linií a zmenšení spodního půdorysu pro lepší skladování. Jako praktická se může jevit existence pevné rukojeti pro snadnější úchop a přenos tiskárny. Došlo k změně umístění slotu pro paměťové karty, který je nyní na horní části tiskárny a je lépe přístupnější. Prostorově nenáročné vertikální konstrukční řešení a způsob tisku (fotografie se dopravují na horní část tiskárny) zůstalo zachováno. Oba modely nových sublimačních fototiskáren podle Canonu umožňují rychlé prohlížení snímků a výběr funkcí pomocí praktického otočného voliče „Canon Easy-Scroll Wheel“. Rozložení ovládacích prvků je údajně intuitivnější a v obou tiskárnách je integrovaný napájecí adaptér.

Stručná charakteristika a v čem se liší Selphy ES30 a Selphy ES3

Hlavní rozdíly mezi oběma modely jsou podle Canonu tři. První spočívá ve rozměrech LCD displeje. Model Selphy ES30 má menší LCD displej s uhlopříčkou 3 palce než je tomu u Selphy ES3 (LCD 3,5 palce). Druhý uváděný rozdíl je vestavěné infračervené rozhraní IrDA pro možnosti bezdrátového tisku u modelu Selphy ES3, které chybí u modelu Selphy ES30. Třetím rozdílem je integrovaná interní paměť o velikosti 1G, která je dostupná pouze u modelu Selphy ES3. Tato paměť by měla sloužit například pro ukládaní vybraných fotografií pro jejich pozdější tisk.

Selphy ES3

Model Selphy ES3


Zdroj: Tiskové podklady od společnosti Canon

Stručná charakteristika

 • Tiskové kazety Easy Photo Pack, které obsahují inkousty i tiskové médium pro snadnější snadnou obsluhu a ochranu před prachem

 • Nové kazety Easy Photo Pack Gold a Silver pro lepší reprodukci fotografií zlatých a stříbrných objektů

 • Kompaktní vertikální konstrukce s rukojetí

 • Otočný volič Easy-Scroll Wheel pro rychlé ovládání

 • 3,5” LCD displej (SELPHY ES3) a 3,0” LCD displej (SELPHY ES30) pro prohlížení snímků a náhled na úpravy snímků

 • Vestavěná paměť pro ukládání oblíbených snímků (pouze SELPHY ES3)

 • Procesor DIGIC II pro rychlý tisk fotografií profesionální kvality

 • Přímý tisk z paměťových karet, videokamer a digitálních fotoaparátù1

 • Tlačítko tvůrčího tisku (Creative Print) – možnost přidávání rámečků, filtrových efektů a dalších aplikací

 • Vestavěné funkce pro optimalizaci obrazu – Automatická korekce obrazu (Auto Image Correction), Výřez obrazu (Image Trim), Mé barvy (My Colors), Korekce červených očí (Red-Eye Correction)

 • Bezdrátový tisk přes rozhraní IrDA (pouze SELPHY ES3) nebo volitelné rozhraní Bluetooth

 • Termosublimační tisk produkuje fotografie s životností až 100 let1

 • Předpokládaná cena obou modelů sublimačních fototiskáren ještě není zatím známa. Do prodeje by měly oba modely jít počátkem října 2008

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fototiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Náklady na tisk

Autor: Martin Muž

Založeno: 02.09.2008, 09:34
Odpovědí: 4

Jaké jsou náklady v Kč na jednu fotku?

Odpovědět na příspěvek

RE: Náklady na tisk

Autor: Pitrs Muž

Založeno: 02.09.2008, 10:02

To zalezi na:

- pouzitem papiru
- pouzitem inkoustu
- formatu papiru
- poctu vytisku za dobu predpokladane zivotnosti tiskarny
- predpokladane zivotnosti tiskarny
- porizovaci cene

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Náklady na tisk

Autor: Petr Muž

Založeno: 02.09.2008, 19:28

Ehm.... Toto je termosublimační tiskárna pane, tam se žádný inkoust nepoužívá.

Do tiskárny se vkládá kazeta s papíry, cena za fotku = cena za papír. Např. 100 papírů 10x15 se dá koupit za 600 Kč i méně (hledejte E-P100), takže jedna fotka vyjde na 6 Kč.

Pokud chcete, můžete započítat i cenu tiskárny. Barva se nekupuje, je součástí kazety s papírem.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Náklady na tisk

Autor: Pitrs Muž

Založeno: 02.09.2008, 20:43

Uznavam, pardon ;), spatne ctu...

Odpovědět na příspěvek

RE: Náklady na tisk

Autor: xxsawer Muž

Založeno: 12.09.2008, 13:25

Jaky jsou naklady na tisk? Da se rict, ze to nezalezi na nicem z toho co napsal Pitrs :))))
Jelikoz je tohle termosublimacni tiskarna tak neni zadny inkoust, ale "cartridge" je takova folie a zaroven v ni je i fotopapir.
Takze pokud si koupis balik po 100 papirech (velikost pohlednice 10 x 15) tak za nej das 650 Kc takze jedna fotka te vyjde na 6,50
Tiskarnu sem mel moznost vyskouzet a musim ale rict, ze papir je rozhodne kvalitnejsi nez kdyz si date udelat fotku nekam do fotolabu za 3 kc... Spis jde o to, ze si muzes vytisknout fotku kdy chces + to ma furu dalsich kravinek. Muzes si k tomu dokoupit baterie a tisknout si fotky treba primo u rybnika. Kdo by to nevyuzil :)))

Odpovědět na příspěvek

 

 

Odpověď na příspěvek:

Ehm.... Toto je termosublimační tiskárna pane, tam se žádný inkoust nepoužívá.

Do tiskárny se vkládá kazeta s papíry, cena za fotku = cena za papír. Např. 100 papírů 10x15 se dá koupit za 600 Kč i méně (hledejte E-P100), takže jedna fotka vyjde na 6 Kč.

Pokud chcete, můžete započítat i cenu tiskárny. Barva se nekupuje, je součástí kazety s papírem.


Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: