Canon PIXMA iP4950 – fotografická tiskárna - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Canon PIXMA iP4950 – fotografická tiskárna

canon_pixma_ip4950_100px

23. srpna 2011, 00.00 | Canon představil novou inkoustovou fotografickou tiskárnu, která bude v prodeji od září. Je určena profesionálům i pro domácí tisk fotografií do formátu A4, typicky pro rodiny, které vyžadují vysokou kvalitu tištěných fotografií i dokumentů, u kterých ocení i rychlost tisku. Tiskárna umožňuje tisk fotografií z Full HD videoklipů, vytvoření krátkého tištěného komiksového příběhu a snadný „inteligentní“ tisk z webových stránek.

Canon PIXMA iP4950 nahrazuje úspěšný model iP4850 a nabízí propracované technologie tisku, inovativní, kreativní a speciální funkce, jako Ekologické informace a automatický oboustranný tisk, a samozřejmě také software Easy-PhotoPrint EX. Výrobce vylepšil funkci tisku z videozáznamu v plném vysokém rozlišení. Ta nyní uživatelům umožňuje vytisknout momenty z videoklipů zachycených na kompaktní digitální fotoaparáty a digitální zrcadlovky Canon a upravit je tak, aby byly živé, dynamické, vytvořit iluzi pohybu. A nový režim Layout Print umožňuje snadno vybrat krátký filmový klip a vytvořit z něj tištěný komiksový příběh.Software Easy-PhotoPrint EX umožňuje snadný tisk fotografií, kalendářů a alb a nově obsahuje i efekt Zábavný filtr (Fun Filter), který přidává zábavné efekty včetně rozmazaného pozadí, změkčení nebo efektu rybího oka. Fotografie lze také proměnit s efektem Miniatura, takže na obrázku objekty vypadají jako malé modely, nebo použít efekt Fotoaparát na hraní, který dodává barevný posun typický pro dětské fotoaparáty. V prodejním balení jsou ovladače tiskárny a tyto programy: Easy-PhotoPrint EX s funkcí HD Movie Print, CD-LabelPrint, Easy-WebPrint EX downloader a Solution Menu EX s přístupem do CREATIVE PARK PREMIUM.Tiskárna využívá tiskovou technologii Canon FINE s velikostí kapiček 1 pl a rozlišení tisku může být až 9 600 × 2 400 dpi. Tištěné dokumenty jsou proto vždy vysoce kvalitní a mají ostrý text. Tisk fotografií a dokumentů je také rychlý, díky realizovanému vylepšení je rychlost tisku podle mezinárodního standardu ISO ESAT 12,5 obr./min. pro černobílý a 9,3 obr./min. pro barevný tisk a jednu fotografii formátu 10 × 15 cm bez okrajů tiskne přibližně 20 sekund. Zadní přihrádka umožňuje vložit papíry A4, B5, A5, Letter, Legal, obálky (velikost DL nebo Commercial 10), 10 × 15 cm, 13 × 18 cm a 20 × 25 cm, zásobník pak A4, B5, A5 a Letter. Gramáž médií může být v zadní přihrádce u běžného papíru 64 až 105 g/m² a u podporovaných speciálních médií Canon až 300 g/m², v zásobníku pak lze použít běžný papír od 64 do 105 g/m². Nabízí také vylepšený přímý potisk disků CD, DVD, Blue-Ray s novými šablonami pro nálepky a obaly.Výrobce také pamatoval na životní prostředí. K dispozici je funkce automatického oboustranného tisku, která je k dispozici pro běžný papír formátu A4, B5, A5 a Letter a pomáhá omezit zbytečné plýtvání papírem. Novinkou je funkce Ekologické informace, jež na displeji zobrazuje, kolik oxidu uhličitého a papíru šetří volba automatického oboustranného tisku. A pětice samostatných inkoustových zásobníků umožňuje výměnu pouze té kazety, u níž je momentálně inkoust spotřebován.

Canon PIXMA iP4950 – hlavní funkce přehledně:

 • Vysoce výkonná fototiskárna s automatickým oboustranným tiskem a přímým potiskem disků CD, DVD, Blue-Ray
 • Pět samostatných zásobníků inkoustu zlepšuje jeho využití
 • Rozlišení tisku až 9 600 × 2 400 dpi a velikost kapiček inkoustu 1 pl zaručují špičkovou kvalitu vytištěných fotografií
 • Rychlý tisk dokumentů: 12,5 obr./min. pro čb a 9,3 obr./min. pro barevný tisk (ISO ESAT)
 • Bezokrajový tisk fotografií formátu 10 × 15 cm fotografií za 20 sekund
 • Systém inkoustu ChromaLife100+ realizuje vysoce kvalitní fotografie s životností až 300 let
 • Vylepšená manipulace s médii: automatický oboustranný tisk, dvě možnosti podávání papíru a přímý potisk disků
 • Tisk fotografií z Full HD filmů
 • Inteligentní tisk webových stránek se softwarem Easy-WebPrint EX
 • Při použití originálních inkoustů přístup ke službě CREATIVE PARK PREMIUM
 • Tématické zařazení:

   » Ostatní  » FotoTechnika  

   » Novinky  

   » Novinky  » Novinky - fototiskárny  

  Poslat článek

  Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

  Váš e-mail:

  (Není povinný)

  E-mail adresáta:

  Odkaz článku:

  Vzkaz:

  Kontrola:

  Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

  Kód pro ověření

   

   

   

   

   

  Přihlášení k mému účtu

  Uživatelské jméno:

  Heslo: