Canon PowerShot S100 IS - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Canon PowerShot S100 IS

canon_s100_100px

16. září 2011, 22.00 | Canon představil další dva nové kompaktní fotoaparáty PowerShot, model SX40 IS s 35mm optickým zoomem a třetí model řady S – kapesní, ale výkonný, všestranně použitelný, s důmyslně řešeným ovládáním a výbornou kvalitou obrazu. A jak se sluší a patří, model třetí generace překonává vysoký standard nastavený modely S90 a S95, a to i díky novému objektivu a vylepšenému HS systému. Nově má zabudovanou také jednotku GPS.

PowerShot S100 bude v prodeji od konce listopadu a bude k dispozici ve dvou barvách – klasické matné černé a titanově stříbřité. Ve srovnání s předchůdcem, S95, je nepatrně vyšší, a to právě kvůli umístění jednotky GPS. Na pravé straně přední stěny přibyla drobná zarážka prstů, aby se přístroj lépe držel. S100 je ale „o chlup“ tenčí, má nově řešenou spoušť – je větší a s lesklým stříbřitým povrchem. Kvůli GPS modulu muselo být funkční tlačítko pro ovládací prstenec na objímce objektivu přesunuto z horní stěny na zadní. Výrobce přišel s elegantním a uživatelsky příjemným řešením, když toto tlačítko umístil vedle typicky označeného tlačítka pro zahájení a ukončení snímání videozáznamu, které přibylo, a vetknul je mezi novou tvarovanou zarážku pro palec pravé ruky a multifunkční volič sestávající z otočného prstence a pětice tlačítek se středovým funkčním a potvrzovacím, pod nímž je dvojice tlačítek pro vstup do menu a prohlížení snímků a klipů. Faktem ovšem je, že jakmile přejdeme od vnějších změn k vnitřním, zjistíme, že PowerShot S100 má změněny všechny základní technické uzly a funkce.PowerShot S100 versus S95 – hlavní rozdíly v kostce:

 • PowerShot S100 má 1/1,7" snímač Canon CMOS s rozlišením 12 Mpx, zatímco S95 má 1/1,7" senzor CCD s rozlišením 10 Mpx.
 • Oba modely umožňují používat poměry stran obrazu 4:3, 3:2, 16:9 a 1:1, avšak S100 má ještě jeden navíc – 4:5.
 • Nový model má nový, výkonnější obrazový procesor DIGIC 5, S10 má DIGIC 4.
 • Zvětšil se rozsah ekvivalentu citlivosti ISO, a to z 80–3 200 na 80–6 400.
 • S100 má nový objektiv – 5× optický zoom 24–120 mm 1:2–5,9 a vestavěný filtr s neutrální hustotou, S95 má 3,8× optický zoom 28–105 mm 1:2–4,9 (ohniska jsou přepočtena na 35mm formát).
 • S100 má také nový, vylepšený systém optické stabilizace obrazu s tzv. inteligentním řídícím programem.
 • S95 umožňuje souvislé snímání rychlostí 0,9 obr./s, S100 až 2,3 obr./s (a 9,6 obr./s pro řadu osmi snímků v režimu High-Speed Burst).
 • Novinkový model umí video formátu MOV s kompresí H.264 v rozlišení Full HD/1 920 × 1 080 px á 24 obr./s, kdežto S95 umí jen HD/1 280 × 720 px á 24 obr./s; S100 má navíc samostatné tlačítko pro snímání videa, v režimu videosekvence umožňuje používat optický zoom a nabízí funkci velmi zpomaleného nahrávání videa (640 × 480 px @ 120 obr./s a 320 × 340 px @ 240 obr./s).
 • S95 i S100 mají 3“ TFT LCD s rozlišením 461 kpx, ovšem nový model má displej typu Pure Color II G.
 • Výsuvný elektronický blesk je u nového modelu výkonnější – má efektivní dosah až 7 m, kdežto u S95 „jen“ do 6 m.
 • Úplnou novinkou u S100 je vestavěná jednotka GPS s funkcí záznamu přesné zeměpisné polohy pořízení do exif metadat každého snímku a s funkcemi GPS tagging a GPS Logger.


 • Canon PowerShot S100 podrobněji

  Nový fotoaparát má vysoce citlivý snímač Canon CMOS s úhlopříčkou 1/1,7 palce s efektivním rozlišením 12,1 Mpx a elektronický obvod s obrazovým procesorem DIGIC 5 s technologií iSAPS. Snímač a procesor tvoří Canon HS System, který je optimalizován tak, aby umožňoval pořizovat snímky s nízkou hladinou šumu i za špatných světelných podmínek. V případě S100 kombinuje obrazový procesor DIGIC 5 a vysoce citlivý snímač CMOS, který v principu vychází z vývoje senzorů pro fotoaparáty Canon EOS. Samotný obrazový procesor DIGIC 5 analyzuje čtyřikrát více obrazových informací pro vytvoření každého obrazového bodu a zaznamenává více detailů a barev ze scény než předchozí verze, oproti které má také až šestkrát vyšší rychlost zpracování dat. Míra obrazového šumu je snížena až o 75 %.  Objektiv s pětinásobným optickým zoomem 5,2–26 mm 1:2,0–5,9 odpovídá po přepočtu na 35mm kinofilm rozsahu 28–120 mm. K dispozici je také přibližně čtyřnásobné digitální přiblížení s digitálním telekonvertorem přibližně 1,5× nebo 2× a funkce Safety Zoom – bezpečný zoom. Kombinovaný zoom je přibližně 20×. Ale hlavně – součástí konstrukce objektivu je systém stabilizace obrazu s posunem členů – „čtyřkrokový“ inteligentní systém. Inteligentní stabilizace obrazu při fotografování a natáčení videa automaticky identifikuje scénu a zvolí nejvhodnější ze sedmi režimů stabilizace. Režim Panning IS je vhodný pro zachycení závodních akcí, protože spustí stabilizaci na ose kolmé k zaznamenávanému pohybu, nikoli v jeho směru, Makro IS využívá hybridní stabilizaci obrazu pro snímání zblízka, tedy při krátké předmětové vzdálenosti, režim Powered IS je vhodný pro natáčení vzdálených objektů při maximálním přiblížení a režim Tripod stabilizaci naopak vypne – je určen pro situace, kdy fotografujeme s přístrojem na stativu nebo na stabilní ploše.  Použitý TTL systém automatického zaostřování AiAF je devítibodový, nabízí i bodové ostření a funkci rozpoznávání a sledování obličeje v záběru. Na výběr jsou tyto režimy a funkce: po jednom snímku, souvisle, byť pouze v režimu Smart Auto, Servo AF/AE, Tracking AF – autofokus se sledováním objektu. Výběr AF bodů je ruční s použitím funkce FlexiZone AF/AE aje možno použít normální, nebo malou velikost. Možné je i ruční ostření a posouvání zaostření, nechybí pomocné světlo autofokusu. Nejkratší zaostřovací vzdálenost je 3 cm v režimu makro.

  Měření expozice je poměrové, spojené s rámečkem AF a funkcí rozpoznáním obličeje, celoplošné se zdůrazněným středem, bodové (střed, nebo svázané s AF detekcí obličeje nebo AF rámečkem). K dispozici je funkce kompenzace expozice, zdokonalená funkce i-Contrast pro automatickou korekci dynamického rozsahu a funkce autobracketingu. Ekvivalent citlivosti ISO má rozsah 80 až 6 400. Pro vyvážení bílé barvy lze použít plně automatický režim, který funguje i s funkcí detekce obličeje, vybrat jeden ze sedmi přednastavených režimů (denní světlo, zataženo, žárovka, 2× zářivka, blesk, pod vodou), možné je i vyvážení uživatelské a v režimu Smart Auto je k dispozici také korekce bílé pro více oblastí.

  Zabudovaný blesk s výsuvnou hlavicí má automatický režim, možnost ručně zvolit zapnutí/vypnutí, režim pomalé synchronizace, nejvyšší synchronizovaná rychlost závěrky je 1/2 000 s, nechybí redukce efektu červených očí, kompenzace expozice při fotografování s bleskem, režim FE s rozpoznáním expozice a bezpečné FE, ruční nastavení výkonu ve třech úrovních a synchronizaci na druhou lamelu závěrky. Dosah vestavěného blesku je maximálně 7 m (se zoomem v základní poloze). Dokoupit je možno výkonný externí blesk Canon HF-DC2.  Pořizovat je možno obrazové soubory RAW, snímky ve formátu JPEG (se dvěma stupni kompres, jemným a normálním), video je MOV (H.264, zvuk Linear PCM – stereo). Přístroj také pořizuje záznam iFrame a záznam GPS log je NMEA 0183. Video má maximum Full HD/1 920 × 1 080 px á 24 obr./s, kromě snížení rozlišení je možné využít funkci Super Slow Motion Movie (L/640 × 480 px á 120 obr./s a M/320 × 240 px á 240 obr./s), možné je uplatnit efekt miniatury, k dispozici je funkce iFrame Movie. Souvislé fotografování má rychlost přibližně 2,3 obr./s a při použití funkce High-speed Burst HQ přibližně á 9,6 obr./s pro řadu až osmi snímků. Data lze ukládat na paměťové karty SD, SDHC i SDXC.

  Pro fotografování jsou připraveny režimy Smart Auto (s inteligentní detekcí 32 scén), pružná programová automatika, program s prioritou rychlosti závěrky (1/2 000–15 s), program s prioritou clonového čísla, režim s ručním nastavením parametrů expozice, jedna pozice pro uživatelské nastavení, široká nabídka scénických programů, mezi nimiž je například Samospoušť při mrknutí, Samospoušť při nové tváři v záběru, výše zmíněný High-speed Burst HQ, Noční scéna z ruky, Pod vodou, Vysoký dynamický rozsah, Efekt objektivu typu rybí oko, Miniatura, Fotoaparát na hraní, Monochrome, Mimořádně živé barvy, Plakátový efekt, Zdůraznění vybrané barvy a Záměna barvy.

  Pro video je k dispozici v pohodlném automatickém režimu řízeném umělou inteligencí Smart Auto detekce 21 scén a mnoho různých programů pro uživatelský výběr: Standard, Program AE, Portrét, Krajina, Miniatura, Monochrome, Mimořádně živé barvy, Plakátový efekt, Zdůraznění barvy, Záměna barvy, Pláž, Pod vodou, Listí, Sníh, Ohňostroj, iFrame Movie a režim super pomalého videa.

  Samozřejmě nechybí tradiční fotografické efekty – sada Mé barvy: Živé barvy, Neutrální barvy, Sépiově hnědé podání, Černobíle, Pozitivní film, Světlejší barva pleti, Tmavší barva pleti, Živá modrá, Živá zelená, Živá červená a možnost nastavit barevné podání uživatelsky úpravou jednotlivých barevných kanálů R, G, B.  Napevno umístěný displej typu TFT LCD PureColor II G má úhlopříčku délky 3 palce (7,5 cm), rozlišení přibližně 461 tisíc obrazových bodů, přibližně 100% pokrytí obrazu a jas nastavitelný v pěti úrovních (Quick-bright LCD). Nechybí inteligentní snímač orientace, uživatel má během fotografování i přehrávání k dispozici funkci pro korekci červených očí, funkci tagování snímků Moje kategorie, může si zobrazit živý orientační histogram a zvětšit obraz při přehrávání pomocí funkce „lupa“ – přibližně 2× až 10×.

  Přístroj má rozhraní USB Hi-Speed, A/V výstup a mini HDMI kompatibilní s CEC. Možný je samozřejmě přímý tisk. Využít je možno kompaktní fotografické tiskárny Canon SELPHY a inkoustové tiskárny Canon PIXMA – a další kompatibilní tiskárny s podporou rozhraní PictBridge. Jako zdroj energie slouží Li-ion akumulátor NB-5L, který umožňuje na plné nabití pořídit přibližně 200 snímků. Dokoupit je možno sadu síťového napájecího adaptéru ACK-DC30, měkké pouzdro DCC-1450, pouzdro WP-DC43 vodotěsné do hloubky 40 m, výkonný externí blesk Canon HF-DC2 a samozřejmě také HDMI kabel Canon HTC-100. V balení je sada programů ZoomBrowser EX/ImageBrowser pro prohlížení a tisk snímků, PhotoStitch pro tvorbu panoram z dílčích snímků, Map Utility pro zobrazení dat z GPS modulu (funkce Logger GPS ukládá informace o celé cestě, které lze zpětně prohlížet právě pomocí tohoto softwaru Map Utility propojeného s Mapami Google) a Digital Photo Professional pro zpracování souborů RAW a editaci snímků.

  Tématické zařazení:

   » Ostatní  » FotoTechnika  

   » Novinky  

   » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

  Diskuse k článku

   

  Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

   

  smutný příběh z dílny Canonu

  Autor: kaiman Muž

  Založeno: 17.09.2011, 19:13
  Odpovědí: 0

  Nepochopitelná "vylepšení". Canon G1 měl světelnost 2 až 2,5 při trojnásobném zoomu. co k tomu dodat. Kdo chce 24 mm? A 120? Nikdo. 28 a 100 mm bohatě stačí. Prudce klesající světelnost, už při 50 mm se propadající na clonu 4 je výsměchem doslova všem. Vylepšit dosah blesku ze šesti na sedm metrů je opravdu rekord, kterému se s přítelem Robertem Rosenbergerem jen tiše pousmějeme. Nebude-li GPS vyřešeno nějakým převratně funkčním a enegeticky úsporným způsobem, nebude-li objektiv ostrostním a zobrazujícím zázrakem, je otázka, jestli má vůbec smysl se o takovou nepodařeninu dál zajímat. Labutí píseň Canonu. Chraplavá a v podstatě ostudná. O ceně ani nemluvě.

  Odpovědět na příspěvek

  Ach jo :-(

  Autor: charito Muž

  Založeno: 18.09.2011, 10:56
  Odpovědí: 6

  Tak nějak nevím. Neříkám, že začínající ohnisko 24mm není oproti 28mm(S95) znát. Je a docela dost. Naopak úbytek světelnosti je oproti předchůdci kromně 50mm 1/3EV, při 50mm 2/3EV. To bych byl ochotný za rozšíření záběru ochotný obětovat. Ale i tak mi to přijde jako zbytečný model. Oproti S95 skoro žádný krok vpřed, spíše naopak.
  Rád bych si pořídil něco malého ke své zrcadlovce. Čekal jsem, co nabídne nástupce S95. Těď doufám, že snížení její ceny :-). Zatím vede LX-5 od Panasoniku, v těsném závěsu je S95

  Odpovědět na příspěvek

  RE: Ach jo :-(

  Autor: kaiman Muž

  Založeno: 18.09.2011, 12:38

  Jsou to paradoxy marketingu. Nový Canon má širší a delší objektiv, o chlup vyšší kapacitu baterky, GPS navíc, pro metrosexuály je i v bílém rouchu, je trošku rychlejší, má různá drobná vylepšení, včetně designu a ergonomie, nebo funkcí videa, taky vzrostly, tentokrát na CMOSu, tolik diskutované megapixely na 12,1 atd. Ve své pravé podstatě je to vše ale kontraevoluce. Ten aparát díky nezvládnuté světelnosti, potenciálnímu energetickému konfliktu fotoaparátu a GPS atd. atd. je ve skutečnosti krokem zpátky. Tu největší vadu na kráse, totiž fatálně nízkou světelnost na delším konci objektivu, totiž ještě prohloubil. Stejně jako nedořešil, byť má DIGIC už pátý v řadě, opravdu praktickou rychlost sekvenčního fotografování, včetně kombinace RAW/JPEG. O stále ještě ne zcela funkčně dořešeném a před nechtěným otáčením nedostatečně chráněném kruhovém voliči na zadní stěně přístroje nemluvě. (Nebo už konečně nejen zaskakuje, ale jde i pěkně "ztuha"?)
  Prostě - jen samé šalebné pozlátko.

  Odpovědět na příspěvek

  RE: Ach jo :-(

  Autor: Lenka Muž

  Založeno: 19.09.2011, 20:39

  Také pokukuji po nějakém lepším kompaktu.Čekala jsem na nástupce S95,ale zatím dle prvních názorů asi žádný zázrak.Pokukovala jsem i po Panasonic LX5-ale co mě odrazuje,to je krytka objektivu.Ráda fotím momentky a nevím,jak bych zápasila se sundáním a následným zapnutím fotoaparátu.Také na lyžích si neumím představit,jak sundavám a zase nandavám krytku.
  Který jiný fotoaparát dělá super fotky,věrné barvy,bezchybně zaostřené,hlavně aby byl rychlý od zapnutí do první fotky a rychlé ostření.A aby i v horším světle dělal super fotky.Zkusila jsem Canon Ixus 310 a obrovské zklamání.Fotky jak z nejlevnějšího kompaktu.Přitom v popisu i recenti vypadal dobře.
  Kdo máte jakoukoli zkušenost se super kompaktem,tak písněte,uvítám každé info.

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: Ach jo :-(

  Autor: beva1 Muž

  Založeno: 20.09.2011, 17:58

  já mám Lx5 a tu krytku nenandavám stále prostě ho mám na krku bez krytky a nandám ji třeba až po návratu na hotel ,jinak asi za 70kč se dá koupit automatická která se našroubuje na objektiv

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: RE: Ach jo :-(

  Autor: Lenka Muž

  Založeno: 20.09.2011, 20:10

  A není objektiv bez krytky hodně náchylný k nánosům prachu,nebo nematlá se tam občas omylem prstem?Často mám fotoaparát na krku a lezeme s ním všude a nerada bych hlídala,zda se někde objektiv neumaže,či neupatlá,nestříkne voda.
  A ta krytka,která se dokoupí se sama při zapnutí fotoaparátu "odstranní"?

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: Ach jo :-(

  Autor: David Muž

  Založeno: 29.09.2011, 17:44

  Jsem natom podobně, taky sháním něco "malého" co slušně fotí i při horších světelných podmínkách. Navíc bych rád, abybylo použitelné i video. Měl jsem Sony HX5, částečně vyhovoval funkcemi, video výborné (akorát horší zvuk), GPS mi narozdíl od jiných přispěvatelů připadá jako dobrá věc, u zmiňovaného Sony fungovala výborně, ale základní kámen úrazu byla kvalita fotek. Fotky nevýrazné, každá druhá přepálená, nádech do modra atd. Zatím také uvažuju o LX5, ale tam mě chybí GPS, u novějších Sony se bojím, abych si zase nenaběhl.

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: RE: Ach jo :-(

  Autor: Lenka Muž

  Založeno: 02.10.2011, 22:11

  Také jsem při mém pokukování po super kompaktu narazila na sony HX,uvažovala jsem nad HX9.Ale pokud tady čtu že předchozí model nic moc,tak ho asi ze svého záběru vyškrtnu.
  Moc jsem chtěla Canon Ixus 310,ale viděla jsem fotky a nic moc-málo ostré,nejasné barvy,spíš bych je přirovnala k fotkám z mobilu.
  Fotím na Panasonic TZ5,ale vadí mě jeho pomalost-od namáčknutí do první fotky občas i dvě vteřiny.A za trochu horších světelných podmínek-např. nyní ve skalách,kdy je pěkné počasí,ale někde stín-dost často používá blesk.Ale kvalita fotek je pěkná,nerada bych kvalitou šla níž.Ale rychlost je u mě na prvním místě,proto bych ráda změnu.
  Kdo má jakoukoli zkušenost se super kompaktem,tak pište.

  Odpovědět na příspěvek

  to je diskuze..

  Autor: Nagger Muž

  Založeno: 04.10.2011, 12:46
  Odpovědí: 1

  To zde diskutuje banda prodejců konkurenčních značek, nebo jenom puberťáci ?
  Jediné viditelné mínus je zhoršení světelnosti při použití "zoom".
  Lepší rozsah, lepší řídící čip, lepší lcd, vyšší rychlost, fullHD video, GPS, zcela jiný obrazový čip.. - viz článek - a všem diskutujícím je to málo :/

  Recenze ještě nikde nebyla, ale všichni jsou zklamaní - co takhle počkat, až bude opravdu dostupný a vyzkoušet si ho ;)
  Nejlepšé je snad Kaiman, který dokonce jaksi srovnává s G1...
  S jakým kompaktem aktuálně fotíte vy znechucení z S100 ? Kolik "nutných nesmyslných kompromisů" najdeme u nich...

  Odpovědět na příspěvek

  RE: to je diskuze..

  Autor: kaiman Muž

  Založeno: 30.10.2011, 23:43

  Díky za pochvalu a připomenutí G1.... Už i Fuji pochopili, že 2,8 pro portrétní stovku (plusminus) je tak akorát :-)
  Zcela jiný obrazový čip? Takových "zcela jiných" jsem už zažil. A jen velmi zřídka byly tyhle "zcela jiné" také "zcela lepší".
  Jinak souhlasím - počkejme a uvidíme. Maje zkušenost s 90 a 95, sotva mohu hýřit optimistickým očekáváním. Navíč už papírově a "na první pohled" nic moc, viz můj přechozí příspěvek.
  PS: Letité zoufalé (ne)pokusy těch či oněch výrobců vyrobit něco kloudného za přijatelnou cenu, a aby to bylo prodejné masám, jsou nevesely a truchlivy. Na tom se jistě shodneme, a to i ve světle stovkově canonistického pokrůčku. Byť jak Vy - tak asijský trhovec - svorně švitoříte - "všechno lepší, všechno lepší" :-)

  Odpovědět na příspěvek

  Tak konecne ideal ? :-)

  Autor: Pavel Muž

  Založeno: 22.11.2011, 22:09
  Odpovědí: 1

  Dobry den, jako absolutniho fotografa laika/cestovatele me zajimaji pouze konecne fotky pri foceni na automatiku, zadne teoreticke diskuse vychazejici z toho, ze si nekdo precetl navod na webu a nic si nekoupil. V soucasne dobe mam z malych kompaktu LX3, TZ 7 a S95. Kdyz to shrnu tak LX3 nejlepsi, ale neni prakticky do kapsy a na pady. TZ 7 super fotky pres den, sero a noc nic moc. S95 sero a noc OK, ale pres den se v automatickem rezimu casto spatne nastavuje a barvy jsou neprirozene prebarvene nebo vse presvicene. V manualnim rezimu to jde korigovat, ale na to neni cas ani nalada. Vsechny tyto fotoaparaty jsem si koupil vzdy bez predchoziho odzkouseni jen na zaklade "odbornych" diskusi na inetu. To uz nikdy neudelam, protoze jsem uz konecne pochopil, ze 90% lidi, co tu diskutuje a radi, ty pristroje vubec nema doma nebo s nimi udelalo max 10 fotek. Pokud mi nekdo poradi kompakt, ktery umi fotit pres den i ve tme bez zbytecneho nastavovani budu mu velmi vdecny. Rad bych si chtel konecne po letech dat pod stromecek pristroj, ze ktereho nebudu cely rok nastvany.

  Odpovědět na příspěvek

  RE: Tak konecne ideal ? :-)

  Autor: Nagger Muž

  Založeno: 13.12.2011, 08:54

  Co Vám lze na takový příspěvek odepsat ?? S100 jsem ještě v ruce neměl, tedy neposoudím, jak pokročila "umělá inteligence" v novém DIGIC5 čipu, ale....
  Obecně - pokud doufáte, že budete cvakat super fotky na AUTO, pak máte o focení zkreslené představy - zhruba jako chtít sporťák, který pojede super rychle i s řidičem amatérem...
  Takže čekejte dál v dokonalý přístroj pro amatéra, nebo se naučte fotoaparát používat - to je prostě nejlepší rada, kteou můžete dostat.
  "Odborné diskuze" na internetu jsou samozřejmě většinou zcela nicneříkající, a slouží maximálně pro zjištění specifických vlastností/nedostatků jinak nezjistitelných.
  Tedy bez dalšího rozepisování - Vámi požadavaný dokonalý fotoaparát je samozřejmě v dnešní době sci-fi a nejspíše i do budoucna, protože vlastnosti optiky a Vašeho oka jsou poněkud odlišné, nehledě na to, že fotoaparát nečte Vaše myšlenky a náladu, aby odhalil, jakou představu od fotografie máte ;)

  P.S. Jako diskutér "co přístroje nemá doma, nebo s nimi udělal 10 foto" mohu říct, že jsem digitály prodával několik let a tedy nacvakal moc fotek se stovkami typů - a je to stejné jako u analogu - pokud si nepořídíte opravdu krám, lze udělat dobrou fotku téměř s čímkoliv a kdykoliv - hlavní vliv má fotograf!

  Odpovědět na příspěvek

  mně se líbí

  Autor: Tom Muž

  Založeno: 20.01.2012, 20:46
  Odpovědí: 0

  Já bych ho bral , tak za 7000 Kč.Když kouknete na www.dpreview.com. Myslím, že i na ISO 800 pořád paráda.

  Odpovědět na příspěvek

  Canon

  Autor: Prosinec Muž

  Založeno: 04.02.2012, 21:09
  Odpovědí: 0

  Náhodou jsem vlastník S95 a po letech mám foťák s kterým jsem absolutně spokojen. Zhruba po 2-3letech je pravidelně měním. Z předchozího foťáku G9 to byl pro mě dost kvalitativní skok dopředu. GPS souřadnice doplňuji zatím ručo do fotek v počítači. jestli jsem to bobře pochopil z příspěvků tak GPSka ve foťáku žere dost baterky. je to tak?

  Odpovědět na příspěvek

  Já jsem spokojený

  Autor: Petr Škaloud Muž

  Založeno: 23.04.2012, 11:40
  Odpovědí: 0

  Hledal jsem náhradu za starý Canon PowerShot S1 IS.
  Mel jsem několik kritérií:
  * světlost objektivu
  * aby to dělalo slušné fotky i při šeru
  * optický zoom do 5
  * video sekvence ve FullHD

  Probíral jsem ukázkové fotografie na internetu od nejrůznějších modelů, značek. Za slušného světla fotí každý fotoaparát dobře.
  Ale za šera ...
  Až tento Canon S100 dělá pěkné fotky i v šeru, aniž bych v mozaice šumu hledal co sem to vlastně vyfotil. Opravdu to dělá pěkné fotky.
  Relativně malý zoom mi vůbec nevadí, protože dřív jsem sice měl k dispozici 10x, ale pokud věc fotím na takovou vzdálenost abych musel použít 10x zoom, fotka pak je zašedlá, protože fotím atmosférickou špínu. A ve skutečnosti jsem toto využil párkrát, manželka snad vůbec.
  Kompakt strčím do kapsy, nebo do tažky. Se zrcadlovkou se na výlet s dětmi chodí špatně. Obluda na krku. Vždy mě to strašně omezovalo.
  S kompaktem je to vše OK. A navíc tento kompakt ukrutně rychle startuje.
  Fotky krajinky a rodinky to dělá dostatečně kvalitní. A až budu chtít udělat super fotku, kterou ocení asi 4 lidi, pak si koupím zrcadlovku. Zatím tu potřebu nemám.
  Každému z nás vyhovuje něco jiného, něco jiného očekáváme.

  Díky za recenzi produktu
  Já tento kompakt doporučuji na vzdory ceně. Fotí super a splňuje vše co jsem chtěl.

  Odpovědět na příspěvek

   

   

  Vložit nový příspěvek

  Jméno:

  Pohlaví:

  ,

  E-mail:

  Předmět:

  Příspěvek:

   

  Kontrola:

  Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

  Kód pro ověření

   

   

   

   

   

  Přihlášení k mému účtu

  Uživatelské jméno:

  Heslo: