Canon PowerShot SX150 IS, IXUS 230 HS a IXUS 1100 HS - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Canon PowerShot SX150 IS, IXUS 230 HS a IXUS 1100 HS

canon_herbstkompakten_100px

15. září 2011, 04.00 | Mezi podzimními novinkami Canon je inkoustová fotografická tiskárna PIXMA iP4950, pět multifunkčních zařízení s inkoustovou tiskárnou, ale také tři kompaktní fotoaparáty, které si představíme. PowerShot SX150 IS je rodinný fotoaparát s 12× optickým zoomem, IXUS 1100 HS je noblesní přístroj s velkým dotykovým displejem a 12× optickým zoomem a IXUS 230 HS je kapesní elegán s osminásobným optickým zoomem nabízený v šesti atraktivních barvách.

Canon PowerShot SX150 IS

Nástupce modelu SX130 IS nabízí snímač s vyšším rozlišením, více automaticky detekovaných fotografických situací a nový systém stabilizace obrazu s inteligentní technologie. PowerShot SX150 IS je v prodeji od konce srpna za 4 500 Kč/209 € s DPH v černé, stříbřité a červené barvě.Fotoaparát je vybaven obrazovým snímačem CCD s úhlopříčkou 1/2,3 palce a s rozlišením 14,1 milionu efektivních pixelů. Obrazový procesor DIGIC 4 zajišťuje rychlé zpracování dat s kvalitní reprodukcí barev a dalších parametrů obrazu. Objektiv je dvanáctinásobný optický zoom 5–60 mm 1:3,4–5,6. Jeho rozsah ohniskové vzdálenosti po přepočtu na 35mm formát odpovídá 28–336 mm.

Fotoaparát má vylepšený systém optické stabilizace obrazu. Umožňuje použít až o čtyři stupně delší časy závěrky než by bylo třeba bez stabilizace. Stabilizátor je řízen umělou inteligencí, která jeho chod automaticky přizpůsobí konkrétním podmínkám snímání. Vybírá nejvhodnější ze sedmi režimů stabilizace: Normal IS, Dynamic IS, Powered IS, Panning Dynamic IS, Macro IS, Dynamic&Macro IS a Tripod. Režim Powered byl převzat z videokamer Canon Legria a je vhodný pro natáčení videa i fotografování s použitím dlouhé ohniskové vzdálenosti a pro záběry zblízka a fotografování v makrorežimu zase využívá hybridní stabilizaci obrazu.Začínající fotografy a fotografky nemusí „strašit“ nastavování fotoaparátu. Mohou využít pohodlný režim Smart Auto, který analyzuje tváře, jas, barvy, vzdálenost a pohyb a vybírá odpovídající nastavení ze 32 předdefinovaných scén pro fotografie a 21 pro video. A na druhou stranu, pokud si uživatel přeje parametry expozice podle potřeby volit sám, má na výběr i programy s prioritou času expozice (1/2 500–15 s) a clonového čísla a také režim s ručním nastavením všech parametrů expozice. Ekvivalent citlivosti ISO má rozsah od 80 do 1600.

Při snímání objektů v pohybu funkce Servo AF/AE plynule realizuje správné zaostření a nastavení expozice až do samotné expozice snímku. Stereofonní videosekvence mají maximální rozlišení 1 280 × 720 pixelů a obnovovací frekvenci 30 snímků za sekundu. Pro zahájení a ukončení natáčení videa je k dispozici samostatné tlačítko. Uživatel může použít iFrame 720p videosekvence a formát Apple, přičemž data nemusí být importována do programu pro střih videa převedená, což usnadňuje rychlý přenos a zpracování videa.Pevně zabudovaný LCD monitor má úhlopříčku 3 palce (cca 7,6 cm) a rozlišení 230 kpx. Výklopný elektronický blesk může uživatel doplnit o nový výkonný externí blesk RF-DC2. Fotoaparát nabízí řadu inovativních speciálních efektů pro hravé kreativní experimentování. Tyto efekty, jako rybí oko, vylepšení barev nebo plakátový efekt, mohou být aplikovány bezprostředně na obrázek nebo video. Efekt „fotoaparátu na hraní“ změní obrázky do podoby starých fotografií z dírkové komory, monochromatický režim umožňuje pořizovat černobílé, sépiově hnědé nebo modré obrázky a nechybí ani efekt miniatury, který je použitelný i pro videonahrávky. K dispozici je také inteligentní samospoušť Smart Shutter s technologií detekce obličeje, která aktivuje spoušť až poté, kdy fotoaparát zjistí novou tvář v záběru, úsměv nebo mrknutí.

Canon IXUS 1100 HS

Tento výkonný stylový fotoaparát z ušlechtilé nerezové oceli má být v prodeji od října za doporučenou cenu přibližně 9 tisíc korun s DPH (389 €) a ve třech barvách, černé, stříbřité a červené.

Systém HS v případě tohoto kompaktu tvoří obrazový snímač CMOS s úhlopříčkou 1/2,3 palce a efektivním rozlišením 12,1 Mpx a obrazový procesor DIGIC 4. Objektiv je dvanáctinásobný optický zoom 5–60 mm 1:3,4–5,9 a jeho rozsah ohniskové vzdálenosti po přepočtu na 35mm formát odpovídá 28–336 mm. Také tento přístroj má nový systém optické stabilizace obrazu. Rozsah citlivosti ISO je 100, 200, 400, 800, 1 600 a 3 200.Inteligentní systém fotoaparátu v pohodlném samočinném režimu Smart Auto používá novou pokročilou technologii detekce obličeje a detekce scény a automaticky zvolí nejvhodnější nastavení pro správnou expozici a zaostření objektu s tím, že v režimu fotografování má na výběr 32 scénických programů a v režimu natáčení videa 21.

Vysoce citlivý obrazový snímač je základem pro funkce vysokorychlostního snímání. V programu Noční scéna bez stativu systém pořídí ve velmi rychlém sledu několik snímků, které jsou pak sestaveny přímo z fotoaparátu do jednoho ostrého a dobře exponovaného obrazu. K dispozici je také funkce Výběr nejlepšího obrazu, která umožňuje zvolit nejlepší obraz z pěti rychle za sebou pořízených snímků. V režimu High-speed lze při maximálním rozlišení obrazu souvisle fotografovat rychlostí až 3,3 snímku za sekundu, nebo při rozlišení sníženém na 3 Mpx až á 7,8 obr./s.

Stereofonní videosekvence mohou mít rozlišení Full HD/1 920 × 1 080 px, HD/1 280 × 720 px a VGA/640 × 480 px. Možné je pořizovat filmy s působivými zpomalenými efekty v režimu Super Slow Motion Movie: á 120 (VGA rozlišení 640 × 480), nebo 240 (QVGA/320 × 240 px) snímků za sekundu a při přehrávání klipů je rychlost čtyřikrát, nebo osmkrát pomalejší, což je ideální třeba pro analýzu golfového švihu nebo tenisových úderů. Pro natáčení videoklipů je vyhrazeno samostatné tlačítko, možno je používat optický zoom a k dispozici funkce iFrame.Celou zadní stěnu přístroje vyplnil široký dotykový displej typu PureColor II LCD s úhlopříčkou délky 8 cm (3,2 palce), umožňující pohodlné ovládání prstem nebo dotykovým stylusem. Rozlišení panelu je přibližně 461 tisíc obrazových bodů, obraz je velmi jasný, kontrastní a s přesnou reprodukcí barev. Na displeji je možno zobrazit i praktické rady a tipy, které poskytují základní informace o různém nastavení fotoaparátu. Mnoho nastavení fotoaparátu lze snadno zvolit nebo upravit prsty, a to včetně zaostření na vybraný předmět a okamžité expozice snímku. Funkce dotykové obrazovky jsou pružně dostupné, přístup k hlavním funkcím je snadný a může být určen fotografem. Přednastaveny jsou i klávesové zkratky pro běžné nastavení, ale lze je individuálně upravit pro rychlou a snadnou navigaci s využitím dotykového displeje.

Také IXUS 1100 HS nabízí řadu kreativních efektů, obdobně jako nový PowerShot SX150 IS, přičemž některé lze použít i pro Full HD filmy, kupříkladu miniaturní efekt, změnu barev anebo plakátový efekt. Základní poměr stran obrazu 4:3 lze změnit na širokoúhlý formát 16:9. Novou funkcí je Fotokniha. Umožňuje sestavit vybrané obrázky pro knihu fotografií. Fotoaparát je kompatibilní s novým výkonným externím bleskem RF-DC2, který lze použít jako doplněk k blesku vestavěnému.

Samozřejmě je možné snímky snadno a rychle tisknout na přímo připojené kompatibilní tiskárně. Fotografie lze zobrazovat a filmy přehrávat na HD televizoru s využitím konektoru HDMI s tím, že kabely jsou prodávány samostatně. A je-li televizor kompatibilní s HDMI-CEC, lze pro ovládání prezentací snímků a videoklipů používat dálkové ovládání televizoru.Canon IXUS 230 HS

Také tento stylový kapesní fotoaparát má být v prodeji od října. Jeho doporučná prodejní cena je stanovena na přibližně 5 700 Kč s DPH (249 €). Nabízen bude v šesti pestrých, atraktivních barvách: černé, stříbřité, modré, červené, purpurové a zelené.

Fotoaparát má obrazový snímač CMOS s úhlopříčkou 1/2,3 palce a efektivním rozlišením 12,1 Mpx, obvod s procesorem DIGIC 4 a osminásobný optický zoom 5–40 mm 1:3–5,9. Jeho rozsah je po přepočtu na 35mm formát 28–224 mm. Také tento model je vybaven novým inteligentním systémem optické stabilizace obrazu, který umožňuje použít až o 3,5 stupně delší časy závěrky. Ekvivalent citlivosti ISO má rozsah od 100 do 3 200. Barevný displej typu PureColor LCD II G má úhlopříčku 3 palce a rozlišení cca 461 kpx, vysoký kontrast, kvalitní reprodukci barev, široký pozorovací úhel a díky ochranné vrstvě z tvrzeného skla vysokou odolnost proti poškrábání. Umožňuje zobrazit stručné rady a tipy – informace o různém nastavení fotoaparátu, které nezkušeným pomohou poznat fotoaparát a možnosti pro lepší fotografování.K dispozici je samozřejmě komfortní automatický režim řízený umělou inteligencí Smart Auto. Ten detekuje až 32 podmínek fotografování a vybere nejvhodnější nastavení. Umožňuje, aby se uživatel mohl plně soustředit pouze na kompozici záběrů, o vše ostatní se postará fotoaparát. Režim Smart také využívá technologii rozpoznávání obličeje, detekci předmětů a dalších objektů v pohybu, jako domácí zvířata nebo auta a nastavení uložit. K dispozici je Servo AF/AE, inteligentní blesk, funkce i-Contrast i úprava expozice, a tak režim inteligentní automatiky dokáže i eliminovat ostré stíny a přeexponované oblasti obrazu. Také IXUS 230 HS je kompatibilní s novým výkonným externím bleskem RF-DC2, který lze použít jako doplněk k blesku vestavěnému.Fotoaparát umožňuje natáčet stereofonní Full HD videosekvence rychlostí 24 snímků za sekundu, k dispozici je samostatné „filmové“ tlačítko, pro filmování je možno používat optický zoom, stejně jako inteligentní Dynamický režim stabilizace. K dispozici je konektor mini HDMI kompatibilní s HDMI-CEC. Možné je pořizovat filmy s působivými zpomalenými efekty v režimu Super Slow Motion Movie: á 120 (VGA rozlišení 640 × 480), nebo 240 (QVGA/320 × 240 px) snímků za sekundu a při přehrávání klipů je rychlost čtyřikrát, nebo osmkrát pomalejší, k dispozici je funkce iFrame. Pro rychlé akce a sporty je možno využít funkci souvislého snímání. Sériové snímání v plném rozlišení má rychlost až 3,5 snímku za sekundu a při rozlišení sníženém na 3 miliony pixelů až 8,7 snímku za sekundu – a řada snímků je dlouhá podle toho, kolik volného místa je na paměťové kartě SD, SDHC nebo SDXC.Nechybí nabídka různých funkcí a efektů, například výběr nejlepšího obrazu ze série rychlých snímků, Noční scéna bez stativu a efekty jako miniatura, rybí oko, vylepšení barev a efekt plakátu, filtr „Fotoaparát na hraní“ a monochromatický efekt. Efekt miniatury je dostupný i v režimu videosekvencí. Základní poměr stran obrazu 4:3 lze změnit na širokoúhlý formát 16:9. Novou funkcí je Fotokniha.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: