Canon představil nový teleobjektiv EF 70-200mm F2,8 L IS II USM - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Canon představil nový teleobjektiv EF 70-200mm F2,8 L IS II USM

7. ledna 2010, 00.00 | Na svět přišla modernizovaná verze špičkového teleobjektivu EF 70 - 200mm f2,8L IS USM. Nový objektiv nese označení EF 70-200mm F2,8 L IS II USM a oproti svému předchůdci přináší několik vylepšení. Podrobnosti naleznete uvnitř krátkého článku.

Nový objektiv Canon EF 70-200mm F2,8 L IS II USM spadá do „Lkové“ skupiny skel, čili se jedná o elitní teleobjektiv, který je určen především pro profesionální fotografy. Podle výrobce nabízí novinka, v porovnání s předchozím modelem objektivu EF 70-200mm f2,8L IS USM, všestranně lepší výkon.

Na první pohled se nový objektiv příliš neliší od svého předchůdce. Největší změny se totiž odehrály v oblasti optické soustavy objektivu, která byla přepracována. Soustava čoček nového objektivu sice obsahuje, stejně jako v předchozím případě, 23 optických elementů, které jsou ovšem řazené v 19 skupinách (starší model objektivu měl skupin 18).

V optické soustavě telezoomového skla se nově objevil člen zhotovený z fluoritového materiálu, který by spolu s 5 UD elementy měl znatelně vylepšovat (nové čočky přispějí k lepší redukci chromatických vad a zlepší přenos kontrastu) již tak bezesporu kvalitní obrazový výstup z uvedeného objektivu.

Další inovací zmíněné novinky je zmenšení minimální ostřicí vzdálenosti, která nyní činí 120 cm (předchozí model objektivu dokázal ostřit až ze vzdálenosti 140 cm). Změna nastala i v oblasti koeficientu zvětšení, který u objektivu vzrostl na hodnotu 0,21x (vs. cca 0,17x u předchozího modelu).

Pokud se podíváme na nový objektiv z vnější stránky, tak si můžeme všimnout zaostřovacího prstence vyrobeného z pryže, který se celkově zvětšil a jeho povrch je opatřen jemnými vroubky pro pohodlnější manuální zaostřování. Dále byla na objektivu zmenšena tloušťka všech vyčnívajících součástek (včetně všech ovládacích prvků objektivu), aby bylo eliminováno nebezpečí jejich poškození.

Celkově se hmotnost nového teleobjektivu zvětšila o pouhých 20 gramů (1 490 g versus 1 470 g). Délka objektivu činí 199 mm (délka staršího modelu objektivu byla 197 mm).

Z dalších parametrů nového skla zmiňme jeho voděvzdornost, modernizovaný systém optické stabilizace a ultrasonické USM ostření, které využívá výkonnější AF procesor a vylepšené algoritmy pro rychlejší průběh automatického ostření

Nový objektiv Canon EF 70-200mm F2,8 L IS II USM bude v České republice dostupný od druhé poloviny února 2010 za dosud neuvedenou tuzemskou cenu. Více informací o uvedeném objektivu naleznete na stránkách výrobce.

Canon EF 70-200mm f2,8L IS II USM

 • Profesionální teleobjektiv; plně voděvzdorný s velmi odolnou konstrukcí
 • Fyzická ohnisková vzdálenost (mm): 70 – 200 mm
 • Maximální clona: F32
 • Světelnost: f2,8 (v celém rozsahu ohniskových vzdáleností)
 • Složení optické soustavy: 23 čoček řazených v 19 skupinách; včetně 1 fluoritového členu a 5 UD elementů pro potlačení barevných vad a zlepšení přenosu kontrastu v celé ploše obrazu
 • Zorný úhel: 34º - 12º
 • Minimální zaostřovací vzdálenost: 120 cm
 • Koeficient zvětšení: 0,21x
 • Počet lamel clony: 8
 • Příslušenství: sluneční clona ET-87; držák na stativ B (W) a pouzdro LZ1326
 • Průměr filtrového závitu: 77 mm
 • Průměr tubusu objektivu 88,8 mm
 • Celková délka: 199 mm
 • Váha: 1 490 g
 • Zdroje: TZ Canon a Dpreview.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: