Čtrnáctipalcový tablet Acer Iconia - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Čtrnáctipalcový tablet Acer Iconia

acer_iconia_100px

13. dubna 2011, 00.00 | Hledáte-li inovativní řešení osobního počítače, je tento touchbook jednou z možností. Nabízí dva vícedotykové displeje s celoplošným ovládáním všemi prsty, lepší interakci i možnosti sledování obsahu a univerzální využití.

Touchbook Acer Iconia se skládá ze dvou 14-palcových panelů TFT LCD Acer CineCrystal s podsvícením pomocí LED. Mají vysoký jas 200 nit, poměr stran 16:9 a rozlišení HD/1 366 × 768 pixelů, podporují zobrazení 16,7 milionu barev a využívají špičkové technologie podporující vícedotykové ovládání ve všech bodech na displeji. Oba displeje jsou opatřeny velmi tenkým, ale odolným sklem Gorilla Glass, které je chrání proti poškrábání a otiskům prstů, usnadňuje čištění a neomezuje jejich funkčnost.

Oba displeje mohou sloužit pro multimédia, zábavu, komunikaci, surfování na internetu i kancelářské aplikace a umožňují zvolit optimální nastavení podle způsobu použití. Webové stránky nebo dokumenty jsou zobrazovány na obou displejích, ale každý lze také využívat k jinému účelu: na horním displeji můžeme prohlížet webové stránky a na spodním displeji současně zobrazit oblíbenou složku, anebo na horním displeji sledovat video a na spodním prohledávat multimediální knihovnu.Tablet je vybaven několika intuitivními a snadno ovladatelnými funkcemi a aplikacemi, které umožňují dobře využít široké možnosti vícedotykové technologie. Výchozí ovládací prvek, určený ke spuštění dotykových funkcí, aplikací a dalších ovládacích prvků, je Acer Ring, který se objeví na displeji, jakmile na něj položíme ruku a prsty uděláme „chňapavý“ pohyb. Umožňuje spustit dotykové aplikace přetáčením karet aplikací a poklepáním na příslušnou kartu a také nabízí rychlý přístup k virtuální klávesnici, editoru gest, správci oken a ovládací konzoli.

Virtuální klávesnici lze spustit pomocí Acer Ring nebo položením obou dlaní na spodní displej. Klávesnice QWERTY s mezinárodní jazykovou podporou má standardní velikost a lze ji používat jako běžnou fyzickou klávesnici. Navíc má i funkci prediktivního vkládání textu, která usnadňuje psaní běžnou rychlostí a zabraňuje překlepům. Virtuální klávesnice, která je doplněna ukazovacím zařízením a číslicovými klávesami, může být snadno přepnuta do režimu psaní rukou.

Editor gest Gesture Editor umožňuje přizpůsobit gesta pro spuštění určitých aplikací, otvírání webových stránek, prohlížení obsahu počítače, anebo jeho zamknutí. Editor gest představuje jednoduchý a intuitivní nástroj pro přizpůsobení touchbooku našim potřebám. Správce oken umožňuje uspořádat okna různých aplikací na obou dotykových displejích. Okna a aplikace lze přesouvat, jak právě potřebujeme, a navíc můžeme procházet seznam běžících aplikací, měnit velikost oken, přesouvat je na dokovací lištu, anebo je zavírat.Mnoho integrovaných dotykových aplikací, jež usnadňují správu obsahu, zjednodušuje ovládání. Kromě dotykových aplikací, které se již staly součástí dotykových zařízení Acer, například TouchBrowser, TouchPhoto, TouchMusic a TouchVideo, a které rozšiřují možnosti používání gest na displejích při zvětšování, otáčení, obracení, přetáčení a přístupu k multimédiím z rozhraní optimalizovaného pro dotykové ovládání, přináší Iconia tři nové aplikace: SocialJogger, My Journal a Scrapbook.

SocialJogger umožňuje na jednom místě shromažďovat a sledovat aktualizace na sítích Facebook, YouTube a Flickr a využívá oba displeje – spodní ke kontrole pošty a aktualizaci a horní k vyhledávání či zobrazování obsahu. MyJournal je určena ke shromažďování webových výstřižků na témata, která nás zajímají. Webové výstřižky jsou dynamicky aktualizovány a zobrazují veškeré nejnovější informace. Mohou být tříděny a zobrazovány tak, jak potřebujeme. Po kliknutí na webový výstřižek se na horním displeji objeví celá webová stránka, na kterou získáme úplný přístup. A s aplikací Scrapbook lze na jednom místě výstřižky ukládat, zveřejňovat anebo je jinak zpracovávat, dále vybírat snímky z obrazovky z webu a aplikací, upravovat je nebo k nim přidávat poznámky, vytvářet alba fotografií a opatřit je poznámkami a komentáři, anebo výstřižky připojit k prezentacím a dokumentům.

Acer Iconia je osazen procesory řady Intel Core i5: i5-480M, i5-560M, i5-580M (3 MB L3 cache, 2,66/2,66/2,66 GHz s Turbo Boost až do 2,93/3,20/3,33 GHz, DDR3 1 066 MHz, 35 W); podporována je architektura Intel 64, Intel Smart Cache. Čipset je Mobile Intel HM55 Express, podporována je paměť dual-channel DDR3 SDRAM až 4 GB DDR3 1 066 MHz s možností rozšíření na 8 GB. Grafika Intel HD se 128MB vyhrazenou systémovou pamětí podporuje Microsoft DirectX. Nainstalován je 64-bitový operační systém Windows 7 Home Premium. Nabízeny jsou pevné disky s kapacitou paměti 320, 500, 640 a 750 GB, ale i vyšší.Celkově lze říci, že touchbook Iconia využívá nejnovější technologie: může být dodáván s připojením 3G, které zajišťuje naprostou nezávislost, je vybaven portem HDMI – High Definition Multimedia Interface s podporou HDCP – High-bandwidth Digital Content Protection a nabízí optimalizovaný zvuk díky systému Dolby Home Theater v3 s podporou technologií Dolby Digital Live, Dolby Pro Logic IIx, Dolby Headphone, Dolby Natural Bass, Dolby Sound Space Expander, Dolby Audio Optimization a Dolby High Frequency Enhancer. Nechybí řešení Acer Video Conference, které se skládá z webové kamery Acer Crystal Eye s rozlišením 1 280 × 1 024 px a software Acer Video Conference Manager s technologií Video Quality Enhancement (VQE) s podporou rozlišení 640 × 480 px při online videohovorech.

Pro bezdrátové a pevné připojení k síti je k dispozici WLAN, Acer InviLink Nplify 802.11b/g/n Wi-Fi CERTIFIED, Acer InviLink 802.11b/g Wi-Fi CERTIFIED, podpora bezdrátové technologie Acer SignalUp a WPAN Bluetooth 3.0 + HS, WWAN UMTS/HSPA v pásmech 850/900/1 900/2 100 MHz a čtyři pásma GSM/GPRS/EDGE (850/900/1 800/1 900 MHz) s možností upgrade na 7,2 Mb/s HSDPA a 5,7 Mb/s HSUPA (modely s 3G) a pro lokální síť Gigabit Ethernet, Wake-on-LAN ready.

Jako zdroj energie pro mobilní použití mimo dosah elektrické sítě je použita standardní čtyřčlánková lithio-iontová baterie s kapacitou 3 000 mAh (44 Wh), která má výdrž 3 hodiny. Vstupy a výstupy: 2× port USB 2.0, port USB 3.0, port HDMI, port pro připojení externího displeje (VGA), konektor pro připojení sluchátek/reproduktorů s podporou S/PDIF, konektor pro připojení mikrofonu, port Ethernet (RJ-45), konektor pro připojení síťového adaptéru.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Recenze  » Recenze - příslušenství  

 » Recenze  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Recenze?

Autor: pipo Muž

Založeno: 13.04.2011, 10:13
Odpovědí: 0

Fakt je, že taková prkotina jako cena v Bruneji a Česku nikoho nezajímá. Jinak dobrá recenze, je vidět, že jste si tablet řádně osahali.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: