Digitální fotoaparát Polaroid Z340 a instantní fototiskárna GL10 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Digitální fotoaparát Polaroid Z340 a instantní fototiskárna GL10

polaroid_ifa11_100px

9. září 2011, 01.00 | Polaroid, respektive Plawa Feinwerktechnik, GmbH & Co KG, distributor produktů Polaroid, na veletrhu IFA 2011 v Berlíně představil digitální fotoaparát s integrovanou fototiskárnou Z340 a samostatnou instantní fotografickou tiskárnu GL10, velmi kompaktní, s novými technologiemi a v designu Lady Gaga.

Polaroid Z340

Nejnovější model fotoaparátu Polaroid poskytující „instantní“, téměř okamžitý obraz v podobě vytištěné fotografie kombinuje digitální fotoaparát s vestavěnou tiskárnou. Snímky lze tisknout okamžitě po pořízení. Fotografický papír o velikosti 3 × 4 palce je o něco málo větší než starý Polaroid 600. Původní velikost „instantních“ fotografií čtvercového formátu byla 7,6 × 7,6 cm, nyní je obraz mírně delší – 7,62 × 10,16 cm.Digitální fotoaparát Z340E je vybaven obrazovým snímačem s rozlišením 14 Mpx a má výklopný barevný LCD monitor s úhlopříčkou délky 2,7 palce (cca 6,86 cm), který slouží pro komponování záběrů, prohlížení a kontrolu pořízených snímků, ale také pro jejich lehké úpravy před tiskem. Pro fotografování jsou připraveny různé programy, uživatel také může podle potřeby upravit ostrost, kontrast, sytost barev a také provést ruční vyvážení bílé barvy, a tedy celkového barevného podání. Fotografie jsou automaticky ukládány do vnitřní paměti, nebo na paměťovou kartu typu Secure Digital, lze je tedy snadno a rychle přenést do počítače pro další úpravy a použití.Jako zdroj energie slouží dobíjecí Li-ion baterie. Ta umožňuje na jedno nabití vytisknout až 25 fotografií. Integrovaná tiskárna je založena na okamžité tiskové technologii „Zink Zero Ink“. Papír tmavé barvy obsahuje krystalky barev azurové, purpurové a žluté, které se aktivují teplem. Vytvoření jedné fotografie trvá méně než 1 minutu. Výtisky jsou suché a odolné vůči nečistotě a vodě. Výrobce také uvádí, že jsou také lépe barvostálé, než původní instantní fotografie. Nicméně barevné podání fotografií, které jsem mohl vidět, působí nostalgicky, stejně jako nový fotoaparát. Samozřejmě – uživatel si může snímky podle své individuální představy upravit a také může využít různé připravené fotorámečky, dokonce i klasický bílý rámeček Polaroid, a to s klasickým logem, nebo bez.

Nový digitální fotoaparát Polaroid Z340E bude na sousedním německém trhu v prodeji od konce září za 299,95 €. Součástí balení je nabitá lithio-iontová baterie, nabíjecí adaptér, USB kabel, poutko na zápěstí a deset listů fotografického papíru Zink.Polaroid GL10

Malá, kompaktní, snadno přenosná instantní tiskárna fotografií používá bezinkoustovou technologii tisku digitálních fotografií bez připojení k počítači. Využívá nejmodernější technologie a materiály a zaujme svým futuristickým designem, který vzešel ze spolupráce Polaroid a Lady Gaga. A současně představuje pokračování konceptu instantní obrazové technologie Polaroid.

Výrobce svou lehkou minitiskárnu doporučuje jako ideální pro cestování a okamžitý tisk fotografií na různých akcích, třeba na rodinné oslavě. Jako zdroj energie slouží dobíjecí lithio-iontová baterie, která ovšem na jedno nabití poslouží pro vytištění až 35 fotografií o velikosti 3 × 4 palce.Použití tiskárny je jednoduché, ovládání intuitivní – tiskárna pracuje de facto samostatně. Umožňuje využít bezdrátové připojení pomocí technologie Bluetooth s Blackberry, a to pro operační systémy Android a Windows, takže lze snadno zadat tisk fotografie pořízené pomocí fotoaparátu zabudovaného do mobilního telefonu. Možné je ale také propojení s fotoaparátem nebo počítačem prostřednictvím rozhraní – a kabelu USB. Stiskem tlačítka se data přenesou na tiskárnu a ta okamžitě realizuje tisk. Vytištění jedné barevné fotografie formátu 3 × 4 palce trvá necelou minutu – asi 50 sekund.Druhá generace instantní tiskárny používá tiskovou technologii „Zink Zero Ink“, stejně jako tiskárna integrovaná ve fotoaparátu Z340E. Obdobné jsou i nabízené možnosti včetně rámečků fotografií, navíc si ale uživatelé mohou přidat své vlastní fotorámečky a stejně tak fanoušci Android App mohou své fotografie tisknout nezarámované, s ozdobnými rámečky, anebo s klasickým rámečkem s logem Polaroid. Uživatelé také mohou zadat tisk data a času.

Kompaktní instantní fototiskárna Polaroid GL10 je na německém trhu v prodeji od září za cenu 149,95 €.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fototiskárny  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: