Dobrá zpráva pro videofotografy: Canon novým firmwarem pro DSLR EOS 5D MarkII umožní plně manuální ovládání nahrávání HD videa - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Dobrá zpráva pro videofotografy: Canon novým firmwarem pro DSLR EOS 5D MarkII umožní plně manuální ovládání nahrávání HD videa

2. června 2009, 00.00 | Canon od dnešního dne (2.června) na svých stránkách uvolnil ke stažení aktualizovanou verzi firmwaru pro digitální zrcadlovku Canon 5D Mark II, která konečně umožní plně manuální kontrolu nad nastavením expozice během pořizování Full HD videa. Podrobnosti a odkaz na stažení naleznete v našem článku.

Prostá změna verze firmwaru ve fotoaparátu někdy dokáže hotové „zázraky“ a tak funkce, které se zprvu zdály nedostupné, najednou přístupné jsou. Možná si vzpomínáte, jak jsme vás informovali o vzniku prvního celovečerního filmu „Searching for Sonny“, který byl natáčen s DSLR Canon EOS 5D Mark II.. Tvůrci si ale museli na tento fotoaparát nasazovat, přes speciální adaptér, Nikon objektivy, protože „5déčko“ bohužel neumožňovalo měnit nastavení expozice a clony během nahrávání videa.

Tento zásadní problém pro video-kreativce, kteří chtěli mít plnou manuální kontrolu nad nahráváním videa se stane nakonec minulostí. Canon totiž vyslyšel nářky „video-fotografů“ a počínaje dnešním dnem (2. června) uvolňuje novou verzi firmwaru pro přístroj EOS 5D Mark II, který konečně zavádí rozšířenou podporu pro ruční nastavování parametrů expozice a clonového čísla i během snímání Full HD videa.

V průběhu snímání videa bude moci uživatel na fotoaparátu nastavovat expoziční čas v rozmezí 1/30s až 1/4000s. Dalším parametrem, na který bude možné „sáhnout“, je volba citlivosti, kterou bude možné nastavovat v intervalu 100 – 6 400 ISO (plus „H1“). A to nejlepší nakonec. Během nahrávání videa je díky novému firmwaru možnost pracovat s celou škálou clonových čísel dané objektivu a tak bude moci uživatel během natáčení videa kreativně pracovat se změnou hloubky ostrosti.

Více informací naleznete na stránkách výrobce, kde je také možné si uvedený aktualizovaný firmware (verze 1.0.7) stáhnout.


DSLR Canon EOS 5D Mark II.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  » Novinky - software  

 » Novinky  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: