Dostupné databanky Transcend - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Dostupné databanky Transcend

13. ledna 2005, 00.00 | Jednou z možných alternativ při výběru databanky pro fotografie se může stát právě jeden z modelů nabízených společností Transcend, méně známého výrobce paměťových médií.

Patříte mezi spotřebitele, kteří si s sebou nechtějí na dovolenou brát objemný notebook kvůli ukládání pořízených digitálních snímků? Hledáte a snažíte se zorientovat mez nabídkou všech databank na trhu? Jednou z možných alternativ se může stát právě jeden z modelů nabízených společností Transcend, méně známého výrobce paměťových médií.

PhotoBank
Prvním zařízením je klasická databanka pro uložení fotek, ale i jakýchkoliv dat z počítače nebo paměťové karty. Fotobanka je totiž vybavena nejen USB 2.0 rozhraním, ale i čtečkou paměťových karet všeho druhu. Podporovány jsou: CF Type I/II, Microdrive, SM, SD, miniSD (s adaptérem), MMC, RS MMC (s adaptérem), Memory Stick, Memory Stick PRO, Memory Stick Duo (s adaptérem), Memory Stick Duo PRO (s adaptérem). Na karty lze samozřejmě i zapisovat. Pro připojení k počítači je databanka vybavena USB 2.0.
Výrobek je dodáván ve dvou provedeních, v jeho nitru se nachází buď 1,8" disk s 20 GB, nebo 1,8" disk se 40 GB datového prostoru. Označení produktů je TS20GPB a TS40GPB. Jejich ovládání usnadňuje LCD displej, který v textové podobě informuje o stavu, uložených snímcích a probíhající akci přístroje. Na boku jsou přehledně rozložena tlačítka pro ovládání. Nechybí ani napájení pomocí Li-ion baterie. Rozměry jsou: 110 mm x 85 mm x 22 mm a hmotnost 226 g u 20 GB verze a 238 g u 40 GB verze. 20 GB verze je u nás dostupná za cenu cca 7.389,- Kč včetně DPH.

DigitalAlbum
Druhým novým produktem v nabídce je digitální album TS25PSP20G s barevným displejem a 20 GB úložného prostoru. S tímto přístrojem ovšem nezískáváte pouze banku na fotky, ale také jejich prohlížeč, čtečku paměťových karet, MP3 přehrávač a diktafon.
Album je vybaveno 2,5" velkým barevným LCD displejem s rozlišením 294x228 bodů a video výstupem, díky kterému ho můžete připojit k televizoru nebo projektoru. K albu je dodáván i kompaktní dálkový ovladač, který vám umožní ovládat prohlížení z pohodlí vašeho křesla. Pro připojení k počítači je databanka vybavena USB 2.0.
Podporované karty: CF Type I/II, Microdrive, SM, SD, miniSD (s adaptérem), MMC, RS MMC (s adaptérem), Memory Stick, Memory Stick PRO, Memory Stick Duo (s adaptérem), Memory Stick Duo PRO (s adaptérem). Rozměry 111.4 mm x 83.7 mm x 24.5 mm a hmotnost 231 g jsou slušné hodnoty. V ČR je k dostání za cca 9.442,- Kč včetně DPH.

Shrnutí
Nabídka společnosti Transcend nabízí jednu z možných alternativ k drahým značkovým databankám, které jsou, nebo v blízké době budou, na trhu. Lze říci, že pro běžné fotografování na dovolené kapacita 20 GB bohatě dostačuje i pokud jsou v rodině 2 fotoaparáty a ještě zbude místo pro MP3 soubory.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

zaujimava cena

Autor: carela Muž

Založeno: 16.01.2005, 00:57
Odpovědí: 0

ma niekto skusenosti s tuoto databankou?cena sa mi zda byt zaujimava

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: