Epson Stylus Photo PX730WD a PX830FWD - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Epson Stylus Photo PX730WD a PX830FWD

epson_august11news_100px

22. srpna 2011, 00.00 | Epson postupně představuje a uvádí do prodeje mnoho zajímavých novinek, především tiskáren a multifunkčních zařízení s tiskárnou. Pro letošní rok má připraveno téměř sto nových produktů! U všech novinek také zdůrazňuje čtyři své strategické cíle: možnost širokého výběru, výkonné, ale také ekonomické a ekologické řešení.

Nová strategie Epson, nazvaná Engineered for Business, je zacílena hlavně na firmy, kterým díky novým produktům a řešením pomáhá výrazně snížit náklady na tisk. Do firemní oblasti také směřuje nejvíce produktů, hlavně tiskáren a multifunkčních zařízení, která jsou vybavena tiskárnou, ať už inkoustovou, nebo laserovou.

Zajímavá je ale také třeba služba Epson Connect, s jejíž pomocí je možno zasílat tiskové úlohy z „chytrých“ mobilních telefonů nebo tabletů díky využití specifické aplikace, kterou Epson poskytuje. A jak uvedl Alberto Raviolo, head of small business inkjet division ve společnosti Epson Europe, „... Epson již brzy také rozšíří možnosti vzdáleného tisku i pro zařízení využívající systém Android. Během podzimu představíme vlastní řešení pro tisk pomocí e-mailu, anebo prostřednictvím funkce iPrint na zařízeních Apple."Epson také uvedl, že další prioritou je zmenšit velká stolní multifunkční zařízení, tedy – že chce pomoci ušetřit uživatelům místo na pracovním stole. Proto zmenšuje modely řady Small-in-One o 39 % a řeší je tak, aby mohly být i nerušivou součástí domácnosti nebo malé a středně velké kanceláře.Nás ale přirozeně nejvíc zajímaly fotografické tiskárny a multifunkční zařízení s inkoustovou tiskárnou vhodnou i pro kvalitní tisk fotografií. Epson postupně představil novinky v oblasti velkoplošného tisku a stále také rozšiřuje řadu stolních inkjetových tiskáren Stylus Photo R, které umožňují fotografický tisk do formátu A3+. Novinky si představujeme postupně a už pro vás máme připravenu také recenzi modelu R2000.Řadu domácích multifunkčních fototiskáren Stylus Photo PX rozšířily dvě novinky – inovované modely 7x0WD a 8x0FWD. Epson oba modely řeší speciálně s ohledem na fotografy, kteří si chtějí tisknout své oblíbené obrázky v profesionální kvalitě, a také na uživatele, kteří ocení výhody automatického nastavení Wi-Fi připojení a novou službu Epson Connect, umožňující tisknout fotografie a dokumenty snadno odkudkoli z domu bez nutnosti kabelového připojení k počítači. Uživatelé také mohou s využitím nejnovější aplikace Epson iPrint snadno a rychle bezdrátově tisknout fotografie a dokumenty ze „smartphonů“ a počítačů Tablet PC.Epson Stylus Photo PX730WD

Toto multifunkční zařízení je vybaveno tiskárnou s inkoustovou technologií tisku do formátu A4. Rozlišení tisku může být až 5 760 × 1 440 optimalizovaných bodů na palec. Tiskárna má šest oddělených inkoustových zásobníků (barvy: černá, azurová, purpurová, žlutá, světlá azurová a světlá purpurová) a umožňuje tedy vyměnit vždy jen právě spotřebovaný inkoust. K dispozici jsou dva zásobníky papíru, jeden na papíry A4 a druhý na fotopapíry 10 × 15 cm, možný je automatický oboustranný tisk a samozřejmě tisk bezokrajový. Rychlost tisku je až 40 listů formátu A4 za minutu. A možný je i potisk médií CD, DVD, Blue-ray. Nechybí čtečka paměťových karet, rozhraní USB 2.0 kompatibilní s technologií PictBridge a také síťové a bezdrátové s využitím technologie Wi-Fi. Plochý skener formátu A4 a se snímačem typu CIS má nativní rozlišení 2 400 × 4 800 dpi. Neumožňuje skenovat transparentní předlohy, typicky proužky kinofilmů a diapozitivy, pro tyto operace Epson nabízí samostatné skenery. Zařízení nemá automatický podavač dokumentů a fax.Epson Stylus Photo PX830FWD

Druhé novinkové vícefunkční zařízení s inkoustovou fotografickou tiskárnou do formátu A4 a s rozlišením tisku až 5 760 × 1 440 dpi má téměř stejné technické parametry jako model PX730FWD. Na první pohled jsou ale viditelné dva rozdíly, přičemž první je zcela nepřehlédnutelný: PX830FWD má automatický podavač dokumentů, a to pro běžný papír formátu A4. Druhý rozdíl vidíte u ovládacího a kontrolního panelu: PX830FWD má velký dotykový displej s úhlopříčkou téměř 20 centimetrů, přesněji 19,8 cm, zatímco model PX730WD má LCD panel s úhlopříčkou pouze 6,3 centimetru. Třetí velký rozdíl je zase zřejmý z označení: ono „ef“ u PX830FWD jasně říká, že tato multifunkce nabízí kromě tiskárny, skeneru a kopírky i fax, je tedy typu „4 v 1“, kdežto PX730WD jen „3 v 1“. A čtvrtý se týká nativního rozlišení skeneru: v případě PX830FWD je 4 800 × 4 800 dpi.Přehledné základní srovnání multifunkcí Epson Stylus Photo PX730WD a PX830FWD:Poznámky k tabulce:

 • 1 — Díky automatickému nastavení Wi-Fi připojení je konfigurace bezdrátového tisku u notebooků a počítačů velice jednoduchá. Uživatel nepotřebuje znát nastavení své sítě, ani se připojovat pomocí kabelu USB – tyto multifunkce automaticky vyhledají vhodné nastavení připojení a samy se nakonfigurují. Tato možnost rychlého a efektivního tisku, skenování a kopírování kdekoli z domu je k dispozici i pro více uživatelů.
 • 2 — Vyžaduje bezdrátové připojení a tiskovou aplikaci Epson. Další informace a seznam podporovaných zařízení naleznete na webové stránce Epson-europe.com.
 • 3 — Rychlost tisku (stran za minutu) na běžný papír formátu A4 v nejrychlejším režimu. Rychlost tisku fotografií o rozměrech 10 × 15 cm při tisku na lesklý fotografický papír Epson Premium Glossy Photo Paper v režimu konceptu bez okrajů. Rychlost tisku se může lišit v závislosti na konfiguraci systému, režimu tisku, složitosti dokumentu, softwaru, typu použitého papíru a připojení. Rychlost tisku nezahrnuje čas zpracování v počítači.
 • 4 — V nabídce je řada zásobníků "běžné kapacity", které mají označení L a na obalech kolibříka, a řada zásobníků vysokokapacitních (HC – High Capacity), které lze poznat na první pohled podle sovy na obalech.
 • Multifunkční zařízení Epson Stylus Photo PX730WD a PX830FWD budou v prodeji od 1. září 2011. Prodejní cena PX730WD bude kolem čtyř a půl tisíce korun a PX830FWD kolem šesti tisíc korun.

  Tématické zařazení:

   » Ostatní  » FotoTechnika  

   » Novinky  

   » Novinky  » Novinky - fototiskárny  

  Diskuse k článku

   

  Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

   

  Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

   

   

  Vložit nový příspěvek

  Jméno:

  Pohlaví:

  ,

  E-mail:

  Předmět:

  Příspěvek:

   

  Kontrola:

  Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

  Kód pro ověření

   

   

   

   

   

  Přihlášení k mému účtu

  Uživatelské jméno:

  Heslo: