Fujifilm FinePix F600 EXR - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Fujifilm FinePix F600 EXR

fuji_f600exr_100px

12. srpna 2011, 12.00 | Vylepšená verze modelu F550 používá stejný půlpalcový snímač EXR CMOS s rozlišením 16 milionů pixelů a ultrazoom s rozsahem 24–360 mm po přepočtu na 35mm formát. Inovace se týkají funkcí, jako je detekce pohybu pro snazší snímání objektů v pohybu, zabudovaný modul GPS nabízí lepší využití díky doplnění o režim Navigátor, který dokáže pracovat s orientačním bodem a informuje o blízkosti zajímavých míst, a funkce "inteligentního digitálního zoomu" optimalizuje obrazovou kvalitu.

Obrazový snímač EXR CMOS má délku úhlopříčky 1/2 palce, rozlišení 16 milionů efektivních pixelů a je součástí systému stabilizace obrazu typu Sensor-shift. Senzor kombinuje technologie Back Side Illuminated CMOS (BSI-CMOS) se zlepšeným přenosem světla a EXR, což umožňuje snímat v širokém rozpětí světelných podmínek včetně opravdu špatného světla, ale navíc je nově vybaven funkcí EXR Auto, která dokáže rozpoznat pohyb a pomáhá snižovat míru rozmazání fotografovaného objektu i za horších světelných podmínek.Fotoaparát má tedy nyní pro řešení otázky stabilizace obrazu tři prostředky: elektromechanický stabilizátor, vysokou citlivost (rozsah ekvivalentu ISO je v základu od 100 do 3 200, v ručním expozičním režimu až 6 400 a při použití programu s prioritou rychlosti závěrky je dosažitelná i hodnota ISO 12 800) a právě novou funkci rozpoznání pohybu: je-li tedy při špatném světle zvolen režim EXR Auto, přístroj automaticky vyhodnotí, zda se fotografovaný objekt pohybuje, a pokud ano, zapne detekci pohybu a nastaví vyšší citlivost. Pokud pohyb fotografovaného objektu zjištěn není, systém nastaví nižší hodnotu citlivosti a použije mechanickou stabilizaci obrazu.

Nová funkce snímače technologie EXR je ještě doplněna o možnosti, které může uživatel sám vybrat. Je to režim priority EXR HR, tedy vysokého rozlišení, kdy snímač využívá všech 16 milionů pixelů, režim priority EXR DR, tedy dynamického rozsahu, kdy přístroj pořídí dva snímky, které spojí v jeden s optimalizovanými parametry v oblastech s vysokým kontrastem, a režim priority EXR SN, tedy signál na šum, kdy se pixely zdvojují pro dosažení lepších výsledků při špatných světelných podmínkách. V nabídce jsou i vyspělé režimy snímání Pro Low-Light a Pro Focus.Díky nové funkci rozpoznání pohybu vzrostl celkový počet možných kombinací v režimu EXR Auto na 99 a na výběr je 27 scénických programů. Pro fotografování má uživatel na výběr dále normální automatiku, pružnou programovou automatiku, program SP, program s prioritou clonového čísla (wide 3,5–7,1/tele 5,3–11), program s prioritou rychlosti závěrky a režim s ručním nastavením parametrů expozice. Přístroj umožňuje pořizovat až 360° panoramatické fotografie – vylepšený režim Motion Panorama spojuje plynule snímaný obraz bez viditelných přechodů, nabízí souvislé snímání rychlostí až 8 obrázků za sekundu při plném rozlišení, zajímavý výběr režimů simulace filmu a také funkci Photobook Assist.

Základní poměr stran obrazu 4:3 je možno změnit na 3:2 a 16:9. Pořizovat je možno nejen snímky ve formátu JPEG, ale také soubory RAW (RAF). Stereofonní video formátu MOV/H.264 má maximum 1 920 × 1 080 pixelů s obnovovací frekvencí 30 obr./s; na výběr je i 1 280 × 720 px á 60 obr./s a 640 × 480 px @ 30 obr./s plus funkce vysokorychlostního videa á 80/160/230/320 obr./s, která umožňuje přehrávat rychlé akce zpomaleně. V nabídce je i možnost pořizovat statické snímky během natáčení videa. Data lze ukládat na paměťové karty SD, SDHC a SDXC (UHS-I); k dispozici je i malá vnitřní paměť (33 MB).Objektiv Fujinon je 15násobný optický zoom 4,4–66 mm 1:3,5–5,3. Po přepočtu na 35mm formát jeho rozsah ohniskové vzdálenosti odpovídá 24–360 mm. Je tedy všestranně použitelný – pro široké záběry krajiny nebo momentní fotografie, pro pořizování detailních záběrů zblízka, pro portréty různého druhu, ale i pro přiblížení vzdálených cílů a dosažení změněného perspektivního dojmu s využitím telezoomu.

Fotoaparát je navíc doplněn inteligentním digitálním zoomem (2×), vylepšenou funkcí digitálního zoomu. Ta při zpracování snímků vizuálně vylepšuje ostrost zvýrazněním hran fotografovaných objektů a současně dochází ke zvýšení obrazového šumu. Kvůli tomu dochází ke snížení kvality obrazu. Inteligentní digitální zoom, který použil Fujifilm, vyhodnocuje kontrastní oblasti snímku a používá výběrové zpracování jen těch částí, u kterých lze posílit ostrost bez snížení kvality obrazu a také úroveň digitálního šumu se nezvyšuje stejnoměrně v celé ploše záběru. Výrobce tudíž slibuje, že výsledné snímky budou mnohem kvalitnější.

Exponometrický systém používá až 256 měřicích zón. Pro vyvážení bílé barvy a tedy i celkového barevného podání je k dispozici plná automatika, sedm přednastavených režimů, Jasné denní světlo, Zamračeno,3× Zářivka, a to s vyvážením pro denní světlo, teplejší bílé a chladnější bílé světlo, Žárovka a Pod vodou, a možnost provést vyvážení ručně. K dispozici je i výsuvný elektronický blesk. Barevná obrazovka typu TFT LCD má délku úhlopříčky 3 palce (cca 7,6 cm) a rozlišení přibližně 460 tisíc obrazových bodů.Zabudovaná funkce pracující se zeměpisnými údaji ze systému GPS přidává Landmark Navigator. Ten uživateli pomáhá přesně určit místo pořízení snímku. Přístroj automaticky lokalizuje zajímavá místa z vestavěné databáze, která jich obsahuje přibližně jeden milion, a poté je zobrazí na displeji fotoaparátu včetně relativní polohy, vzdálenosti od místa, kde se uživatel aktuálně nachází, a druhu lokality podle piktogramů jednotlivých kategorií. A uživatel si také může přidávat a editovat názvy lokalit. Funkce zahrnuje jako u F550 EXR také fotonavigaci, která uživateli ukáže cestu zpět k naposledy fotografované lokalitě, a údaje o trase. Díky tomu si uživatel po návratu může sestavit trasu své cesty z fotografií, které na cestě pořídil, a to pomocí Google Maps a programu MyFinePix Studio.

Fotoaparát má rozhraní USB 2.0 High Speed, videovýstup (PAL/NTSC) a mini HDMI. Jako zdroj energie slouží dobíjecí lithio-iontová baterie NP-50, která umožňuje na jedno nabití pořídit až 300 snímků. Uživatel si může dokoupit adaptér CP-50 pro napájení přímo z elektrické sítě. Součástí prodejního balení je nabíječka baterie BC-45W, poutko na zápěstí, USB kabel a A/V kabel plus CD-ROM a návod na použití. Fotoaparát je vyráběn ve třech barevných verzích, černé, bílé a červené. Doporučená prodejní cena ještě nebyla stanovena.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: