Konica Minolta DiMAGE E50 – low-end s 2,5" LCD - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Konica Minolta DiMAGE E50 – low-end s 2,5" LCD

Konica-Minolta-DiMAGE-E50

19. ledna 2005, 00.00 | Společnost Konica Minolta představila nový model z řady E, který má označení E50 a jenž disponuje 5 MPIx rozlišením a 2,5" LCD displejem. Tento nový digitální kompakt se může pyšnit útlým designem a jednoduchostí ovládání.

Společnost Konica Minolta uvolnila v posledních dnech tiskovou informaci o nástupci nové řady E, který má označení E50. Tento fotoaparát se může pochlubit kovovým tělem s velkým 2,5" LCD a 5 milionovým rozlišením. Dále přináší možnost zaznamenat nejen statické snímky s vysokým rozlišením, ale i videosekvence omezené pouze kapacitou paměťové karty.


Konstrukce a design
Hliníkové tělo má tloušťku pouze 28 mm, šířku 89 mm, výšku 55 mm a hmotnost 130 g bez baterie a paměťové karty. Objektiv se vysouvá z přední strany, na kterém je ještě senzor automatického zaostřování a interní blesk.
Po stranách nalezneme konektory pro USB kabel a napájení a slot pro paměťovou kartu. Ovládání zoomu na zadní straně je vyřešeno pomocí kolébkového tlačítka. Vedle displeje je řada tří tlačítek a křížový ovladač. Režimy snímání a prohlížení snímků se ovládají voličem umístěným na vrchní stěně fotoaparátu.Technická specifikace
Nový model Konica Minolta DiMAGE E50 využívá CCD snímače o velikosti 1/2,5" s efektivním rozlišením 5 milionů bodů, který umožňuje pořizovat snímky o velikosti 2560 x 1920, 2048 x 1536, 1280 x 960 a 640 x 480 bodů. Pořízené snímky se ukládají na paměťovou kartu typu SecureDigital v komprimovaném formátu JPEG.
Kromě statických snímků jde pomocí E50ky pořídit i filmový záznam a to v kvalitě 15 snímků za sekund v rozlišení 640 x 480 bodů. ve stejné kvalitě je možné pořídit i videosekvenci v rozlišení 320 x 240 bodů. Filmový záznam využívá obrazového formátu AVI. Délka videosekvence je omezena pouze kapacitou paměťové karty.
Konstrukce optické soustavy zůstává stejná jako u předchozího modelu a jedná se o objektiv typu Konica Minolta Lens s trojnásobným optickým zoomem, který má ohniskový rozsah 5,4 - 16,2 mm (32 - 96 mm po přepočtu na 35 mm kinofilm) se světelností F2,8 - 4,8. Kromě trojnásobného optického zoomu je možné využít pro přiblížení i 4násobného digitálního zoomu. Ve standardním režimu ostří optická soustava od 50 cm a po přepnutí do režimu makro jde ostřit již od 6 cm. Tato vzdálenost pro fotografování makra je zcela ideální, protože je nutno si uvědomit, že potřebujeme i dostatek místa pro nasvětlení scény a to tak, aby nám zbytečně objektiv nestínil fotografovaný objekt.
E50ka je určena především pro rychlé pořízení snímků bez složitého nastavení expozice a jiného nastavení, proto postrádá jakékoliv poloautomatické a manuální expoziční režimy. Fotografovat je možné pouze v plně automatickém režimu nebo v režimech kreativních. Ve všech režimech využívá expoziční automatika rychlost závěrky od 1/2s po 1/1000s. Měření automatické expozice je možné kompenzovat v rozsahu +-2 EV po 1/3 EV krocích.
Vyvážení bílé je možné nastavit, buď na automatický režim, nebo zvolit jednu z přednastavených nastavení: slunečno, zamračeno, žárovka a 2 nastavení zářivkového osvětlení. Manuální nastavení bílé tento fotoaparát postrádá a to zcela oprávněně, protože je převážně konstruován pro začínající fotoamatéry, který nemusejí znát jak přesně nastavit hodnotu bílé při daných světelných podmínkách.U nového modelu E50 byl průhledový hledáček nahrazen velkým LCD displejem, který má úhlopříčku 2,5", což je bezmála 6,5 cm, který umožňuje snadné prohlížení a komponování snímku při fotografování. Při zhoršených světelných podmínkách se aktivuje vestavěný blesk, který disponuje režimy: zapnuto/vypnuto, automatický, redukce červených očí a noční scéna. Fotoaparát je napájen speciálním Li-iontovým akumulátorem, který je napájen přes externí zdroj. Pro připojení k externímu zobrazovacímu zařízení je fotoaparát vybaven A/V výstupem s podporou normy PAL i NTSC.


Hodnocení
Nedávno představený model E40 má již novou vylepšenou verzi, která má hliníkové tělo, 1 megapixel navíc a vylepšení i v oblasti videosekvence. Zachovává si výhody kompaktního útlého těla, který pozbyl průhledového hledáčku a byl nahrazen větším LCD displejem. Výrobce slibuje i rychlejší start a svižné pořizování snímků, který společně s 3násobným optickým zoomem a velkým displejem dělá z E50ky velmi zajímavý digitální přístroj, určený především pro začínající fotoamatéry.


:: Technická specifikace Konica Minolta DiMAGE E50

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: