M.Zuiko Digital ED 12–50 mm 1:3,5–6,3 EZ - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

M.Zuiko Digital ED 12–50 mm 1:3,5–6,3 EZ

olympus_mzd_ed12_50mm_100px

14. prosince 2011, 14.00 | Olympus představil nový zoomový objektiv pro třetí generaci systémových kompaktních fotoaparátů PEN, u kterého zdůrazňuje především snadnější plynulé zoomování, důležité hlavně pro sledování a snímání objektů v pohybu. V prodeji má být od začátku února 2012 za předpokládanou cenu 9 999 Kč s DPH.

Širokoúhlý základní zoom se 4,2násobným přiblížením Micro Zuiko Digital ED 12–50 mm 1:3,5–6,3 EZ je vybaven novým elektromagnetickým zoomovacím mechanizmem, který pohání jednotlivé optické členy a má velmi tichý a plynulý chod – umožňuje měnit ohniskovou vzdálenost de facto neměnnou rychlostí. Elektronický mechanizmus zabraňuje nechtěnému roztřesení záběrů při ručním zoomování prstencem na objektivu, které je ovšem také možné. V tomto směru má uživatel na výběr, záleží na situaci a jeho individuální volbě. Elektronický zoom nabízí také několik rychlostí zoomování – změny ohniskové vzdálenosti.

Objektiv také umožňuje velice rychlé automatické zaostřování. Kompaktní elektromagnetický motorek reaguje bez prodlevy a na rychlém a tichém zaostřování má podíl také technologie Olympus MSC – Movie and Still Compatible. Pro tento objektiv byla navíc vylepšena o lineární motorový posuv, který využívá elektromagnetický pohon pro ještě rychlejší a tišší zaostřování, vhodné hlavně pro natáčení videoklipů.Nové technické řešení ale také výborně poslouží při fotografování a je vhodné pro záběry zblízka i pro snímání širokoúhlých scenérií. Maximální zvětšení obrazu je 0,72× (ekv. 35mm formátu). Objektiv poskytuje maximální úhel záběru 84 ° a rozsah jeho ohniskové vzdálenosti 12–50 mm po přepočtu na 35mm formát odpovídá 24–100 mm – umožňuje tedy poměrně široké využití pro různé situace a fotografické žánry.Nový objektiv je první z kompaktní řady pro fotoaparáty PEN vybavený novým tlačítkem L-Fn. Umožňuje zabránit nechtěnému zaostření na nesprávný skladebný prvek v záběru: dostane-li se mezi objektiv a snímaný objekt jiný prvek, stačí tlačítko rychle stisknout a dojde k dočasnému zablokování ostření. Jakmile nežádoucí objekt zmizí ze záběru, může uživatel pokračovat v přerušené činnosti. Objektiv ale stejně jako ruční zoomování bez motorického posuvu nabízí také ruční ostření klasickým otočným zaostřovacím prstencem. Rozsah nejkratších zaostřovacích vzdáleností je 20 až 50 cm.Optická konstrukce objektivu využívá mimo jiné dva asférické členy, které korigují odchylky, běžné u objektivů typu zoom, a pravděpodobně obsahuje minimálně jeden ED člen ze skla s mimořádně nízkým rozptylem. Co však výrobce vyzdvihuje, to je vysoce kvalitní vícevrstvá antireflexní povrchová úprava všech optických členů. Nový objektiv je prachotěsný a voděodolný – má v tomto ohledu obdobné provedení jako řada profesionálních objektivů Zuiko Digital Top Pro pro odolné zrcadlovky Olympus.Jak uvádí výrobce, nový objektiv M.Zuiko Digital ED 12–50 mm 1:3,5–6,3 EZ bude v prodeji samostatně i v kitech se všemi třemi novými fotoaparáty Olympus PEN: Mini E-PM3, Lite E-PL3 i s nejvyšším modelem E-P3. V prodeji má být od začátku února 2012 za předpokládanou cenu 9 999 Kč s DPH. Na výběr bude ze dvou barevných verzí, černé a stříbřité, a k dispozici bude i příslušenství, jako mohutná sluneční clona, ochranný filtr nebo pouzdro.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: