Mobilní stabilizační opěrky Foton - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Mobilní stabilizační opěrky Foton

foton_100px

9. května 2011, 00.00 | Na trhu se rozšiřuje nabídka prakticky řešených, lehkých a snadno přenosných i použitelných opěrných systémů. Jsou vhodné pro videokamery i fotoaparáty, zejména digitální zrcadlovky, a to hlavně ty, kterými lze natáčet video. Tyto specializované opěrky umožňují jejich komfortní použití a stabilizaci zejména při dlouhodobé práci a v situacích, kdy není možné upevnit je na tripod nebo monopod.

Samozřejmě není žádná náhoda, že se nabídka těchto opěrek bohatě rozšiřuje v době, kdy se i u digitálních zrcadlovek stává víceméně standardem funkce natáčení videa. Dalším příznivým faktorem je rozmach internetu, a to jak v oblasti osobního, společenského, komunikačního a komunitního, tak i zpravodajského a informačního využití.

Jeden člověk vybavený digitální zrcadlovkou může snadno a operativně „pokrýt“ veletrh, tajný závod automobilů, tradiční klání plachetnic nebo slet leteckých modelářů – svým fotoaparátem může pořizovat a ihned odesílat či rovnou umisťovat na internet jak snímky pro toto operativní použití, tak i videoklipy, ale současně si vytvořit i zajímavou databázi obrazových souborů pro zpracování a použití po skončení svého úkolu na akci. A pak třeba vytvoří fotoknihu, dokumentární film, připraví výstavu fotografií.

Dnes vám nabízíme malou ukázku produktů Foton. I z této „ochutnávky“ je zřejmé, že nabídka je velice široká. Vybere si opravdu každý a podle svých specifických potřeb.Cyrkon S964 a Cyrkon Duo S965

Ramenní podpora určená pro nejrůznější videokamery a digitální zrcadlovky, zejména ty, které umožňují natáčet video, ale samozřejmě i nejrůznější kompaktní fotoaparáty. Jak vidíte z připojených obrázků, má stojan s jednoduchou, kompaktní kulovou hlavicí a kovovou rychloupínací destičkou s měkkým povrchem a vodováhou. Hlavice má jeden zajišťovací šroub a umožňuje pohyb ve svislé i vodorovné poloze. Rukojeť má dvojitý ramenní úchyt, který si uživatel může podle potřeby upravit, a ve spodní části podpěrku s nastavitelnou délkou.K dispozici je i verze Cyrkon Duo S965 se dvěma držáky a upínacím systémem pro připojení a použití videokamery a fotoaparátu současně (nebo dvojice fotoaparátů či videokamer, pokud si to uživatel přeje). Má dvojici stojanů s kulovými hlavicemi a s kovovými rychloupínacími destičkami s měkkým povrchem. Oběma hlavicemi je možno podle potřeby pohybovat ve svislé i vodorovné poloze. Dvojitý ramenní úchyt i dolní vyvažovací segment – opěrku si uživatel může podle potřeby nastavit.

Regulace výšky stojanů s hlavicemi je stejná u obou modelů, a to od 18 do 22 cm. Oba modely jsou prodávány s přepravní a ochrannou taškou.

Krypton S955

Jednoduchá ramenní podpora určená pro širokou řadu videokamer a digitálních zrcadlovek. Na rozdíl od modelu Cyrkon je vybavena jen jedním ramenním úchytem. Jinak je řešena obdobně: má stojan s jednoduchou, kompaktní kulovou hlavicí a kovovou rychloupínací destičkou s měkkým povrchem a vodováhou. Hlavice má jeden zajišťovací šroub a umožňuje pohyb ve svislé i vodorovné poloze. Ve spodní části je podpěrka, jejíž délku si může uživatel podle potřeby nastavit, stejně jako ramenní úchyt. Také tento produkt výrobce dodává s transportní taškou.Lit S953Tuto kompaktní opěrku s ramenním popruhem namísto kovového úchytu výrobce doporučuje pro široké spektrum menších videokamer a fotoaparátů, včetně lehkých kompaktních digitálních zrcadlovek. Ramenní popruh má dvojité uchycení – k horní části stojanu a ke spodní podpěrce. Další zjednodušení oproti jiným modelům je v tom, že stojan je fakticky součástí podpěrky. Jinak se jedná o obdobný stojan s kulovou hlavici s jedním zajišťovacím šroubem s aretačním tlačítkem, kovovou rychloupínací destičkou s měkkým povrchem a vodováhou. Hlavice umožňuje sklopení a poté otáčení podle potřeby uživatele. Podpěrka má regulovatelnou délku a nastavitelný je i popruh na krk. I tento model je dodáván v přepravní a ochranné tašce.Neon S957 a Platinum S971Ramenní podpory určené pro nejširší výběr videokamer a fotoaparátů včetně digitálních zrcadlovek, opět hlavně těch, které umožňují natáčet video. Výborně poslouží, když snímáme a natáčíme objekty v plynulém pohybu, anebo chceme plynulým pohybem fotoaparátu nebo videokamery pořizovat široké záběry nejrůznějších scén, typicky široké a panoramatické krajinářské záběry, anebo vytváříme prezentaci interiéru bytu a podobně.Stabilizační opěrné systémy Foton seženete v eShopu Oehling za tyto ceny: Cyrkon S964 = 3 799 Kč, Krypton S955 = 3 199 Kč, Lit S953 = 2 299 Kč, Neon S957 = 2 199 Kč, Platinum S971 = 1 999 Kč. V nabídce jsou samozřejmě i další modely, kupříkladu zcela jednoduchá opěrka s názvem Arsen. Výrobce svoji nabídku navíc stále aktualizuje. Na webu výrobce, Fotonexport.com, najdete mnoho podrobností a také videoprezentace.Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

WTF???

Autor: RUM Muž

Založeno: 09.05.2011, 13:22
Odpovědí: 0

Nemůžu si pomoci, ale připadá mi to spíš, jako pomůcka pro postižené. Konstrukce klasické kamery má očividně své výhody.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: