Nové adaptéry Rayqual umožní na Sony NEX nezrcadlovkách používat objektivy od různých výrobců - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Nové adaptéry Rayqual umožní na Sony NEX nezrcadlovkách používat objektivy od různých výrobců

25. června 2010, 06.00 | Asijská společnost Rayqual představila nové adaptéry na objektivy, které jsou určené pro Sony NEX fotoaparáty. Díky těmto adaptérům bude možné i na těchto nezrcadlovkách Sony NEX používat objektivy nejen od Sony, ale i od ostatních výrobců. Více viz náš článek.

Nezrcadlovky (tedy fotoaparáty umožňující výměnu objektivů, které ovšem postrádají systém optického hledáčku a zrcadla) Sony NEX 5 a NEX 3 byly oficiálně představené v průběhu května 2010. Zdálo by se, že na těchto fotoaparátech, mající speciální bajonet Sony E, bude možné používat pouze objektivy jmenovaného výrobce. Nicméně bylo jen otázkou času, kdy některé společnosti, které již dnes vyrábějí speciální adaptéry pro nezrcadlovky Panasonic a Sony, vyvinou patřičný adaptér i pro generaci Sony NEX přístrojů.

Nezrcadlovky Sony NEX

Například asijský výrobce fotopříslušenství, společnost Rayqual, před několika dny představila speciální adaptéry pro bajonety Sony NEX fotoaparátů, který umožní na těchto přístrojích používat skla od většiny současných výrobců objektivů. Tímto způsobem tak budou moci uživatelé Sony nezrcadlovek na své fotoaparáty nasazovat také objektivy typu Canon FD, Nikon, Leica a Pentax.

Ilustrační snímek Rayqual adapterérů, které jsou doposud prodávány pro M.F.T. Fotoaparáty Panasonic a Olympus.

Samozřejmě uvedená novinka má své také své „ALE“. Rayqual adaptéry sice umožní na Sony NEX fotoaparáty připevňovat objektivy uvedených značek, nicméně uživatelé musejí počítat s tím, že jim nebude fungovat automatické ostření. Další nevýhoda zmiňovaných adaptérů je jejich cena, která by se měla pohybovat mezi 220 a 275 USD (tedy od cca 4 600 Kč do 5 800 Kč plus další poplatky), což jsou poněkud přemrštěné částky, pokud uvážíme, že například set fotoaparátu Sony NEX 3 a objektivu 16 mm stojí cca 13 000 Kč. No uvidíme, zda postupem času konkurenční prostředí na trhu ceny těchto adaptérů stlačí směrem dolů či nikoliv.

Zdroje:
Engaget.com
Rayqual.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: