Novoflex představil nový adaptér EOS/NIK-NT umožnující používat Nikon F a G objektivy na DSLR Canon EOS - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Novoflex představil nový adaptér EOS/NIK-NT umožnující používat Nikon F a G objektivy na DSLR Canon EOS

4. srpna 2010, 00.00 | Nedávno společnost Novoflex představila nový model adaptéru EOS/NIK-NT, jenž umožní majitelům digitálních zrcadlovek značky Canon používat některé objektivy od konkurenčního Nikonu. Více viz náš článek.

Možnost používat Nikon objektivy na tělech DSLR Canon EOS může ještě dnes mnohým znít jako nerealizovatelný „kočkopes“, ačkoliv se už nějaký ten“pátek“ vyrábějí speciální adaptéry, který daný úkon dovolují zrealizovat.

Mezi výrobce, jež takové adaptéry produkují můžeme zařadit i společnost Novoflex. Ta nedávno představila nový model adaptéru s označením EOS/NIK-NT, který navazuje na předešlý model EOS-NIK, jenž dovoloval používat na Canon EOS zrcadlovkách pouze objektivy typu Nikon F.

Nový model adaptéru EOS/NIK-NT nově umožňuje používat na Canon DSLR aparátech také objektivy typu Nikon G, jež postrádají dispozici manuální volby clony. Ruční nastavování clonového čísla se na adaptéru realizuje pomocí modře zbarveného posuvníku. Výrobce se „dušuje“, že adaptér EOS/NIK-NT je natolik precizně sestrojen, že nebrání Canon EOS zrcadlovkám s Nikon objektivy přesně zaostřit na nekonečno.

Ne příliš povedený produktový snímek adaptéru EOS/NIK-NT, který společnost Novoflex nedávno uvedla na trh

Cena adaptéru EOS/NIK-NT však není lidová, neboť Novoflex si danou novinku cení na cca 170 EUR (cca 4 300 Kč). Uvidíme, zda tuto cenu tržní prostředí nakonec zkoriguje směrem dolů, či nikoliv. Více informací o uvedeném adaptéru můžete naleznout ZDE.

Zdroje: Dpreview.com a Novoflex.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: