Nový Epson PP-100: Megaloman fotorealistického potisku DVD/CD včetně jejich vypálení - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Nový Epson PP-100: Megaloman fotorealistického potisku DVD/CD včetně jejich vypálení

27. října 2008, 00.00 | Společnost Epson uvedla před několika dny nové multifunkční zařízení Diskproducer PP-100, které dokáže, vedle vypalování DVD/CD disků také zhotovování jejich fotorealistického potisku.

Čas od času vznikají vypalovací zařízení, které dokáží nějakým atypickým artiklem ve své nabídce „vybočit z řady“. Jako například nová zařízení Epson Diskproducer PP-100. Ke schopnosti profesionálně vypalovat ve velkém DVD/CD disky ještě dokáže tyto disky fotorealisticky potisknout. Z Epson Diskproducer PP-100 se tak stává zajímavá alternativa řešení, která může být speciálně záhodná například profesionálním fotografům či producentům video studií.

Epson Diskproducer PP-100

Epson PP-100 představuje vedle vypalovacího zařízení také dispozici kvalitní fototiskárny. Profesionální fotograf tak může „zabít dvě mouchy jednou ranou“ například při duplikaci DVD s fotografiemi a tyto disky je možné zároveň nechat barevně potisknout a podpořit tak seriózní dojem ze zpracované zakázky. Barevný potisk DVD/CD medií je zajišťován skrze tiskový systém, který zahrnuje sérii šesti inkoustových kazet.

Epson Diskproducer PP-100

Discproducer PP-100 umožňuje duplikaci až 100 CD či DVD zároveň a v závislosti na množství dat je schopen vypálit až 30 a vytisknout až 45 kusů během jedné hodiny. Největší množství času zabere vlastní proces duplikace medií, jejich samotný potisk je hotov za cca 1 minutu. Vypalování medií se děje prostřednictvím jednoho páru vypalovacích jednotek. Pomocí mechanismu AcuGrip je optimalizováno podávání disků. Tento mechanismus je tvořen robotickou „paží“, která „uchopuje“ a manipuluje s obsluhovanými diskovými médii. Soustrojí AcuGrip zajišťuje, že je do jednotky posunuto a vloženo pouze jedno médium, a to i tehdy, když se disky slepí. Potištěná DVD/CD media jsou skladována v uzavřeném prostoru a tak je eliminováno nebezpečí jejich znehodnocení například zanecháním otisků prstů na potištěném disku nebo usazováním prachových částic.

Epson Diskproducer PP-100

Tiskové a vypalovací zařízení Epson Diskproducer PP-100 se může pochlubit poměrně propracovaným designem a schopností zpracovávat větší množství úloh zároveň. Podle firmy Epson zařízení PP-100 je schopné barevně potisknout a vypálit až 1000 disků na jednu sérii inkoustových tonerů. Přístroj PP-100 je vybaven senzory, které nepřetržitě monitorují hladiny inkoustu ve všech šesti samostatných inkoustových kazetách. Umožňuje to efektivně vytěžovat tiskové kapacity kazet a preventivně tak lze předcházet zbytečně zmařeným tiskům při nedostatku inkoustu. Epson PP-100 na DVD/CD zhotovuje lesklý potisk, který je odolný vůči rozmazání a působení vody.

Epson Diskproducer PP-100

Obsluha zařízení Discproducer PP-100 obdobně intuitivní jako například používání kancelářské tiskárny. Obsluhuje se prostřednictvím předního podavače a lze jej rovněž připevnit k polici či regálu. Se šířkou 37,7 cm je jednou z nejmenších jednotek ve své třídě. Rovný povrch přístroje umožňuje položení dvou jednotek na sebe nebo využití tohoto místa jako odkládacího prostoru. Kryt přístroje je zcela uzavřen a není třeba jej otevírat ani při vyjímání CD či DVD. Rameno robota umístí nosič do oddělené výstupní skříňky. Provoz Diskproducer PP-100 je spravován přes software „Total Disc Maker“, který je součástí produktového balení (dále je v něm dále zahrnut také USB 2.0 kabel a napájecí jednotka). V rozhraní této aplikace si fotograf může sám navrhnout layout labelu pro DVD/CD potisk. K dispozici jsou i textové nástroje pro tvorbu popisků. Software samozřejmě dovoluje importovat snímky ve formátu JPEG či BMP. Přes daný software je možné použít vypalovačku v počítači jako zdrojovou mechaniku, přes kterou se mohou kopírovat data, které se mohou dále duálně vypalovat přes dvě vypalovací jednotky Epson PP-100. Diskproducer PP-100 umožňuje si uživateli uložit každý konkrétní projekt do souboru s vlastním jménem, pro eventuální pozdější využití. To logicky představuje úsporu času. Zařízení Epson Diskproducer PP-100 je určeno především pro profesionální pracoviště (například profesionální fotografové,videostřižny, grafické studia či reklamní agentury), kde je potřeba produkovat desítky potištěných duplikátu DVD/CD disků. Profesionalitě tohoto produktu odpovídá i výše jeho pořizovací ceny. Ta se v současné době pohybuje okolo částky 86 600 Kč. Produkt je již k dispozici na trhu.

Epson Diskproducer PP-100

Více informací naleznete zde:http://www.discproducer.epson.com/disc_producer

Zdroj: Tiskové materiály firmy Epson

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - profi technika  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: