Panasonic Lumix G X Vario HD 14–42 a 45–175 mm - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Panasonic Lumix G X Vario HD 14–42 a 45–175 mm

panasonic_lumix_gx_100px

31. srpna 2011, 00.00 | Tyto dva nové objektivy systému Lumix G Micro s proměnlivou ohniskovou vzdáleností ještě do konce letošního roku rozšíří nabídku výměnných objektivů prestižní řady X pro fotoaparáty založené na mikro 4/3 standardu. Lumix G X Vario HD 14–42 mm je malý základní zoom a na jeho rozsah ohniskové vzdálenosti navazuje Lumix G X Vario HD 45–175 mm. Oba jsou vybaveny efektivním systémem optické stabilizace obrazu a páčkou pro zoomování pomocí servomotorku.

Panasonic Lumix G X Vario HD 14-42 mm 1:3,5–5,6 Power O.I.S.

Velmi lehký a tenký zoomobjektiv se základním rozsahem ohniskové vzdálenosti se širokým využitím pro nejrůznější fotografické situace. Váží přibližně 95 g a v nejkratším stavu má délku jen 26,8 mm. Zkrátka a dobře – je „ušit na míru“ kompaktním fotoaparátům standardu Micro 4/3.Rozsah ohniskové vzdálenosti po přepočtu na 35mm formát odpovídá 28–84 mm. Objektiv je použitelný pro různé fotografické situace: širokoúhlé základní ohnisko umožňuje pořizovat široké krajinářské záběry, dynamicky působivé momentní záběry a také snímky skupinek osob, nejdelší ohnisko je vhodné pro portréty a detailní záběry. Zoomování usnadňuje citlivý a výkonný servomotorek, výhodný také při natáčení filmů. Objektiv je také vybaven efektivním optickým stabilizátorem obrazu Power O.I.S.Optická konstrukce využívá nejmodernější optickou technologii pro maximální vylepšení obrazové kvality při zachování minimálních rozměrů a hmotnosti. Objektiv se skládá z devíti optických členů uspořádaných do osmi skupin a obsahuje čtyři asférické a dva členy z ED skla s mimořádně nízkým rozptylem pro snížení chromatické aberace – barevných kontur na přechodu jasů a stínů. Použity jsou také vysoce kvalitní antireflexní vrstvy Nano Surface Coating.Panasonic Lumix G X Vario PZ HD 45–175 mm 1:4–5,6 Aspherical/Power O.I.S.

Nový kompaktní telezoom má praktický rozsah ohniskové vzdálenosti, díky kterému je vhodným doplňkem základních prodejních sad fotoaparátů Panasonic Lumix mikro 4/3 standardu. Díky svým malým rozměrům a nízké hmotnosti je snadno přenosný, snadno se vejde i do malé brašny nebo batohu a uživatel ho může mít takřka všude s sebou a být tak připraven využít jeho potenciál pro tvorbu anebo pro přiblížení jinak nedostupné scény. Objektiv váží přibližně 210 g a v základní poloze, kdy je nejkratší, má délku jen 90 mm.Rozsah plynule nastavitelné ohniskové vzdálenosti po přepočtu na 35mm formát odpovídá 90–350 mm. Rozsah zoomu určuje použití a v tomto případě je to celá řada fotografických příležitostí – kratší ohnisko je vhodné pro portrétní fotografii nebo pořizování detailních záběrů, nejdelší ohnisko je možno využít pro fotografování sportu nebo života ve volné přírodě. Zoomování usnadňuje citlivý a výkonný servomotorek – páčka zoomu je umístěna na těle objektivu. Toto technické řešení bezpochyby uvítají uživatelé, kteří kompaktní mikrosystém Lumix G rádi využívají nejen pro fotografování, ale také natáčení videoklipů. Telezoom je přirozeně vybaven také výkonným systémem optické stabilizace obrazu Power O.I.S., který umožňuje snímat z ruky a bez blesku s podstatně delším expozičním časem než kdyby objektiv stabilizaci neměl.Výrobce použil nejmodernější optickou konstrukci tak, aby objektiv i přes minimální rozměry a hmotnost poskytoval vysokou obrazovou kvalitu. Velmi zajímavým technickým řešením je nápaditý systém vnitřního ostření Multi-Actuator Floating Inner Focus, vyvinutý právě kvůli malým rozměrům objektivu. Navíc díky tomu, že se optické členy dělí do tří samostatně ovládaných skupin, je automatické ostření rychlejší. Součástí optické konstrukce jsou dva asférické členy a dva členy z ED skla s mimořádně nízkým rozptylem pro snížení barevné odchylky – kontur na přechodu jasů a stínů. Použity jsou také vysoce kvalitní antireflexní vrstvy Nano Surface Coating. A clona se sedmi lamelami a důmyslnou konstrukcí se podílí na velmi příjemném charakteru rozostřených oblastí fotografií.Lumix G X Vario 45–175 mm se na českém trhu začne prodávat během listopadu za doporučenou maloobchodní cenu, která se bude blížit 10 000 Kč. Lumix G X Vario 14–42 mm se na českém trhu bude prodávat koncem letošního roku za maloobchodní cenu také přibližně 10 000 Kč a k dostání také v základní sadě s novým kompaktním tělem Lumix GF3.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: