Pentax Q – kompakt s výměnnými objektivy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Pentax Q – kompakt s výměnnými objektivy

pentax_q_100px

24. června 2011, 00.00 | Hoya Corporation Pentax Imaging Systems Division představila svůj modulární mikrosystém – oznámila, že zahájila výrobu nového digitálního kompaktu Pentax Q s výměnnými objektivy, kterých v první fázi nabídne pět. Prodej má být zahájen v září letošního roku. Prodejní ceny těla a kitů s objektivy ani dalšího příslušenství, jako je třeba externí hledáček, nebyly ještě pro Evropu uvedeny. Tělo Pentax Q bude dodáváno v černém a bílém provedení.

Nový mikrosystém rozšiřuje nabídku bajonetových připojení Pentax na tři: ke středoformátovému bajonetu 645 a k bajonetu K přibude nově vyvinutý bajonet, respektive přípojný systém Q, jehož průměr odpovídá 2/3 rozměru konvenčního bajonetu K. Samotný nový fotoaparát bude velmi kompaktní, malý a lehký – bude mít rozměry 9,8 × 5,7 × 3,1 cm a hmotnost cca 180 g (jen tělo; s baterií a paměťovou kartou asi 200 g). Šasi těla je z hořčíkové slitiny, vnější provedení je elegantní, kvalitní a také odolné.Použit bude obrazový snímač CMOS s délkou úhlopříčky 1/2,3 palce (sic!) a s efektivním rozlišením 12,4 milionu pixelů. Základní poměr stran obrazu je 4:3 a uživatel bude moci změnit na 3:2, 16:9 a 1:1. Snímač je obdobně jako u digitálních zrcadlovek Pentax součástí systému stabilizace obrazu SR –Shake Reduction a chybět nebude ani mechanismus pro odstranění prachu DRII – Dust Removal II. Pro zpracování obrazu je použit procesor nové generace. Pořizovat bude možno soubory RAW (DNG) a JPEG s výběrem ze tří kompresních poměrů (Best, Better, Good). Video formátu MPEG4 AVC/H.264 bude mít nejvyšší rozlišení 1920 × 1080 px a obnovovací frekvenci 30 obr./s. Data se budou ukládat na paměťové karty SD, SDHC, SDXC.Systém automatického zaostřování, založený na principu detekce kontrastu, má mít 25 ostřicích bodů, bude mít bodové ostření a také funkce jako detekce tváří v záběru, sledování objektu AF Tracking a AF Select a chybět nemá ani pomocné osvětlení autofokusu – svítivá LED. Samozřejmě bude možné i ruční ostření.

Exponometrický systém používá TTL měření a nabídne standardní režimy měření – segmentové, vyvážené na střed a bodové. Rozsah měření má být 1,3 až 17 EV. Funkce kompenzace expozice má mít rozsah ± 3 EV v krocích po 1/3 EV a chybět nebude ani funkce automatické expoziční řady AE Bracketing. Rozsah ekvivalentu citlivosti ISO má být od 125 do 6 400 s posunem po 1/3 EV.Pro vyvážení bílé barvy a tedy i celkového barevného podání bude kromě plné automatiky k dispozici velký výběr možností: 10 přednastavených režimů (denní světlo, stín, pod mrakem, 4× zářivkové světlo: D = denní světlo, N = denní bílé, W = chladné bílé a L = teplé bílé světlo, žluté žárovkové světlo, světlo elektronického blesku a speciální režim CTE pro vyvážení se zdůrazněním dominantní barvy u zvláštních scenerií, jako je třeba západ Slunce), možnost jemného doladění a také ruční uživatelské nastavení. Pravděpodobně bude chybět WB Bracketing a přímé nastavení barevné teploty v Kelvinech.Pro fotografování bude široký výběr režimů expozice: plná automatika, pružný automatický program, program s prioritou clonového čísla, program s prioritou rychlosti závěrky (1/2 000–30 s + B), režim s ručním nastavením parametrů expozice, ale také 21 scénických programů včetně speciálních, jako třeba Les, Pódiové osvětlení, Noční scéna HDRI nebo HDRI jako takové – High Dynamic Range Imaging – zobrazování s vysokým dynamickým rozsahem. Uživatelsky bude možné upravovat základní obrazová nastavení, využívat speciální obrazové styly a také digitální obrazové efekty včetně negativního zobrazení, extrakce barev, živých, pestrých barev, černobílého podání, akvarelu, nebo efektu, který simuluje použití objektivu typu rybí oko, anebo funkce pro úpravu míry rozostření pozadí subjektů, zvláště v případě portrétů. K dispozici mají být také různé režimy souvislého snímání.Originálně řešený elektronický blesk je umístěn na levé straně a zvedá se nad tělo na výklopném kloubovém rameni téměř jako pantograf. Fotograf může blesk používat v základní poloze, anebo ho uvést do zvýšené polohy, kdy zábleskové světlo pokrývá úhel odpovídající fokální délce 28 mm (ekv. 35mm formátu). Blesk má směrné číslo 5,6 (m/ISO 125), řadu synchronizačních a provozních režimů a možnost kompenzovat zábleskovou expozici v rozsahu od -2 do +1 EV. Synchronizační čas je 1/2 000 s (při použití elektronické závěrky 1/13 s). A na horní části těla v podélné ose objektivu jsou umístěny aktivní sáňky pro externí elektronický blesk a další příslušenství, kupříkladu externí hledáček.Široký barevný LCD monitor má délku úhlopříčky 3 palce (cca 7,6 cm), rozlišení 460 kpx, široký pozorovací úhel (170 ° vodorovně i svisle) a zobrazuje téměř 100 % snímaného záběru. Displej má automatické i ruční nastavení jasu. Zobrazuje histogram, varování před pod- a přeexpozicí, tři druhy pomocných linií a umožňuje zvětšení obrazu v rozsahu 1,2× až 16× v 16 krocích.

Jako zdroj energie bude sloužit dobíjecí lithio-iontová baterie D-LI68, která má na plné nabití umožnit pořízení až 230 snímků. Mezi příslušenstvím má být i adaptér pro napájení přímo z elektrické sítě. Přístroj bude mít dva konektory, sdružený USB 2.0 High Speed + AV výstup a HDMI typu D.Pět nových objektivů s bajonetem Q pro Pentax Q

Pentax v první fázi představil hned pětici výměnných objektivů pro svůj nový digitální modulární mikrosystém. Všechny jsou velice kompaktní a lehké a jsou optimalizované pro použití v kombinaci s malým obrazovým senzorem CMOS. Jedná se o tyto objektivy:

Pentax-01 Standard Prime

Standardní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností odpovídající 47 mm u 35mm formátu a se světelností f/1,9. Nabízí přirozený pohled podobný tomu, jaký má lidský zrak, a má tedy velmi široké použití včetně krajinářské a portrétní fotografie.

Pentax-02 Standard Zoom

Standardní (setový) pankratický objektiv s rozsahem ohniskové vzdálenosti 27,5–83 mm po přepočtu na 35mm formát se základními clonovými čísly 2,8–4,5 je vhodný pro různé příležitosti s využitím poměrně širokého úhlu záběru v základní pozici zoomu až po střední ohniskové vzdálenosti.Pentax-03 Fish Eye

Objektiv s ohniskovou vzdáleností 17,5 mm po přepočtu na 35mm formát a základním clonovým číslem 5,6. Nabízí velmi široký zorný úhel – 160 stupňů podél diagonální linie obrazového snímače, což umožňuje vytvořit vizuální efekt „rybího oka“. Díky tomu umožňuje vytvářet jedinečné, poutavé obrazy, odlišné, než jak vidí lidské oko, se zkreslením předmětů a s panoramatickým efektem a s velkou hloubkou ostrosti.

Pentax-04 Toy Lens Wide a Pentax-05 Toy Teleobjektiv

Objektivy – hračky s optikou konstruovanou speciálně tak, aby zůstaly zachovány určité optické vady objektivů. Umožňují produkovat zvláštně působící obrázky, jaké lze pořídit fotoaparáty na hraní. Širokoúhlý objektiv má ohniskovou vzdálenost 35 mm po přepočtu na 35mm formát a pevnou clonu f/7,1. Teleobjektiv je střední, s ohniskovou vzdáleností odpovídající 100 mm po přepočtu na 35mm formát a s pevnou světelností f/8.Pentax také nabídne volitelné příslušenství:

 • Polarizační filtr Pentax-100 o průměru 40,5 mm pro objektivy Pentax-01 Standard Prime a Pentax-02 Standard Zoom. Filtr minimalizuje odlesky na vodě nebo skleněné ploše, které se obtížně odstraňují při digitálním zpracování, a pomáhá zajistit ostré, kontrastní obrazy a syté barvy.
 • MH-RA 40,5 mm – kovová, kopulovitá sluneční clona pro objektiv Pentax-01 Standard Prime.
 • PH-SBA 40,5 mm – plastová, čtvercová sluneční clona pro objektiv Pentax-02 Standard Zoom.
 • Externí optický hledáček O-VF1 – konstruován je pro výhradní použití s objektivem Pentax-01 Standard Prime. Umožňuje jasný pohled na subjekt i na ostrém slunci.
 • Stylové a ochranné pouzdro s poutky pro řemínek, umožňující zavěšení na krk a pohotové použití fotoaparátu, kdykoli si uživatel přeje.


 • Nový Pentax Q má být v Evropě k dispozici od prvního týdne letošního září. Doporučené prodejní ceny těla, kitů a příslušenství pro evropský trh ještě nebyly oznámeny.

  Tématické zařazení:

   » Ostatní  » FotoTechnika  

   » Novinky  

   » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

  Diskuse k článku

   

  Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

   

  porovnání

  Autor: mk Muž

  Založeno: 24.06.2011, 08:15
  Odpovědí: 4

  Sony NEX vs Pentax Q :)
  http://a.img-dpreview
  .com/previews/pentaxQ/ima
  ges/sidebyside1.jpg

  Odpovědět na příspěvek

  RE: porovnání

  Autor: bob222 Muž

  Založeno: 24.06.2011, 10:15

  keď som videl veľkosť toho "čípku", tak som myslel že ide o preklep. A to nehovorím o nástrele ceny kdesi na webe.
  Ale možno japonský trh to zoberie, tí milujú všetko "najminiatúrnejšie"...

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: porovnání

  Autor: jarda Muž

  Založeno: 24.06.2011, 10:23

  Taky mi to tak prislo, ale koukni na ten Ricoh, je to nejaky GR, s vymennymi moduly, a opravdu to jde,,,,Pravda, ze ta velikost je opravdu super, ale myslim ze to musi stat malo, jinak to nebude prodejne,,,,Alespon ne v CR...

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: RE: porovnání

  Autor: bob222 Muž

  Založeno: 24.06.2011, 10:43

  Ale Ricoh GXR je o inom, ten má aj APS-C moduly, nielen s malým čipom...

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: RE: RE: porovnání

  Autor: jarda Muž

  Založeno: 24.06.2011, 11:15

  Jo, koukam na to, u pevnych obj. maji aps cipy, u zoomu maji mensi, vzhledem k zachovani kompaktnosti. Ricoh je zajimavy, zvlaste GR III, dle specif....

  Odpovědět na příspěvek

  krasavec s mini cipem

  Autor: jarda Muž

  Založeno: 24.06.2011, 10:20
  Odpovědí: 0

  Kdyz sjem videl nadpis, rikam si parada, k zrcadlovce neco maleho, s dobrymi objektivy, a stylovka. Ale jestli jsem dobre pochopil, je tam cip o velikosti, ktera se dava do ultrazoom aparatu, a ty toy objektivy naznacuji, jakym to chteji ubirat smerem... Ale pekne to je, a kdyz to nebude stat moc penez, a slusne fotit (Ricoh ma stejny cip, a foti skvele, i na vetsi iso), tak to ma urcite budoucnost, ale Nex se s tim srovnavat neda..

  Odpovědět na příspěvek

  omyl

  Autor: klingo Muž

  Založeno: 24.06.2011, 10:23
  Odpovědí: 0

  Som pentaxák ale toto by som si nekúpil ani omylom.Prečo vláčiť hrču objektívov,keď to isté dostanem v tele vyspelého kompaktu z rovnakým čipom.Neobstojí ani argument svetelných obj.,Aj takéto kompakty sú na trhu od rôznych výrobcov s objektívmi výborne odladenými.

  Odpovědět na příspěvek

  tak trochu toy toy kamera...

  Autor: a4 Muž

  Založeno: 24.06.2011, 11:48
  Odpovědí: 0

  ...a obávám se, že zároveň indicie, jakým směrem se Pentax patrně brzy vydá (jen pro zajímavost a informaci všem, kdo si cenu nedohledali jinde: cena je stanovena na $800, tuším v základním setu).
  Když na trh přišel zde již zmíněný Ricoh, chytal jsem se za hlavu - nikdy bych nečekal, že to zrovna Pentax bude chtít trumfnout a že mi ten Ricoh nakonec nepřijde jako ten úplně nejblbější nápad.

  Odpovědět na příspěvek

  Zklamání

  Autor: Lukas_highenergy.cz Muž

  Založeno: 24.06.2011, 13:54
  Odpovědí: 0

  Jak jsem začal číst, tak jsem si říkal, že to vypadá opravdu pěkně a že pokud by se to pentaxu vydařilo, tak by to mohl být fajn foťák. Ale když jsem se dostal k části s uvedením čipu a jeho rozměru, tak mám spíš pocit, že se někdo v Pentaxu zbláznil. Škoda... Takže si v klidu nechám jako kompatnější foťák i nadále Olympuse EPL-1.

  Odpovědět na příspěvek

  pro milovníky bezprašného čipu

  Autor: kaiman Muž

  Založeno: 24.06.2011, 14:05
  Odpovědí: 4

  Výměna objektivu = další prach = pěkně velké housenky (při tak malém čipu) na fotkách. Jak mám Pentaxe rád, tak to nechápu. O tom blesku na jeřábu ani nemluvě. To vypadá, jako by Ti pánové, co se pod to podepsali, nikdy nefotili. S bleskem. No ať se hlavně zase někdo neurazí - a především ten blesk :-)

  Odpovědět na příspěvek

  RE: pro milovníky bezprašného čipu

  Autor: pipo Muž

  Založeno: 24.06.2011, 14:52

  Ten blesk co nejdál od osy objektivu je špatně?

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: pro milovníky bezprašného čipu

  Autor: kaiman Muž

  Založeno: 25.06.2011, 08:23

  Pipo, to je zbytečná otázka. Problém není ve vzdálenosti, ale v pohyblivosti, křehkosti a provozní nekompaktnosti takového řašení. Cokoliv takhle trčí z těla přístroje, vše, co se hýbe (typicky šoupací kryty před objektivem), je mnohdy sice efektní, ale velmi zranitelnou částí fotoapearátu. Můj Canon S95 je se svým čertíkem vyskakujícím z krabičky podobným nesmyslem. Oči mé, červené :-)

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: RE: pro milovníky bezprašného čipu

  Autor: pipo Muž

  Založeno: 25.06.2011, 15:50

  Nutí tě někdo ho vystrkovat? Ho nech zasunutej (blesk:))

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: RE: pro milovníky bezprašného čipu

  Autor: pipo Muž

  Založeno: 25.06.2011, 15:53

  Mimochodem v dobách kinofilmu můj Pentax Z1P měl sáňky na straně, zvláštnost to pentaxů. Možná v tom chtějí pokračovat:)

  Odpovědět na příspěvek

  plýtvání

  Autor: Kikapu Muž

  Založeno: 24.06.2011, 22:48
  Odpovědí: 8

  Tak tomu říkám plýtvání invencí.... Až na divný čertíkovský blesk je vše naprosto vychytané, ale asi ještě dlouho budu křičet "proč?!"
  Když Samsung dokázal spolupráci s Pentaxem přetavit do řady NX s perfektními a dostupnými skly, říkal jsem si, to bude pecka, až přijde se svým kouskem sám Pentax, to jsem ovšem netušil, že je napadne takováto blbost. Jasný, my je nezachráníme, v Asii se to prodá proto, že nikdo jiný to takhle nedělá, na západ od ČR proto, že to je hezké. Jak už někdo tady poznamenal, místo čipu došlo k záměně za čípek, ale to se holt strká někam jinam. Věčná škoda, po zahrábání FF modelu pro mně skoro stejně nepochopitelné, v řebříčku přešlapů hned na druhém místě :-(

  Odpovědět na příspěvek

  RE: plýtvání

  Autor: Loundry Guy Muž

  Založeno: 29.06.2011, 09:52

  V Asii a na západ od nás se to prodá prostě proto, že Česko je příliš malý a nezajímavý trh pro řadu firem, nejen pro Pentax, respektive Hoya Corp.

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: plýtvání - na druhou

  Autor: kaiman Muž

  Založeno: 29.06.2011, 13:11

  Chlapíku, oba Tvoje příspěvky jsou trošku off. Ten malej pentáxek souvisí s tím středoformátovým leda tak šalebností té značky. Za druhé: foťáček je tady představován českým zákazníkům, ne těm, o kterých se zmiňuješ. A ti na něj reagují. Jako na hračku. S bleskem na jeřábku a čípkem titěráčkem. Držet se tématu je fakt lepší, než hýřit marketingovejma kecama.

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: RE: plýtvání - na druhou

  Autor: Loundry Guy Muž

  Založeno: 29.06.2011, 14:42

  "...hýřit marketingovejma kecama..." Ty jsi mimo mísu už delší dobu, hochu. Moje příspěvky nejsou příspěvky, ale reakce na něčí bláboly a na ty tvoje ani nemá smysl reagovat, všeználku. TIPA je off, Pentax je off, jenom kaiman je letadlo.

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: RE: RE: plýtvání - na druhou

  Autor: kaiman Muž

  Založeno: 29.06.2011, 16:05

  Tak nereaguj. Bude to lepší, než takhle nejapně... :-)
  PS: Lepší bejt, chlapíku, mimo mísu, než sedět zadkem na stejný jako Ty. To mi věř :-)

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: RE: RE: RE: plýtvání - na druhou

  Autor: Loundry Guy Muž

  Založeno: 29.06.2011, 18:07

  Ja te tipuju spis na pliny, nez na to ze bys sam zvladal dojit na velkou. Ty mas asi potize s vnimanim sledu prispevku ci vubec s chapanim psaneho textu obecne, ne? Ten, kdo tu zacal zvanit o prodejich v Asii ci na zapad od nasich hranic jsem nebyl ja, stejne tak jsem sem nezatahl pindy o tom, na co foti \"profici\" a zatim jsem se tady od internetove luzy dozvedel akorat to, ze Pentax pohnojil uplne vsechno, kompakty pocinaje, pres zrcadlovky az ke stredoformatum, nicmene jsem se nedozvedel proc loseri od Pentaxu ziskali se 645D titul nejlepsi profi DSLS roku.

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: RE: RE: RE: RE: plýtvání - na druhou

  Autor: kaiman Muž

  Založeno: 29.06.2011, 18:40

  Stručně - Tvoje urážky a povýšenost na kvalifikaci nestačí. O té demagogii ani nemluvě. Tlachej si, jak libo. Každý si rád přečte, jak vychvaluješ 645, když článek je o čipíčkovi.

  Odpovědět na příspěvek

  Re: holá pravda jako výprask na holou...

  Autor: kaiman Muž

  Založeno: 03.07.2011, 14:22

  Loseři od Pentaxu, tak bych to nenazval. Ale jako čelný představitel internetové lůzy potvrzuji názor, že kdysi revoluční kroky někdejší Asahi Optical Company Ltd. se s časem změnily na krůčky. Pokulhávající. Kdysi to bývala věhlasná firma se 6000 zaměstnanci. Dnes sedí na desáté příčce světového žebříčku v prodeji fotoaparátů a uždibují si 1,5 % světového trhu. Po loňském desetiprocentním poklesu prodejů.
  Viz zde:
  http://zpravy.e15.c
  z/byznys/prumysl-a-energe
  tika/vyrobce-fotoaparatu-
  ricoh-koupi-konkurencni-p
  entax-678359

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: RE: RE: Pentax prodán Ricohu

  Autor: kaiman Muž

  Založeno: 02.07.2011, 00:15

  Chlapíku, zamačkávám jako bývalý pentaxák slzu v oku a všem jeho příznivcům připojuji truchlivý odkaz třeba sem:
  http://www.csfotogr
  afie.cz/aktuality-a-zajim
  avosti/pentax-ricoh.html


  Bůh žehnej tomuto přeprodání!
  PS: A tím se stávají diskuse pentaxmilců dosti bezpředmětné. Se mi zdá. Konejšivé prohlášení pana prezidenta Toshiaki Iue si každý přečte i mezi řádky. Nedá to moc práce. Ani nevíte, jak rád bych se mýlil.

  Odpovědět na příspěvek

  Spousta profíků

  Autor: Pe Muž

  Založeno: 25.06.2011, 22:29
  Odpovědí: 6

  používá Canon nebo Nikon. Málokdo Pentax. Čím to asi bude...

  Odpovědět na příspěvek

  RE: Spousta profíků

  Autor: BoD Muž

  Založeno: 26.06.2011, 02:05

  Protože málo profíků fotí na středoformát. A dneska u nás může být profíkem každý, třeba i s Nikonem D3000 nebo i kompaktem.
  Domnívám se, že trh zrcadlovek začíná být mírně ztrátový. Když z něj odcházejí takoví výrobci, jako Olympus, Sony, Samsung..... kdo si vůbec dneska koupí foťák, když už telefony umí dvanáct mega, AF i zoom. Navíc pro běžného uživatele není zrcadlovka zárukou ničeho. To jenom my, co s nimi výlučně fotíme, si myslíme, že ano.

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: Spousta profíků

  Autor: kaiman Muž

  Založeno: 26.06.2011, 10:19

  Tím to tedy jistě není. O středoformátu není řeč, a mimochodem i tam už Pentax před lety prakticky vyklidil pole.
  Takže abychom ty formáty nemíchali. Neznám čísla ve FF a cropu, ale asi se shodneme, že Pentax je tam minoritně, jistě ne na špici pelotonu. Olympus, Sony a Samsung to mají na trhu obsazeném zavedenými zrcadlovkáři těžké (on totiž i Olympus byl vždycky v zrcadlovkách trochu mimo, trošku solitér, jestli mi rozumíte, a vzpomínám už na OM-1). Sony a Samsung tam jsou na návštěvě a byl by zázrak, kdyby se do fundamentálně obsazeného segmentu konkurenčně významně vlámali. Jen ukrajují z koláče.
  Nakonec bych si dovolil pochybovat, že my, zrcadlovkáři, fotíme jen zrcadlem. Nikoliv.

  Odpovědět na příspěvek

  Pentax 645D Best DSLR Professional by TIPA 2011

  Autor: Loundry Guy Muž

  Založeno: 29.06.2011, 09:44

  Čím to asi bude? :)))

  Odpovědět na příspěvek

  RE: Spousta profíků

  Autor: Ivo Muž

  Založeno: 01.07.2011, 16:05

  to, ze nepoznas inu znacku ako C alebo N a ze za profika pokladas kazdeho ***** s kanoonom na krku je len tvoj problem..
  ked nic ine, staci sa aspon naucit pouzivat google..
  http://www.foto
  skoda.cz/eobchod/pentax-6
  45d

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: Spousta profíků

  Autor: kaiman Muž

  Založeno: 01.07.2011, 23:16

  Ivo, zbytečně kalíš vodu. Péčko píše něco jiného. Prostě jen konstatuje, že spousta profíků používá C a N, nikoliv P (čímž nemíním Praktiku). A to tak zřejmě bude. Takže jakýpak hrocení a hvězdičky :-)
  Ale jednu věc fakt nechápu. Tady je řeč o novým čipíčkovitým miniPentaxu a v reakcích se píše o 645, kterej, mimochodem, Škoda sice nabízí, ale nemá na krámě. Na dodací lhůtu se radši neptám... Ale jak to souvisí s ubožátkem Qéčkem, to fakt nevím.

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: Spousta profíků a prodej Pentaxu!

  Autor: kaiman Muž

  Založeno: 02.07.2011, 00:09

  Zamačkávám jako bývalý pentaxák slzu v oku a všem jeho příznivcům připojuji truchlivý odkaz třeba sem:
  http://www.csfotogr
  afie.cz/aktuality-a-zajim
  avosti/pentax-ricoh.html


  Bůh žehnej tomuto přeprodání!
  PS: A tím se stávají diskuse pentaxmilců dosti bezpředmětné. Se mi zdá.

  Odpovědět na příspěvek

  Já bych to nehrotil.

  Autor: BoD Muž

  Založeno: 26.06.2011, 01:51
  Odpovědí: 4

  Já bych to nehrotil, je to kompakt s výměnnými objektivy. Koho zajímá kompakt, ať se zamyslí.
  Koho kompakt nezajímá, ať to nechá jiným. Penízky jsou potřeba a trh zrcadlovek je zřejmě přesycen.
  Své zákazníky si jistě najde, jako každá miniatura.
  Za dobrého světla jsou kompakty celkem slušné přístroje a šum na ISO 400 už je dávno minulostí.
  Věřím, že to nebude foťák jen di vitrín.

  Odpovědět na příspěvek

  RE: Já bych to nehrotil.

  Autor: kaiman Muž

  Založeno: 26.06.2011, 10:11

  Sorry, ale to jsou obecné pindy. Malý čípek a blesk na jeřábu tím nevokecáš. Někomu bude možná útěchou, že ten blesk je možné používat i zasunutý, ale to bude zřejmě u řady objektivů problém (červené oko pomíjím, protože při dnešním SW ho nepovažuji za problém).

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: Já bych to nehrotil.

  Autor: Pe Muž

  Založeno: 26.06.2011, 13:26

  Alo jo, ať si to koupí kdo chce, pokud to nebude státní zakázka pro všechny ústavní činitele, jejich rodinné příslušníky a jejich kamarády ... Jen takový postřeh - hledal jsem nějaké ukázkové fotky z tohoto přístroje - zatím marně. To možná ale i odpovídá účelu tohoto přístroje - nikoli fotit, ale být hlavně viděn. Ale to Pentax vlastně zvládá dobře. Všichni víme, že je to aparát k ničemu, ale plácáme o něm už docela dlouho. Taky se mi zvenčí líbí, ne, že ne, ale na focení bych si spíš vzal nějaký opravdický fotoaparát - možná že uvnitř tohohle ani žádný čip není, ostatně polovina těch, co si ho koupí, si toho ani nevšimne... ;-)))

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: Já bych to nehrotil.

  Autor: pipo Muž

  Založeno: 27.06.2011, 12:22

  Aha. Zasunutý blesk je problém kvůli stínění a vysunutý...je na jeřábu a to je taky fuj. Trochu nerozumím.

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: RE: Já bych to nehrotil.

  Autor: kaiman Muž

  Založeno: 27.06.2011, 14:31

  Tvůj problém :-) Koukni na to, jak je to řešeno na jiných fotoaparátech a dovtípíš se.

  Odpovědět na příspěvek

  Už se nemůžu dočkat

  Autor: Karel Kahovec Muž

  Založeno: 27.06.2011, 07:05
  Odpovědí: 0

  další řady špičkových foťáků Pentax, tentokrát s bajonetem M. Budou to nejmenší zrcadlovky světa s čipem 1/3,2"...

  Připadá vám to jako blbý vtip? Tak to mě systém Q taky...

  Odpovědět na příspěvek

   

   

  Vložit nový příspěvek

  Jméno:

  Pohlaví:

  ,

  E-mail:

  Předmět:

  Příspěvek:

   

  Kontrola:

  Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

  Kód pro ověření

   

   

   

   

   

  Přihlášení k mému účtu

  Uživatelské jméno:

  Heslo: