photokina 2006: čeští vystavovatelé na photokině - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

photokina 2006: čeští vystavovatelé na photokině

28. září 2006, 00.00 | Vzhledem k poměrně malé vzdálenosti od naší české kotliny, jsme se vydali hledat, zda-li na photokině 2006 nevystavují také české firmy. Nalezli jsme jich celkem pět. Tradiční značky jako Foma Bohemia a Meopta zřejmě nepřekvapí, ale nalezli jsme i zajímavost, o které jsme dosud nevěděli. Podívejme se tedy na přehlídku našeho "národního teamu" na photokině 2006.

Vzhledem k poměrně malé vzdálenosti od naší české kotliny, jsme se vydali hledat, zda-li na photokině 2006 nevystavují také české firmy. Nalezli jsme jich celkem pět. Tradiční značky jako Foma Bohemia a Meopta zřejmě nepřekvapí, ale nalezli jsme i zajímavost, o které jsme dosud nevěděli. Podívejme se tedy na přehlídku našeho "národního teamu" na photokině 2006.

Foma Bohemia
Tradiční český výrobce fotomateriálů si nenechal ujít svou účast na důležitém fotografickém veletrhu a prezentoval se formou středně velkého stánku s výstavou svých produktů. Stále se orientuje na výrobu černobílých filmů pro pozitivní kopie, technických černobílých papírů, černobílých inverzních filmů, barevného papíru, barevného negativního filmu a barevného inverzního filmu a rentgenového filmu. Vyrábí také RTG diagnostické přístroje, materiály pro kriminalistiku apod.Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě
Naše poměrně známá škola fotografie se na photokině 2006 neprezentovala formou stánku, ale výstavy fotografií svých absolventů. U výstavy byla k nahlédnutí také kniha Absolventi, která nabízela širší pohled na absolventskou tvorbu, než se mohlo vejít na několik metrů dlouhou zeď. České fotografie rozhodně nezapadly mezi ostatní prezentace německých fotografických škol a ani nebyla nijak fyzicky odstrčena. Galerie ITF byla hned u vchodu do haly 1 (Visual Gallery), která nabízela prostor podobným projektům.

Meopta - Optika
Další český tradiční výrobce, tentokrát optiky, měl podobně velký stánek jako Foma. K vidění zde byla většina relevantního portfolia, do něhož patří zvětšovací přístroje, zvětšovací objektivy, dalekohledy, řezačky a vojenská optika. Kromě těchto oblastí se Meopta věnuje také výrobě projekční techniky.MW - The Screenfactory
Neznámá společnost, hlásící se k České republice, prezentovala projekční plátna a různé systémy sloužící jako pozadí pro projekci. Zdá se však, že se jedná o společnost s německým pozadím a jako "našince" je příliš nemůžeme počítat. Na jako jediném zde uvedeném stánku (kromě výstavy ITF) zde ani nebyla slyšet čeština.

Short Images
Největším překvapením byla společnost Short Images představující svůj nový výrobek "Ringflash". Jak jsme se na stánku dozvěděli, společnost byla založena právě pro produkci tohoto výrobku. A o co se jedná? Proč kupovat drahé kruhové blesky a řešit k nim další napájení, když tu máme zajímavý světlovodivý adaptér na externí blesk?

Ringlash se jednoduše nasadí na externí blesk a emitované světlo "přemístí" do reflektoru okolo objektivu. Díky tomuto řešení lze pohodlně fotografovat například portréty bez stínu a přiblížíme se tak technice, kterou používal i světoznámý Helmut Newton. Ten také používal pro portréty kruhový blesk. Na stánku byl k vyzkoušení adaptér pro blesk Canon Speedlite 580EX, ale vyráběn bude adaptér i pro Nikon SB-800. Cena by se měla pohybovat okolo 3 000 Kč.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoReport  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  » Reportáže  

 » Novinky  

 » Novinky  » Výstavy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: