Přichází nový Nikon telekonvertor TC-20E III 2x - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Přichází nový Nikon telekonvertor TC-20E III 2x

15. prosince 2009, 00.00 | Nikon na sklonku minulého týdne představil nový telekonvertor, který umožňuje na digitálních zrcadlovkách Nikon prodloužit ohniskovou vzdálenost objektivu. Jedná se podle výrobce o první telekonvertor na světě, který ve své konstrukci zahrnuje asférickým člen. Podrobnosti naleznete v našem článku.

Nestačí vám již teleohniskový dosah vašeho stávajícího Nikon objektivu a přitom se vám nechce investovat peníze do koupě nového skla? Jedním z alternativních řešení může být například nový telekonvertor TC-20E III 2x, který před několika dny představil Nikon. Dané zařízení dokáže zdvojnásobit ohniskovou vzdálenost nasazeného objektivu při standardním snížení světelnosti o 2 EV. Takže například při nasazeném objektivu Nikkor AF-S VR 200 mm f2 G se zvětší jeho ohnisková vzdálenost na 400 mm, přičemž dojde k snížení světelnosti optické soustavy na f4. Tento telekonvertor tak bude například užitečný pro fotografy, kteří fotografují například sport nebo divou zvěř.

Uvedený AF-S telekonvertor je možné vložit mezi bajonet Nikon zrcadlovky (eventuálně na tělo Fuji S5 Pro fotoaparátu) a teleobjektiv. Zařízení je plně kompatibilní s nejnovějšími systémy Nikon optické stabilizace („VR“, „VR II“), měření expozice a fungování automatického zaostřování.

Optická konstrukce telekonvertoru zahrnuje celkem 7 optických člen řazených v 5 skupinách, přičemž daná optická soustava zahrnuje i jeden asférický element. Užitím asférického členu (podle informací výrobce se jedná o první telekonvertor na světě, který ve své konstrukci používá asférický člen) chce Nikon minimalizovat degradaci obrazové kvality, která patří mezi obecné nevýhody používání telekonvertorů.

Telekonvertor TC-20E III nabízí gumové těsnění bajonetu, odolné aretační zařízení pro vysoké zatížení a velké tlačítko pojistky bajonetu pro rychlou obsluhu například v rukavicích. Součástí balení k uvedenému telekonvertoru je i dvojice krytek s inovovanou konstrukcí a ochranné pouzdro.

Na trhu by se měl telekonvektror TC-20E III objevit zhruba na konci ledna 2010. Výše tuzemské ceny zatím nebyla zveřejněna, ale v zahraničí by se měl daný telekonvertor prodávat za cenu cca 533 EUR (cca 15 000 Kč). Více informací o uvedeném zařízení můžete načerpat buď na stránkách výrobce či v níže přiložené tiskové zprávě.

Nikon telekonvertor TC-20E III 2x

Zdroje: TZ Nikon a Dpreview.com

Tisková zpráva


Nikon uvádí AF-S telekonvertor TC-20E III, telekonvertor pro špičkovou kvalitu obrazu s teleobjektivy NIKKOR

Společnost Nikon Europe uvádí nový AF-S telekonvertor TC-20E III, první telekonvertor na světě využívající asférický optický člen. Telekonvertor je vybaven zcela novou optickou konstrukcí, která při zachování kompaktních rozměrů nabízí špičkovou kvalitu obrazu fotografům přírody a sportu.

Zurab Kiknadze, Product Manager for Lenses, Accessories & Software u společnosti Nikon Europe, říká: „Pro mnoho fotografů znamenalo doposud použití telekonvertoru se zvětšením 2× kompromis v kvalitě obrazu výměnou za praktičnost.“ A dodává, „Převratná optika nového AF-S telekonvertoru TC-20E III nabízí vynikající kvalitu obrazu fotografům, kteří chtějí zvětšit dosah svých teleobjektivů NIKKOR“.

První telekonvertor s asférickým optickým členem na světě AF-S telekonvertor TC-20E III je prvním telekonvertorem na světě s asférickým optickým členem, který poskytuje vynikající kvalitu obrazu v maximálně přenosném provedení. Telekonvertor je plně kompatibilní s nejnovějšími systémy redukce vibrací VR, autofokusu a měření expozice, a je nepostradatelnou položkou vybavení všech fotografů přírody a sportu.

Konstruován pro profesionály:
Nový AF-S telekonvertor TC-20E III je konstruován tak, aby tvořil nedílnou součást kompatibilních teleobjektivů NIKKOR, a je vybaven gumovým těsněním bajonetu, odolným aretačním mechanismem pro vysoké zatížení a rozměrným tlačítkem aretace bajonetu pro rychlou práci v rukavicích. Telekonvertor se dodává včetně nově konstruovaných krytek a praktického ochranného pouzdra.

Telekonvertory:
Telekonvertory jsou optická zařízení vkládaná mezi tělo fotoaparátu a teleobjektiv z důvodu prodloužení ohniskové vzdálenosti objektivu bez ovlivnění nejkratší zaostřitelné vzdálenosti. Zvětšení poskytované telekonvertorem přináší jako vedlejší faktor snížení propustnosti světla optické soustavy a tím i snížení světelnosti použitého objektivu. AF-S telekonvertor TC-20E III snižuje světelnost objektivu o 2 EV. Při nasazení na objektiv se světelností f/2 (například AF-S VR 200 mm f/2G) je výsledná světelnost f/4.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

opravte si na telekonvertor

Autor: kaiman Muž

Založeno: 15.12.2009, 14:16
Odpovědí: 0

Konvektor je tak na zahřátí, ale na na fotografování :-)

Odpovědět na příspěvek

zmatek v pojmech

Autor: Pitrs Muž

Založeno: 15.12.2009, 15:30
Odpovědí: 0

"který umožňuje na Nikon digitálních zrcadlovkách zdvojnásobit ohniskový rozsah objektivu." - telekonvertor rozhodně nezdvojnásobí ohniskový rozsah obejktivu.
A nepřekládejte to z té angličtiny tak otrocky slovo od slova... ("Nikon digitální zrcadlovka").

Odpovědět na příspěvek

RE:

Autor: Daniel Poláček Muž

Založeno: 15.12.2009, 16:35
Odpovědí: 1

Dobrý den,
děkujeme Vám za připomínky. Článek jsme již aktualizovali.

Přejem
e Vám hezký den.
S pozdravem
Daniel Poláček

Odpovědět na příspěvek

RE: RE:

Autor: Pitrs Muž

Založeno: 15.12.2009, 19:55

"Dané zařízení dokáže zdvojnásobit ohniskovou vzdálenost nasazeného objektivu při standardním snížení světelnosti v rozsahu 2 EV."

Nedojde ke snížení světelnosti v rozsahu 2 EV,ale o 2 EV - to je zásadní významový rozdíl. Udělejte opravu opravy, prosím.

Odpovědět na příspěvek

skutečný a první test v ČR

Autor: Macek Muž

Založeno: 28.05.2010, 15:05
Odpovědí: 0

Vážení,
dovoluji si vám nabídnout náš včerejší amatérský test tohoto konvertoru.
http://www.2
msoft.net/tc20e3/

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: