Pro nikonisty představil Carl Zeiss nový objektiv Distagon T* 2,8/25 ZF.2 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Pro nikonisty představil Carl Zeiss nový objektiv Distagon T* 2,8/25 ZF.2

14. června 2010, 00.00 | Carl Zeiss představil nové širokoúhlé sklo Distagon T* 2,8/25 ZF.2, které je určeno pro DSLR Nikon. Další podrobnosti o tomto objektivu naleznete uvnitř našeho článku.

Rodina objektivů pro digitální zrcadlovky vybavené Nikon F bajonetem (tzn. DSLR fotoaparáty značky Nikon (fullframe i APS-C formátem senzoru) a Fujifilm S3/S5 Pro) se rozrostla o nové sklo Carl Zeiss Distagon T* 2,8/25 ZF.2. Jedná se o inovovanou verzi staršího objektivu nesoucí označení ZEISS DISTAGON T* 25/2,8 ZF.

Nový objektiv nabízí pevné širokoúhlé ohnisko 25 mm (na DSLR aparátech s APS-C formátem bude ale uživatel pracovat s podstatně méně širokoúhlým záběrem odpovídající ohnisku cca 37 mm) a světelnost f2,8. Díky těmto parametrům se tento objektiv dobře uplatní například v oblasti fotografování krajiny či architektury (myslíme tím samozřejmě fullframe DSLR). Největší přidanou hodnotou nového objektivu je přítomnost CPU jednotky, která u předcházejícího modelu chyběla. Uvedený objektiv tak bude konečně plně kompatibilní s (polo)automatickými režimy fotoaparátu a umožní rovněž do EXIF informací snímku ukládat informace o nastaveném clonovém číslu. Nicméně zmiňovaný objektiv i nadále postrádá systém automatického ostření, takže se uživatelé budou muset spokojit s pouze manuálním způsobem ostření.

Protože tisková zpráva výrobce neobsahuje žádné další údaje o technické specifikaci, a tak je pravděpodobné, že ZF2. verze objektivu Distagon T* 2,8/25 bude mít obdobné parametry jako předchozí model objektivu. To znamená, že s daným objektivem bude možné ostřit již ze vzdálenosti 17 cm, přičemž maximální nastavitelná clona je F22. Optická soustava daného skla by měla čítat 10 čoček řazených v 8 skupinách. Průměr filtrového závitu by měl být 58 mm a váha objektivu by se neměla přehoupnout přes cca 500 gramů. Rozměry objektivu by měly být 68

Širokoúhlé sklo Carl Zeiss Distagon T* 2,8/25 ZF.2 je již nyní dostupné na trhu, kde se prodává za cenu cca 775 EUR (cca 20 100 Kč). Další podrobnosti o uvedenému objektivu můžete naleznout na webových stránkách výrobce.

Objektiv Carl Zeiss Distagon T* 2,8/25 ZF.2

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

raději Distagon 21 mm

Autor: kaiman Muž

Založeno: 14.06.2010, 01:28
Odpovědí: 0

Zeiss Distagon 2,8/21 je skvostný. Tedy lepší :-)
Viz: http://www.photozone.de/R
eviews/overview
Ověřen
o praxí, škoda, že článek tuhle souvislost neuvádí.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: