Redged – stativy a hlavy Made in Netherlands - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Redged – stativy a hlavy Made in Netherlands

redged_stativy_100px

24. srpna 2011, 00.00 | Nizozemské stativy značky Redged představují zajímavou novinku na českém a slovenském fotografickém trhu. Jejich výhradním dovozcem pro Českou republiku a Slovensko je firma Artbox, s. r. o., a zakoupit si je můžete v internetovém obchodu eBrasny.cz.

Redged v současné době nabízí šest kolekcí stativů ze čtyř materiálů:

 • Titanové – cenově nejdostupnější série, hliník s titanovým zakončením; jsou to pevné, ale zároveň lehké stativy; nesou označení „Studio Serie“, neboť se nejvíce používají uvnitř, ve studiu, fotoateliéru, anebo na akcích v interiérech; nohy mají sekce uzavírané klipsy
 • Hliníkové – levné stativy z hliníkové slitiny navržené pro outdoorové použití; rotační zámky na nohou zajišťují rychlé rozložení stativu a zároveň chrání nohy před vnikáním prachu a jemného písku; nohy jsou ukončeny gumovými patkami
 • Karbonové (uhlíkové) – nohy stativů z uhlíkových vláken jsou lehké, ve srovnání s ostatními typy nejlehčí, přitom ale pevné, výborné snižují vibrace; nohy mají rotační zámky a jsou ukončeny gumovými patkami
 • Bazaltové (čedičové) – nohy jsou vyrobeny z čedičových vláken a pryskyřice jako pojiva; jsou cenově levnější než uhlíkové; mají nízkou hmotnost a vysokou nosnost, jsou velmi pevné, výborně snižují vibrace; nohy mají rotační zámky a jsou ukončeny gumovými patkami
 • Všechny stativy mají na horních sekcích dvou nohou pěnová držadla kvůli komfortu nošení a držení, umožňují otočení středového sloupku pro fotografování těsně u země, což je vhodné zejména pro záběry zblízka a makrofotografii, a mají hák na středovém sloupku pro upevnění závaží a získání větší stability. Umožňují nasadit jakoukoli hlavici – mají závit 1/4 i 3/8 palce. Jsou opatřeny nivelační bublinou – vodováhou. Redged nabízí různé druhy tripodů a monopodů, různé stativové hlavy i upínací destičky. Záruka na veškeré výrobky Redged je 5 let. Součástí stativů je polstrovaná brašna s popruhem přes rameno a se základním nářadím (imbus apod).  Jako první konkrétní příklad můžeme uvést karbonový stativ TSC-424, který lze pořídit za 7 475 Kč s 20% DPH (305 €). Mají zamykací kroužek krytý gumou, který zamezuje vnikání prachu, písku a nečistot do stativu. Nohy lze nastavit do tří poloh, přičemž každá je aretována, aby nedošlo k rozjetí nohou. Nohy mají čtyři sekce. Ve složeném stavu stativ měří 43 cm, má maximální výšku 141 cm, normální výšku 118 cm a minimální výšku 17 cm. Váží přesně jeden kilogram a má nosnost 8 kg.

  Hliníkový stativ RTA-424 je v prodeji za 2 724 Kč s 20% DPH (111 €). Také tento stativ má zamykací kroužek krytý gumou a nohy nastavitelné do tří aretovaných poloh. Utažení středového sloupku usnadňují křidélka na okraji upínací matice. Nohy mají čtyři sekce. Ve složeném stavu stativ měří 50 cm, má maximální výšku 148 cm, normální výšku 118 cm a minimální výšku 15 cm. Váží 1,4 kg a má nosnost 8,5 kg.  Hliníkový makrostativ RTA-320 lze pořídit za 1 475 Kč s 20% DPH (60 €). Také tento ministativ umožňuje jednoduché a rychlé rozložení otočením všech závitů najednou, má zamykací kroužek krytý gumou, nohy nastavitelné do tří aretovaných poloh a utažení středového sloupku usnadňují křidélka na okraji upínací matice. Nohy mají tři sekce a jsou ukončeny gumovými paticemi. Ve složeném stavu stativ měří 22 cm, má maximální výšku s plně vysunutým středovým sloupkem 40,5 cm, normální výšku bez vysunutí sloupku 33 cm a minimální výšku 9,5 cm. Váží 0,59 kg a má nosnost 5 kg.

  Monopod RMA-432 pořídíte za 1 727 Kč s 20% DPH (71 €). Má nohu z hliníkové slitiny se čtyřmi sekcemi, ve složeném stavu měří 54 cm, má maximální výšku 170 cm, váží 0,65 kg a má nosnost 15 kg.  Z nabízených hlavic si můžeme představit alespoň panoramatickou stativovou hlavu RT-3. Má stanovenu prodejní cenu 2 231 Kč s 20% DPH (91 €) a jedná se o pevnou kulovou hlavu s rychloupínací destičkou s gumovým podkladem na dosedací ploše. Destička je samozřejmě zajištěna pojistkou. Hlava poskytuje dobrou stabilitu a umožňuje velmi přesné polohování, a to i při použití teleobjektivů. Umožňuje otočení o 90° svisle a 360° vodorovně. Průměr koule je 3,3 cm. Výška hlavice je 10 cm, hmotnost 0,43 kg a umožňuje maximální zatížení 10 kg.

  Holandská firma Redged byla založena v roce 2009 fotografem Edem Dorresteinem a fotografickým expertem Peterem Dekkerem. Oba jsou majiteli největšího fotoobchodu v Nizozemsku – Cameraland. Podrobnosti o dostupných stativech a stativových hlavách včetně prodejních cen jsou na webu eBrasny.

  Tématické zařazení:

   » Ostatní  » FotoTechnika  

   » Novinky  

   » Novinky  » Novinky - příslušenství  

  Diskuse k článku

   

  Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

   

  Podobnost s Čínou.

  Autor: R Muž

  Založeno: 24.08.2011, 08:02
  Odpovědí: 0

  Zajímavé je, že po prozkoumání tohoto \"nizozemského\" stativu lze dospět k názoru, že je naprosto stejný, jako čínské ekvivalenty. Liší se pouze grafikou v logu (které je jinak stejně velké). A celé je to konstrukcí levně okopírované Gitzo.

  Odpovědět na příspěvek

   

   

  Vložit nový příspěvek

  Jméno:

  Pohlaví:

  ,

  E-mail:

  Předmět:

  Příspěvek:

   

  Kontrola:

  Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

  Kód pro ověření

   

   

   

   

   

  Přihlášení k mému účtu

  Uživatelské jméno:

  Heslo: