Šikovné příslušenství L-Bracket od společnosti Arca-Swiss - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Šikovné příslušenství L-Bracket od společnosti Arca-Swiss

11. května 2010, 00.00 | Známý výrobce kvalitních stativových hlav, společnost Arca-Swiss, představila nový adaptér L-Bracket, pomocí kterého je možné pohotově měnit orientaci snímku (z horizontální polohy na vertikální i při fotografování ze stativu). Více informací o této šikovné pomůcce naleznete uvnitř našeho článku.

V případě, že často fotografujete portréty ve studiu s fotoaparátem připevněným na stativu, tak může být problematické měnit v průběhu fotografování kompozici snímku z vertikální orientace na horizontální (a naopak). Pokud vás nebaví si při každé změně orientace snímání měnit nastavení tripodu, tak by vás mohlo zajímat nové příslušenství od společnosti Arca-Swiss. Jedná se o nový adaptér L-Bracket, pomocí kterého je možné pohotově měnit orientaci snímku (z horizontální polohy na vertikální i při fotografování ze stativu).

Nové příslušenství od společnosti arca-Swiss nese označení „L-Bracket“. Jedná se o držák ve tvaru písmene L, na kterém jsou umístěny dvě stativové destičky. Tato pomůcka umožnuje fotografovi kvapně měnit orientaci záběru, aniž by bylo nutné jakkoli měnit nastavení stativu

Nový produkt „L-Bracket“ od společnosti Arca-Swiss není v podstatě nic jiného než držák ve tvaru písmene L, který na svém druhém konci nese sekundární stativovou destičku. Díky tomu může fotograf, který fotografuje například ve studiu velmi kvapně přejít z fotografování na šířku na fotografování na výšku. To vše bez nutnosti jakkoli měnit nastavení stativové hlavy tripodu, což šetří fotografovi cenný čas.

Tento typ zařízení ocení především uživatelé, kteří rádi s DSLR aparáty fotografují na stativu

Podle výrobce se jedná o univerzální zařízení, a tak jej lze používat na většině DSLR aparátů (i s nasazeným bateriovým gripem). Tato univerzalit „L“ držáku je dána tím, že uživatel si může manuálně změnit polohu obou destiček se stativovým šroubem dle dispozic svého fotoaparátu. S uvedeným Arca-Swiss adaptérem lze také fotografovat na výšku i v případě, že máte na své DSLR připojené kabely sloužící například pro připojení aparátu s počítačem apod.

Nové příslušenství Arca-Swiss L-Bracket by se mělo prodávat za cca 190 EUR (bez daně). Více informací o zmiňovaném produktu viz například ZDE či ZDE.

Příslušenství Arca-Swiss L-Bracketumožnuje, díky variabilnímu postavení dvojice stativových destiček, používat daný produkt i na DSLR fotoaparátu, na kterém jsou napojeny například kabely pro připojení aparátu k počítači apod.

Zdroje: Photographyblog.com a Ephotozine.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: