Sony SLT Alfa 57 snímá souvisle rychlostí 12 snímků za sekundu - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Sony SLT Alfa 57 snímá souvisle rychlostí 12 snímků za sekundu

16. března 2012, 00.00 | Nový model fotoaparátu s technologií nesklopného polopropustného zrcadla (Translucent Mirror Technology) a s elektronickým hledáčkem je přirozeným nástupcem SLT-A55 a svými technickými parametry se blíží modelu A65. Má 16Mpx snímač, nejnovější procesor BIONZ, LCD na výklopném a otočném panelu a širokou nabídku režimů a funkcí.

Sony SLT Alfa 57 je fotoaparát vstupní úrovně, určený pro široký okruh potenciálních uživatelů, kterým nabízí ergonomický design, vysoký výkon, výborné vybavení a kreativní flexibilitu, kterou se blíží přístrojům o třídu výše. Je vybaven obrazovým snímačem Exmor APS HD CMOS formátu APS-C s rozměry 23,5 × 15,6 mm a s efektivním počtem 16,1 milionu pixelů. Pro přepočet ohniskové vzdálenosti objektivů s bajonetem Sony Alfa, aby odpovídala 35mm kinofilmu, platí koeficient 1,5×. Segment senzoru je součástí systému stabilizace obrazu SteadyShot INSIDE. Elektronický obvod využívá výkonný procesor BIONZ poslední generace. Systémy jsou podobně jako u vyšších modelů, SLT A77 a SLT A65, optimalizovány tak, aby bez problémů zvládaly velké objemy obrazových dat a aby fotografie i Full HD video byly kvalitní, digitální šum minimalizovaný a s přirozeným charakterem.

 

 

Maximální rozlišení snímků je 4912 × 3264 px. Základní poměr stran obrazu je 3:2 a uživatel má možnost nastavit širokoúhlý 16:9. Obrazové soubory lze pořizovat v nekomprimovaném formátu RAW a ve formátu JPEG s volbou mezi dvěma úrovněmi kvality, jemným a normálním. Samozřejmě je možné simultánně ukládat RAW + JPEG. Video lze pořizovat ve formátu AVCHD a MPEG-4, kodek je H.264. Rozlišení je 1920 × 1080 px (60p, 24p), 1440 × 1080 px (30p) a 640 × 480 px (á 30 obr./s). Mikrofon je stereofonní, reproduktor monofonní. Data lze ukládat na paměťové karty Memory Stick PRO Duo/PRO-HG Duo a SD, SDHC i SDXC. Podporovány jsou i karty Eye-Fi, umožňující přenos dat s využitím technologie WiFi.

 

 

Systém automatického zaostřování pracuje na principu TTL fázové detekce, je patnáctibodový se třemi křížovými senzory. Nabízí režim vícebodového ostření i selektivní jednobodový, ostření u jednotlivě pořizovaných snímků i trvalé, nechybí funkce detekce tváří v záběru, ostření v režimu živého náhledu a vylepšený režim se sledováním vybraného objektu Tracking AF udržuje tváře nebo jiné vybrané objekty zaostřené, i když jsou na okamžik zakryty jiným objektem. Samozřejmě je také možné zaostřovat ručně a k dispozici je digitální zoom (2× Clear Image Zoom).

 

 

Exponometrický systém nabízí tři standardní režimy měření: vícebodové, středově vyvážené a bodové. Funkce kompenzace expozice má rozsah ± 3 EV (v krocích po 1/3 EV), AE bracketing umožňuje pořizovat 3 snímky s posunem na 1/3 a 2/3 EV. Ekvivalent citlivosti ISO lze svěřit automatickému systému, nebo nastavovat hodnoty 100, 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400, 12 800 a 16 000 plus 25 600 v rozšířeném režimu. Vyvážení bílé je možno ponechat na automatickém systému, nebo vybrat z devíti přednastavených režimů, možné je i uživatelské vyvážení, a přístroj nabízí také funkci posouvání vyvážení bílé (3 rámečky, H/L volitelné). Vestavěný výklopný blesk má směrné číslo 10 (m/ISO 100), samozřejmostí jsou aktivní sáňky pro externí blesky. Synchronizační čas je 1/160 s. Nabídka režimů je standardní: automatika, zapnuto, vypnuto, redukce červených očí, pomalá synchronizace, vysokorychlostní synchronizace, synchronizace na druhou lamelu závěrky, Fill-in záblesk a bezdrátové řízení.

 

 

Nabídka expozičních režimů je široká a zahrnuje jak pohodlný samočinný režim iAuto řízený umělou inteligencí, tak možnost nastavit všechny parametry expozice ručně. A mezi těmito „dvěma póly“ to je „normální“ automatika, sada scénických programů (Portrét, Krajina, Makro, Sportovní akce, Západ slunce, Noční portrét, Noční záběr, Soumrak „z ruky“), program s vypnutým bleskem, Sweep Panorama a 3D Sweep Panorama, pokročilé souvislé vysokorychlostní snímání á 12 obrázků za sekundu s neomezeným průběžným automatickým ostřením (na pozici teleobjektivu režim Continuous Advance Priority AE), přičemž uživatel má u rychlosti možnost volby (Hi/Lo), k dispozici je samozřejmě také pružná programová automatika, program s prioritou času (1/4000–30 s) a program s prioritou clony.

 

 

Úplnou novinkou je funkce pro komponování záběru Auto Portrait Framing. Fotoaparát s využitím funkcí detekce obličeje a kompozičního pravidla třetin zaměří pozici objektu a obraz ořízne tak, aby vznikl bezchybně komponovaný záběr na výšku nebo na šířku. Technologie Sony By Pixel Super Resolution zajišťuje, aby oříznuté přiblížené záběry měly plný počet pixelů. Současně s optimálně oříznutým snímkem je uložena i původní fotografie. Obě verze je tedy možné snadno a rychle porovnat a uživatel se z úprav také může poučit pro své další fotografování. A samozřejmě je k dispozici sada „Picture Effects“ pro úpravu fotografií přímo ve fotoaparátu, které čítá 11 typů efektů v 15 variantách. Výsledek lze okamžitě zkontrolovat v režimu živého náhledu na displeji nebo v digitálním hledáčku Tru-Finder, a to jak při pořizování statických snímků, tak při natáčení Full HD videa.

 

 

Elektronický hledáček Tru-Finder poskytuje 100% pokrytí záběru a zvětšení obrazu 1,04×. Barevná obrazovka je typu Xtra Fine TFT LCD s technologií TruBlack, má délku úhlopříčky 3 palce (asi 7,6 cm) a rozlišení 921 tisíc obrazových bodů. Je umístěna na výklopném a otočném panelu s kloubem ve spodní části, což umožňuje použít sklopenou polohu v téměř podélné ose objektivu.

 

Vybrané a nové funkce přehledně:
Zcela novou funkcí je Auto Portrait Framing.
Vysokorychlostní sériové snímání á 12 obr./s s neomezeným průběžným automatickým ostřením (na pozici teleobjektivu režim Continuous Advance Priority AE).
Natáčení Full HD 50p videa s plnohodnotným ovládáním v režimech P/A/S/M.
Technologie Clear Image Zoom pro kvalitně prokreslené detaily obrazu.
Nový digitální hledáček Tru-Finder s vysokým rozlišením a 100% pokrytím záběru.
Snímač Exmor APS HD CMOS s rozlišením 16,1 efektivních megapixelů a nejnovější obrazový procesor BIONZ.
Rozsah citlivosti rozšířený na 100 až 16 000 ISO.
Patnáctibodový systém automatického ostření se třemi křížovými senzory.

 

 

Pro připojení k počítači nebo kompatibilní fotografické tiskárně je fotoaparát vybaven rozhraním USB 2.0, pro spojení s HDTV má výstup mini HDMI typu C, dokoupit je možno dálkové ovládání. Jako zdroj energie slouží dobíjecí Li-ion baterie NP-FM500H, která na plné nabití umožňuje pořídit asi 550 snímků (podle normy CIPA). Fotoaparát má rozměry 132 × 98 × 81 mm a včetně baterie váží 618 g.

 

Sony Alfa 57 bude v Evropě k dostání od dubna 2012. Předpokládaná prodejní cena setu se základním zoomem SAL 18–55 mm 1:3,5–5,6 je 19 990 Kč.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: