Tamrac MicroSync II Digital - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



FotoTechnika

Tamrac MicroSync II Digital

tamrac_microsyncll_100px

20. března 2012, 00.00 | Společnost EKG foto na český trh uvedla inovovaný inteligentní radiový odpalovač pro dálkové spouštění zábleskových světel a ovládání většiny SLR fotoaparátů.

Také nová verze radiového systému pro dálkové spouštění zábleskových světel a ovládání většiny zrcadlovek MicroSync II Digital má velmi malé rozměry, mimořádně nízkou hmotnost a pracuje téměř sama. Patici vysílače zasuneme do aktivních sáněk na fotoaparátu, přijímač zapojíme do systémové zástrčky zdrojové jednotky světel, a pak už můžeme stisknout spoušť.



Systém opět používá radiovou frekvenci, má funkci automatického bezobslužného vypínání a zapínání přijímače a vysílače, nově nabízí displej pro zobrazení kanálu a stavu baterie, předchozí verze MicroSync Digital displej neměla. K dispozici je 16 nezávislých pracovních kanálů, předešlá verze měla jen 4. Kanály 1–4 jsou kompatibilní s předchozí verzí. Kanál č. 16 má nižší citlivost z důvodů práce se světly, jež mohou interferovat s radiovým signálem vysílače a přijímače. Ze stejného důvodu má tento kanál také omezený dosah na 6 m. Jinak má nový systém dosah 60 m, zatímco u předchozí verze byl poloviční – 30 m. K dispozici jsou výměnné patice přijímače (předchozí verze byla bez výměnných koncovek): 4 výměnné koncovky umožňují zapojení přijímače do většiny studiových blesků. A nová je také upevňovací patka.



Ovládání SLR fotoaparátu
MicroSync II Digital je možné použít také jako dálkovou spoušť pro většinu zrcadlovek. Fotoaparát musí být vybaven příslušným vstupem pro dálkovou elektronickou spoušť. K propojení jednotky MicroSync II Digital s fotoaparátem potřebujete odpovídající systémový kabel. Jako zvláštní příslušenství jsou k dispozici kabely pro většinu modelů fotoaparátů Canon, Nikon a Pentax.

Pro rozšíření funkčnosti systému MicroSync II Digital jsou k dispozici tyto synchronizační kabely a adaptéry: PC kabel VM112 pro synchronizaci blesků, středoformátových fotoaparátů a objektivů s PC vstupem, univerzální synchronizační adaptér VM13 a redukce z rozměru konektoru Mini (3,5 mm ) na Sub-Mini (2,5 mm).



MicroSync II Digital – základní údaje a přednosti:
Velmi malé rozměry, mimořádně nízká hmotnost
Radiová frekvence
Vysílač spolupracuje s většinou filmových i digitálních SLR fotoaparátů
Životnost baterie vysílače je 3 roky
Životnost baterie přijímače je 1 rok
Přijímač s výměnnými koncovkami
Kontrolní displej
Okamžité automatické vypínání a zapínání napájení vysílače i přijímače
Celkem 16 pracovních kanálů s automatickou synchronizací vysílač – přijímač
Maximální synchronizační rychlost: 1/180 s centrální závěrka, 1/350 s lamelová závěrka
Maximální dosah 60 m

Základní technické specifikace v přehledné tabulce:


Sada vysílače a přijímače TMVM2TR MicroSync II má stanovenu doporučenou prodejní cenu 4460 Kč, přijímač TMVM2R MicroSync II stojí 2860 Kč a vysílač TMVM2T MicroSync II zakoupíte za 1990 Kč.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

dotaz

Autor: Jan Kutílek Muž

Založeno: 18.01.2013, 16:54
Odpovědí: 0

Mám Nikon D80 a blesk nikon SB-600. Nechá se tato sada MicroSync Digital v této sestavě použít? Nevím kam bych zastrčil přijimač. Díky za odpověď.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: