Tamrac MicroSync II Digital - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Tamrac MicroSync II Digital

tamrac_microsyncll_100px

20. března 2012, 00.00 | Společnost EKG foto na český trh uvedla inovovaný inteligentní radiový odpalovač pro dálkové spouštění zábleskových světel a ovládání většiny SLR fotoaparátů.

Také nová verze radiového systému pro dálkové spouštění zábleskových světel a ovládání většiny zrcadlovek MicroSync II Digital má velmi malé rozměry, mimořádně nízkou hmotnost a pracuje téměř sama. Patici vysílače zasuneme do aktivních sáněk na fotoaparátu, přijímač zapojíme do systémové zástrčky zdrojové jednotky světel, a pak už můžeme stisknout spoušť.Systém opět používá radiovou frekvenci, má funkci automatického bezobslužného vypínání a zapínání přijímače a vysílače, nově nabízí displej pro zobrazení kanálu a stavu baterie, předchozí verze MicroSync Digital displej neměla. K dispozici je 16 nezávislých pracovních kanálů, předešlá verze měla jen 4. Kanály 1–4 jsou kompatibilní s předchozí verzí. Kanál č. 16 má nižší citlivost z důvodů práce se světly, jež mohou interferovat s radiovým signálem vysílače a přijímače. Ze stejného důvodu má tento kanál také omezený dosah na 6 m. Jinak má nový systém dosah 60 m, zatímco u předchozí verze byl poloviční – 30 m. K dispozici jsou výměnné patice přijímače (předchozí verze byla bez výměnných koncovek): 4 výměnné koncovky umožňují zapojení přijímače do většiny studiových blesků. A nová je také upevňovací patka.Ovládání SLR fotoaparátu
MicroSync II Digital je možné použít také jako dálkovou spoušť pro většinu zrcadlovek. Fotoaparát musí být vybaven příslušným vstupem pro dálkovou elektronickou spoušť. K propojení jednotky MicroSync II Digital s fotoaparátem potřebujete odpovídající systémový kabel. Jako zvláštní příslušenství jsou k dispozici kabely pro většinu modelů fotoaparátů Canon, Nikon a Pentax.

Pro rozšíření funkčnosti systému MicroSync II Digital jsou k dispozici tyto synchronizační kabely a adaptéry: PC kabel VM112 pro synchronizaci blesků, středoformátových fotoaparátů a objektivů s PC vstupem, univerzální synchronizační adaptér VM13 a redukce z rozměru konektoru Mini (3,5 mm ) na Sub-Mini (2,5 mm).MicroSync II Digital – základní údaje a přednosti:
Velmi malé rozměry, mimořádně nízká hmotnost
Radiová frekvence
Vysílač spolupracuje s většinou filmových i digitálních SLR fotoaparátů
Životnost baterie vysílače je 3 roky
Životnost baterie přijímače je 1 rok
Přijímač s výměnnými koncovkami
Kontrolní displej
Okamžité automatické vypínání a zapínání napájení vysílače i přijímače
Celkem 16 pracovních kanálů s automatickou synchronizací vysílač – přijímač
Maximální synchronizační rychlost: 1/180 s centrální závěrka, 1/350 s lamelová závěrka
Maximální dosah 60 m

Základní technické specifikace v přehledné tabulce:


Sada vysílače a přijímače TMVM2TR MicroSync II má stanovenu doporučenou prodejní cenu 4460 Kč, přijímač TMVM2R MicroSync II stojí 2860 Kč a vysílač TMVM2T MicroSync II zakoupíte za 1990 Kč.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: