Tamrac Zuma: nové brašny a batoh - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Tamrac Zuma: nové brašny a batoh

tamraky_zuma_nowa_100px

12. března 2012, 00.00 | Tamrac v reakci na rozšiřující se nabídku systémových kompaktních fotoaparátů s výměnnými objektivy nabízí stále více různě koncipovaných brašen a batohů, vhodných právě pro tento druh fotografického vybavení. Nově se jedná o čtyři lehké a prakticky řešené modely v řadě Zuma, nabízené ve dvou atraktivních barevných kombinacích – černé s burguňskou vínovou a černé se šedou.

Tamrac Zuma Compact, model 5720
Velmi kompaktní fotobrašna je tvarovaná jako běžná brašna s ramenním popruhem a velkou rukojetí. Má perfektně polstrovanou hlavní komoru, rozdělenou přepážkami s pěnovou výplní na tři části. Do prostřední se pohodlně vejde systémový kompakt typu Olympus Pen nebo OM-D s nasazeným malým objektivem, jedna pohodlně pojme objemný výměnný objektiv a poslední, tenčí, je vhodná pro kompaktní externí blesk nebo jiné příslušenství, případně další, menší výměnný objektiv.

 

 

 

Komoru uzavírá zip, jehož jezdec je opatřen poutkem s tvarovaným segmentem pro snadnější a rychlejší manipulaci. Vepředu je dvojitá kapsa pro přehledné uložení paměťové karty a baterie. Do dalších kapes lze uložit osobní věci, jako je telefon nebo iPod. A v zadní části je ještě otevřená kapsa na mapu nebo manuály. Brašna má vnější rozměry 23 × 11 × 18 cm a váží 312 g.

 

 

 

Tamrac Zuma Compact má stanovenu prodejní cenu 930 Kč s DPH.

 

Tamrac Zuma Slim, modely 5725 a 5723
Spolu s fotobrašnou Compact pro kompaktní fotoaparáty s výměnnými objektivy uvedl Tamrac na trh ještě dvě větší, ale stejně koncipované brašny určené pro digitální SLR a SLT přístroje a potřebné základní příslušenství. Větší model, 5725, pojme přístroj s nasazeným objektivem, další čtyři objektivy na výměnu, externí blesk, nabíječku a další drobné příslušenství.

 

 

 

Samozřejmostí je variablita použití podle individuálních a také momentálních potřev uživatele. Do předního děleného prostoru s několika kapsami lze umístit nejen předměty denní potřeby včetně mobilního telefonu, ale také expozimetr, čtečku paměťových karet nebo externí paměť s displejem pro přehrávání videoklipů a prohlížení snímků, ale také třeba ministativ nebo monopod. V zadní části je plochá polstrovaná kapsa pro tablet nebo notebook.

 

 

 

Do modelu 5723 lze uložit přístroj s nasazeným objektivem, jímž může být teleobjektiv, další objektiv na výměnu, který také může být teleobjektiv nebo telezoom, a externí blesk. A opět – do předního děleného prostoru s několika kapsami lze umístit důležité drobnosti a předměty denní potřeby od paměťových karet po mobilní telefon. V zadní části je plochá polstrovaná kapsa pro tablet nebo netebook. Ministativ lze umístit do boční kapsy stažené plochou gumou.

 

 

 

Tamrac Zuma 9 Secure Traveler, model 5729
Kompaktní fotobatoh koncipovaný pro bezpečné a diskrétní přenášení digitální zrcadlovky s nasazeným objektivem plus dalších dvou na výměnu, anebo jen s jedním objektivem a místo druhého lze vzít externí blesk. V další části hlavní komory je prostor pro bohaté příslušenství a věci osobní potřeby. Na vnitřní straně víka, které je v zadní části batohu, je několik plochých, vhodně uspořádaných menších kapes pro drobné příslušenství a jedna velká polstrovaná pro tablet, respektive iPad.

 

 

 

Toto řešení výrobce zvolil kvůli maximálnímu zabezpečení uložené fotografické výbavy. K fotoaparátu je ale možný poměrně pohotový přístup, aniž by uživatel musel batoh úplně sejmout a postavit na zem, neboť si jej může připevnit v pase, sejmout ramenní popruhy, posunout si batoh dopředu a už má přístup jak k fotoaparátu, tak i k dalším uloženým věcem.

 

 

 

Další příslušenství je možno umístit do přípojných pouzder modulárního systému Tamrac, se kterým je batoh plně kompatibilní. Nabízen je ve dvou barevných verzích, černé v kombinaci s burgundskou vínovou a v černo-šedém provedení. Batoh má vnější rozměry 22 × 15 × 16 cm a hmotnost 762 g.

 

Tamrac Zuma 9 Secure Traveler pořídíte za 2400 Kč s DPH.

 

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: