Tamron oslavil 60 let své existence a představil nový objektiv SP 70-300mm F/4-5,6 Di VC USD - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Tamron oslavil 60 let své existence a představil nový objektiv SP 70-300mm F/4-5,6 Di VC USD

9. března 2010, 08.00 | Tamron představil dnes nový teleobjektiv SP 70-300mm F/4-5,6 Di VC USD, který je vybaven systémem optické stabilizace a novým typem USD (Ultrasonic Silent Drive) pohonu autofokusu. Dané sklo lze také používat i na fullframe DSLR. Více informací naleznete v našem článku.

Bylo jasné, že Tamron u příležitosti svých 60. narozenin nepředstaví žádné „béčkové“ sklo. A tak dnes světlo světa spatřil střední teleobjektiv SP 70-300mm F/4-5,6 Di VC USD, který už ze svého názvu dává tušit, že se bude jednat o elitní objektiv (SP=Super Performance – takto je označována třída Tamron objektivů nejvyšší optické kvality). Uživatele, kteří používají fullframe digitální zrcadlovky, potěší fakt, že uvedená novinka je na tento typ přístrojů dimenzovaná (objektiv by měl zvládat kresbu detailů pro snímače s rozlišením až 24 Mpix).

Tamron v těchto dnech slaví 60. výročí svého založení.

Rozsah ohniskových vzdáleností 70 – 300 mm (na APS-C zrcadlovkách bude tento objektiv dávat rozsah ohnisek cca 109 – 465 mm) a světelnost objektivu f4 – f5,6 si přímo říkají o vestavěný systém optické stabilizace („VC“), který výrobce do daného objektivu neopomněl zahrnout.

Pro účel tichého a rychlého ostření je nové telesklo vybaveno nejnovější ultrasonickým pohonem, který Tamron označuje zkratkou „USD“ (Ultrasonic Silent Drive). Díky tomuto systému pohonu autofokusu je možné uvedený teleobjektiv používat například pro fotografování rychlých sportovních akcí, či s ním pořizovat snímky divoké zvěře. Dodejme, že objektiv umožňuje manuální korekci AF zaostření. Díky vnitřnímu systému ostření se při ostření neotáčí přední člen objektivu, což ocení fotografové, kteří například používají polarizační filtry.

Maximální optickou kvalitu pomáhají zajišťovat v optické soustavě teleobjektivu „LD“ („Low Dispersion“) a XLD („Extra Low Dispersion“) čočky, které v objektivu redukují výskyt chromatických vad a zlepšují přenos kontrastu.

Nový objektiv SP 70-300mm F/4-5,6 Di VC USD Tamron zatím představil pro bajonety Nikon zrcadlovek, nicméně v dohledné době se bude tento teleobjektiv vyrábět také pro DSLR Canon a Sony. Údaje o ceně a časové dostupnosti nového objektivu na trhu výrobce zatím nezveřejnil. Více informací o novém skle najdete ZDE.

Objektiv Tamron SP 70-300mm F/4-5,6 Di VC USD – hlavní charakteristika :

 • Určen pro fullframe DSLR; nejvyšší kvalitativní třída Tamron objektivů (SP); vhodný pro fotografování sportu, přírody a portrétů; ultrasonický pohon AF (USD)
 • Objektiv: 70 – 300 mm (na DSLR s APS-C snímačem je ekv. kinofilmu 109 – 465 mm); světelnost f4 – f5,6
 • Maximální clonové číslo: F32 (F45)
 • Složení optické soustavy: 17 čoček řazených v 12 skupinách
 • Mechanická stabilizace: Ano
 • Autofokus: Ano (ultrasonický pohon)
 • Vnitřní systém ostření: Ano
 • Minimální zaostřovací vzdálenost: 150 cm
 • Úhel záběru: 34° 21‘-8° 15’ (fullframe)
 • Průměr filtrového závitu: 62 mm
 • Maximální průměr: cca 81,5 mm
 • Délka: cca 142,7 mm
 • Váha: cca 765 g

Nový teleobjektiv Tamron SP 70-300mm F/4-5,6 Di VC USD

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: