Tokina AT-X 17–35 mm 1:4 Pro FX je v prodeji - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Tokina AT-X 17–35 mm 1:4 Pro FX je v prodeji

tokina1735mm_100px

26. března 2012, 00.00 | Nový kompaktní širokoúhlý zoom Tokina je konstruován pro fotoaparáty s obrazovým snímačem formátu, který odpovídá velikosti políčka kinofilmu. Vyznačuje se pevnou světelností a přesným automatickým zaostřováním. Nejkratší ohnisková vzdálenost 17 mm nabízí obrazový úhel 103,9°, vhodný pro široké záběry krajiny, pořizování působivých momentek nebo fotografování v malém prostoru.

Objektiv AT-X 17–35 mm 1:4,0 Pro FX byl poprvé představen 12. října loňského roku a nyní je dostupný i na našem trhu. Je určen pro plnoformátové digitální zrcadlovky Nikon a Canon a lze ho používat i v kombinaci s digitálními zrcadlovkami Nikon a Canon s obrazovými snímači formátu APS-C. Je konstruován tak, aby vydržel nároky každodenního fotografického provozu v širokém rozmezí snímacích a klimatických podmínek, tudíž je také odolný proti vlhkosti a vodě. Není ovšem vodotěsný, což znamená, že jej nelze ponořit pod vodu nebo vystavit „napospas“ prudkému dešti.Optická konstrukce objektivu obsahuje dva členy ze skel s mimořádně nízkým rozptylem světla (SD – se „supernízkou disperzí“) a dva členy asférické, viz připojené schéma (poklepem si jako vždy otevřete větší v novém okně). Je to opatření pro optimalizaci hodnot kontrastu a ostrosti obrazu plus potlačení projevů barevné vady. Odlesky a další nežádoucí účinky protisvětla minimalizují mnohovrstevné povrchové úpravy.Objektiv používá systém vnitřního zaostřování, díky tomu se při ostření nemění celková délka objektivu a také se neotáčí přední příruba, což usnadňuje použití snímacích filtrů. IF systém také umožňuje, aby zaostřování bylo rychlé, objektiv může být menší a celkově se s ním lépe manipuluje, mimo jiné i díky lépe vyváženému těžišti, okolo něhož je méně pohyblivých prvků.

A mechanismus přepínání mezi automatickým a manuálním zaostřováním umožňuje fotografům změnit zaostřovací režim pouhým posunem zaostřovacího kroužku směrem dopředu pro automatické zaostřování, nebo směrem k tělu fotoaparátu pro manuální zaostřování. Tento "One Touch Focus Clutch" mechanismus je nápadité technické řešení, které příjemně zjednodušuje a urychluje ovládání objektivu.Tokina AT-X 17-35 mm f/4 – základní údaje:
Optická konstrukce: 13 členů/12 skupin; 2 SD prvky a 2 asférické
Vícenásobné antireflexní vrstvy
Obrazové úhly: 103,96—64,74°
Počet lamel clony: 9
Základní clonové číslo: 4
Nejvyšší clonové číslo: 22
Nejkratší vzdálenost zaostření: 0,279 m (27,9 cm)
Poměr zvětšení obrazu: 1:4,82
Systém zoomu: otočný
Průměr závitu pro filtry: 82 mm
Rozměry (max. průměr × délka): 89 × 94 mm
Hmotnost: 600 g
Sluneční clona: BH-821

Objektiv Tokina AT-X 17–35 mm f/4 v provedení pro digitální zrcadlovky Nikon AF/D s obrazovými snímači typu FX ve formátu kinofilmu a DX formátu APS-C je v prodeji za maloobchodní cenu 16 920 Kč včetně DPH. Verze pro digitální zrcadlovky Canon EOS s plnoformátovými i APS-C snímači bude následovat.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: