Vanguard Nivelo 204 a Auctus Plus 323CT - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Vanguard Nivelo 204 a Auctus Plus 323CT

vanguard_news_10_2011_100px

8. listopadu 2011, 09.00 | Pokračujeme v postupném představování nových stativů a hlavic, ministativů, monopodů i speciálních opěrek a držáků, které lze použít pro různé oblasti fotografické tvorby. V podzimní a zimní nabídce na našem trhu nás zaujaly i tyto dva tripody značky Vanguard, jeden lehký, kompaktní a komplexně vybavený, druhý pro náročnější uživatele, kteří si k němu dokoupí stativovou hlavu podle svých potřeb a představ.

Vanguard Nivelo 204

První model v nové produktové řadě stylových stativů nové generace, která je učena fotografům vyznávajícím heslo doby „lehce, jednoduše, rychle“, tedy – chtějí používat stativ, ale nechtějí nosit pro ně zbytečně těžké a objemné vybavení, a vše, včetně stativu, musí mít velmi snadné použití. Štíhlý, lehký, mimořádně kompaktní stativ Nivelo splní jak tyto podmínky, tak uspokojí relativně dobrou pevností a stabilitou.Je skladný tak, že se vejde i do malého batůžku nebo středně velké kabelky. Zaujme také tím, jak pohotově a rychle je připraven k použití. Středový sloupek je uzamykatelný a lze jej díky otevíratelné záklopce také snadno složit, což se hodí hlavně pro záběry zblízka a makrofotografii. Nohy jsou silné 2 cm a úhel nastavení je 23 °, což zaručuje dobrou stabilitu, a jejich čtyři sekce jsou lehce výsuvné a opatřené zámky. Patice mají gumové návleky.Stativ dobře poslouží pro běžné kompakty, kompaktní fotoaparáty s výměnným objektivem i kompaktní digitální zrcadlovky, které se upevní na rychloupínací destičku. Snadno lze pořizovat 360° panoramatické záběry i využívat možnosti naklápění do mnoha úhlů. K dispozici je integrovaná vodováha v hlavové základně.Stativ je nyní dostupný v černém provedení a v barvě kovu, připravují se ale další barevné varianty. Má transportní délku 30 cm, maximální výšku 100 cm, váží 0,6 kg a jeho nosnost je až 2 kg.Vanguard Auctus Plus 323CT

Tento robustní, stabilní a pružně použitelný stativ zaujme přizpůsobivým designem, který umožňuje pohotově střídat práci v ateliéru a v přírodě. Nohy mají průměr 32 mm a sestávají ze tří sekcí. Jsou pevné, stabilní, odolné vůči písku a prachu, vhodné do každého prostředí, a to díky antikoroznímu provedení a možnosti použít různé koncovky – gumové, nebo do sněhu, měkké hlíny či jemného písku na břehu rybníka nebo moře. Rozložení je snadné a rychlé, a to i díky provedení rychloupínacích zámků. Nohy jsou nastavitelné do úhlů 25, 50 a 80 ° pro využití v netypickém terénu nebo snímání z nízkých poloh.Středový sloupec se hladce ovládá pomocí šroubovacího kolečka, bezpečně drží upevněný fotoaparát a zvládne i vysoké zatížení díky dobrému rozložení váhy pomocí ESHP Wheel System – maximem je 18 kg. Záleží také na použité hlavě, kterou si každý uživatel může vybrat sám, podle svých individuálních potřeb a představ. Hlavová základna má bezpečnostní kroužek a velkou integrovanou vodováhu. Minimální výška stativu při složení je 71 cm, maximální výška 180 cm a váha 3,55 kg.Zatímco Vanguard Nivelo 204 je cenově dostupný stativ, jeho maloobchodní cena je 1 790 Kč, Vanguard Auctus Plus 323CT pořídíte za 10 990 Kč. Obě doporučené prodejní ceny uvádíme s DPH. Více informací o těchto stativech i jiných produktech včetně hlavic najdete na webu VanguardWorld.com.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: