Výkonnější verze tabletu Fujitsu Stylistic Q550 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Výkonnější verze tabletu Fujitsu Stylistic Q550

fujitsu_q550_100px

18. ledna 2012, 01.00 | Na českém a slovenském trhu je dostupná vylepšená verze tabletu Stylistic Q550. Ve srovnání s původním modelem je rychlejší a má vyšší úložnou kapacitu, neboť používá výkonnější procesor Intel Atom Z690 a má datové úložiště s kapacitou až 128 GB.

Tablet Fujitsu Stylistic Q550 patří do kategorie Slate PC. Má dotykový displej, integrovanou softwarovou klávesnici a váží jen 760 gramů. A operační systém Microsoft Windows 7 Professional ho řadí mezi tablety třídy „business“. Je tudíž vhodný hlavně pro profesionály.Širokoúhlý dotykový XGA displej antireflexní IPS technologie má délku úhlopříčky 10,1 palce, rozlišení 1280 × 800 obrazových bodů a LED podsvícení. Panel je velmi jasný, má svítivost 400 nit. Můžete ho používat ve všech typech prostředí, včetně práce mimo kancelář.Displej podporuje vícedotykové intuitivní ovládání, můžete ho ovládat až čtyřmi prsty, ale použít můžete i dotykové digitální pero. Že uživatel pracuje s digitálním perem, to displej automaticky rozpozná. V tom případě „uzamkne“ displej pro dotykové ovládání a vy můžete o displej klidně opřít ruku a začít psát. Vestavěný software rozpoznávání rukopisu převádí vstupní data na text. A jakmile přestanete digitální pero používat, systém automaticky zapne dotykové ovládání.Nový procesor Atom Z690 pracuje na vyšší frekvenci (1,7 GHz), využívá jednokanálový řadič pamětí a TDP (3 W). Integrovaný grafický čip GMA 600 je založen na 45nm GPU PowerVR SGX 535. Tablet má dvě vestavěné minikamery, čelní má snímač s rozlišením 0,3 Mpx, zadní má rozlišení 1,3 Mpx, které doplňují dva interní mikrofony.Výrobce rozšířil bezpečnostní funkce. Zahrnují biometrický snímač otisků prstů pro rychlé přihlášení do online účtů, integrovanou čtečku čipových karet SmartCard, šifrování celého disku a ochranu dat prostřednictvím Trusted Platform Module. V případě ztráty nebo odcizení zařízení uživatelé ocení zdokonalenou ochranu proti krádeži, která umožňuje správcům sledovat, obnovit a v případě potřeby odstranit data ze ztraceného počítače. Tablet také splňuje devět přísných standardů MIL-STD-810G, měřících odolnost vůči rozličným životním podmínkám a situacím, třeba pád na zem nebo odolnost vůči prachu a vysokým teplotám.Pro připojení slouží vestavěná podpora mobilního širokopásmového připojení, nechybí připojení přes Wi-Fi a Bluetooth a další možností je volba modelu s podporou 3G, anebo GPS. Integrovaný HDMI port je vhodný pro připojení k externímu monitoru, velkoplošnému televizoru nebo k projektoru. Samozřejmostí je USB port pro sdílení informací, připojení tiskárny, externího pevného disku nebo externí optické mechaniky.

Čtyřčlánková baterie tabletu poskytuje více než osmihodinovou provozní dobu. U vybraných konfigurací je navíc součástí prodejního balení i druhá baterie, jejíž výměna je velmi rychlá a jednoduchá.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: